Środa, 23.01.2019

Zbiórka inna niż wszystkie

  • 7.05.2018, 03:40
  • redakcja
 Zbiórka inna niż wszystkie
Podziel się:
Oceń:
Starogardzki barista Michał Słowiński z kawiarni Dzienna Dawka włączył się do projektu pn. „Serce dla Ciekawej - cieKawa kawiarnia Gdańsk”. W ten sposób spec od kawy pomaga zrealizować marzenia osób niepełnosprawnych.

Projekt „Serce dla Ciekawej – cieKawa kawiarnia” to innowacja społeczna tworzona przez zespół Ciekawej Spółdzielni Socjalnej w Gdańsku, której członkami i założycielami są Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Gdańsku oraz Fundacja Teneo. Projekt postanowiła wesprzeć starogardzka kawiarnia Dzienna Dawka. W ubiegłym tygodniu odbyły się wyjątkowe warsztaty.
- Uczyliśmy się alternatywnych metod parzenia kawy. Były to warsztaty Home Barista. Było bardzo pozytywnie. To wyjątkowo fajni ludzie – stwierdza Michał Słowiński z kawiarni Dzienna Dawka w Starogardzie Gd. –
- Szkolenie było świetne. Jako podsumowanie wystarczą słowa naszego Marcina, niepełnosprawnego uczestnika warsztatów, który po szkoleniu stwierdził: „Ja nie wiedziałem, że tak można się bawić kawą”. Te słowa mówią wszystko – dodaje Krzysztof Skrzypski, prezes Ciekawej Spółdzielni Socjalnej.

Miejsce dla ludzi tworzone przez ludzi
CieKawa kawiarnia ma być miejscem tworzonym razem z dorosłymi osobami z niepełnosprawnością intelektualną.
-  Dostrzegając ich potencjał tworzymy miejsce, w którym wyznaczamy nowe standardy i spełniamy marzenia o dorosłym i samodzielnym życiu – tłumaczy K. Skrzypski, prezes Ciekawej Spółdzielni Socjalnej - CieKawa kawiarnia to miejsce, w którym chcemy się spotykać, rozmawiać, dzielić doświadczeniami, pyszną kawą i ciastem. Zależy nam na tym, aby to miejsce było tworzone przez ludzi dla ludzi, żeby w jego powstawanie włączyli się ci, którzy chcą stać się częścią realizowanej misji, której celem jest przede wszystkim poprawa jakości życia dorosłych osób z niepełnosprawnością intelektualną. Mocno ufamy, że dzięki tej akcji uda się zrealizować cel, a ludzie, którzy nas wesprą, staną się częścią naszego ciekawego miejsca – zaznacza.

Potrzeba ponad 25 tysięcy złotych
Niepełnosprawni dysponują już lokalem, lecz w dalszym ciągu potrzebny jest sprzęt.
- Potrzebujemy wsparcia w kwestii finansowej - potrzebujemy 25 518 zł na „serce dla kawiarni”, czyli na zakup ekspresu do kawy. W przypadku powodzenia naszej akcji i zbiórki większej kwoty pieniędzy nadwyżkę, w zależności od wysokości kwoty, przeznaczymy m.in. na zakup materiałów pomocniczych dla naszych pracowników, czyli tabletów i oprogramowania ułatwiających komunikację z klientami kawiarni i zakup dodatkowych młynków do mielenia kawy – podsumowuje Krzysztof Skrzypski.
Ambasadorem akcji jest Agnieszka Rojewska, druga Wicemistrzyni Świata Latte Art 2017, > Mistrzyni Polski Barista 2015, 2016, 2018 oraz Mistrzyni Polski Latte Art 2014-2018.


Chcesz wesprzeć dorosłe osoby niepełnosprawne, które marzą o usamodzielnieniu? Wejdź koniecznie na stronę internetową: wspieram.to/cieKAWA i dołóż własną cegiełkę. Pamiętajcie, liczy się każdy grosz! :) 

_redakcja

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

*** poker easy withdrawal
*** poker easy withdrawal 5.12.2018, 10:41
I must thank you for the efforts you've put in penning this website.

I'm hoping to see the same high-grade blog posts by you in the future as well.
In fact, your creative writing abilities has motivated
me to get my own, personal blog now ;) http://25Lightrs.com/__media__…

Pozostałe