Niedziela, 15.09.2019
Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim
Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim
Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim

Wychował wiele sportowych pokoleń. 80. urodziny trenera Kroplewskiego

  • 13.05.2018, 10:30
  • redakcja
Wychował wiele sportowych pokoleń. 80. urodziny trenera Kroplewskiego
Podziel się:
Oceń:
Zawodnicy, przyjaciele, a także władze miasta – to goście, którzy przybyli na 80. urodziny znakomitego sportowca i wieloletniego trenera klubu Włókniarz Starogard Zenona Kroplewskiego. Była to znakomita okazja do rozmów i wspomnień, nie tylko tych z boiska.

Zenon Kroplewski urodził się 21 kwietnia 1938 roku w miejscowości Łąg. Był piłkarzem nożnym m. in. AZS - u i Surmy Poznań. W latach 1962 - 1984 to już ceniony trener w takich klubach, jak: Borowiak Czersk, Włókniarz Starogard, Wierzyca Starogard i Korona Rywałd. Za swoje zasługi na rzecz sportu wyróżniony m. in. Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Złotym Krzyżem Zasługi, Srebrną Odznaką PZPN, Medalem Komisji Edukacji Narodowej.

Na urodzinach trenera jego piłkarze wraz z przedstawicielami miasta spotkali się 1 maja.
– Szczerze mówiąc jestem zszokowany tym, co się tutaj dzieje, a jednocześnie bardzo szczęśliwy, że mogliśmy się w takim gronie spotkać. Bardzo dziękuję za przybycie i wspaniałe podarunki – mówił Zenon Kroplewski.
Prezenty trafiły nie tylko do dostojnego jubilata, ale też do byłych piłkarzy Włókniarza Starogard. Specjalnie na tę okazję przygotowana została publikacja pt. „Kazimierz Deyna prywatnie” składająca się ze zdjęć Kaki. Fotografie udostępnione przez przyjaciela tego wybitnego piłkarza Janusza Marciniaka przedstawiają Kazika Deynę takiego, jakim znało go niewielu. To ujęcia nie z boiska, a raczej z domu Kazimierza.
 

_redakcja

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

3win8 apk
3win8 apk 02.11.2018, 13:20
We stumbled over here coming from a different page and thought I should check things out.
I like what I see so now i am following you.
Look forward to looking over your web page for a second time. https://918.network/***-games/70-3win8

Pozostałe