Czwartek, 24.01.2019

Wolontariusze poszukiwani! Praca z archeologami na starogardzkim Rynku? Teraz to możliwe!

  • 12.04.2018, 10:17
  • redakcja
Wolontariusze poszukiwani! Praca z archeologami na starogardzkim Rynku? Teraz to możliwe!
Podziel się:
Oceń:
Jeśli lubicie historię, lubicie odkrywać, dokumentować i grzebać w ziemi, mamy dla Was bardzo dobrą wiadomość. Archeolodzy poszukują pomocników. To doskonała okazja, by poznać historię, sprawdzić się w nowej roli i dołożyć swoją małą cegiełkę do historii miasta.

O swoim pomyśle archeolodzy powiadomili kilka dni temu poprzez stowarzyszenie Starogard 2030. Postanowiliśmy dopytać, jakie warunki trzeba spełnić, by pomóc w pracach. 
- Aby wziąć udział w wykopaliskach, wystarczy do nas podejść w dni powszednie od 9 do 15,  jesteśmy na Rynku, przyda się każdy chętny – informuje archeolog Lidia Grzeszkiewicz-Kotlewska. Osobom dorosłym możemy nawet zapłacić, dzieciaki wyłącznie jako wolontariat. Młodsze dzieci nie pracują w wykopie, a na hałdach, wybierając zabytki, pozostali wszystkie te czynności co robi archeolog – podsumowuje i zaprasza do wspólnej pracy na rzecz miasta Lidia Grzeszkiewicz-Kotlewska. 
 

_redakcja

Komentarze (9)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

pasjonat
pasjonat 13.04.2018, 08:00
Pasjonatów i miłośników historii ganiają, karcą za latanie z wykrywką (wykrywaczem metali) po polach i lasach, a sami mają tak mało ludzi, że małego ryneczku nie mogą sprawdzić, niech sprowadzą tu 100 archeologów to może coś znajdą. Jakby zaczęli współpracować z ludźmi, którzy również jak oni miłują się w historii, a którzy robią to w wolnym czasie, za własne pieniądze, a nie jak oni w czasie pracy, to byłyby lepsze efekty, wierzę że kilku osobom ciężko prowadzić prace na takim terenie, natomiast smutne to, że w Polsce nie pozwala się im pomóc, przez osoby, które również jak oni mają wiedzę, zamiłowanie i pasję "do grzebania w ziemi". Może czas rzeszę tysięcy Polaków włączyć w zadania, które bez urazy, ale z niewielkim efektem wykonują archeolodzy, co prawda jest ich tyle, że więcej nie dadzą rady, dlatego ten komunikat. Zacznijcie współpracować z lokalnymi pasjonatami, to nie będzie potrzeby szukania wolontariuszy, tylko będziecie mieć tyle osób do pomocy, że wręcz będziecie musieli się od nich oganiać.
lewus
lewus 13.04.2018, 01:56
Prawda taka, że potrzebują młodych jeleni co za darmochę przyjdą babrać w ziemi, bo parę zł za godzinę fizycznej roboty nie uważam za nic ciekawego, chociaż za znaleźne mała nagroda czeka !
Powodzenia !
Ps: następnym razem jak macie informacje, odwagę napiszcie ile wynosi ta zapłata za pracę - to się pośmiejemy :)
Pozdrawiam !
Mieszkaniec
Mieszkaniec 13.04.2018, 10:43
ŚWIĘTE słowa Lewus sami biořą grubą kase za te ich niby.wielkie prace archologiczne a innym proponują prace za friko niech oni sami lepiej zacznął wydajniej pracować a nie podłóbią troche w ziemi pomiędzy 10 a 15 w tym oczywiśćie dwie przerwy dlatego efekt jest jaki jest
trj
trj 13.04.2018, 07:38
Napisane jest, że szukają wolontariuszy. Wolontariusz to osoba, która z założenia nie otrzymuje wynagrodzenia.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 12.04.2018, 13:03
A ći źałośńi archeolodzy długo mają zamiar babrać się w piachu na koszt podatnika ,ludzie chcą juź normalnie źyć a nie rynek ciągle w rozsypce co im się do cholery wydaje źe znajdą tam grób jakiegoś Faraona czy co?
Oykynr
Oykynr 13.04.2018, 00:29
Prace archeologiczne nie wadzą otwarciu rynku dla ruchu kołowego i pieszego. Wadzą tylko tym, którzy mają głęboko historię, tradycję i kulturę miasta i chcą za wszelką cenę przeciąć wstęgę przed wyborami samorządowymi. Czyż nie Dan, Mać?
Starogard jest wszystkich nie tylko Wasz
Starogard jest wszystkich nie tylko Wasz 12.04.2018, 14:23
Moim zdaniem powinno sie to pieknie udokumentowac i przeszkilc. wszystko co zostanie odkryte. To jest nasz sposcizna. Mam nadzieje ze władza tego nie zasypie piachem zeby pojsc po lebkach byle szybko przed wyborami i sie polansowac jak to maja w zwyczaju Janusze Starogardu.
Dera
Dera 12.04.2018, 14:19
Poczytaj trochę gimbusie o historii Starogardu to zrozumiesz czego szukają.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 12.04.2018, 18:57
Jak z ciebie taki archeolog to idz kopać razem z nimi to moźe szybciej to znajdziecie a jak juź to znajdziecie to wpadńij w głęboką ekstaze i zrób na miękko w gacie

Pozostałe