Środa, 19.12.2018
Super Pupil Starogard Kociewska
Super Pupil Starogard Kociewska
Super Pupil Starogard Kociewska

Najnowsza Gazeta Kociewska już w kioskach!

  • 11.04.2018, 03:25
  • redakcja
Najnowsza Gazeta Kociewska już w kioskach!
Podziel się:
Oceń:

Skandaliczne praktyki w starogardzkiej szkole
Dyrektorskie kary

Do naszej Redakcji trafił film, na którym widać, że jeden z uczniów bity jest przez dyrektora drewnianym wskaźnikiem. Sytuacja ta, jak twierdzi nasza Czytelniczka, miała miejsce w jednej ze szkół na terenie Starogardu. Kobieta zwróciła się do nas z prośbą o wyjaśnienie tej sprawy. Dotarliśmy do bitego ucznia i osoby, która nagrywała całe zdarzenie telefonem. Jak sprawę komentuje dyrekcja? 
 

Ogłoszenie lokalne Starogard
Ogłoszenie lokalne Starogard
Ogłoszenie lokalne StarogardWłaściciele domu przeżyli chwile grozy - 8 kwietnia, około godziny 17.00 strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze sadzy w kominie. Po przybyciu jednostek na miejsce okazało się, że ogniem objęta jest również  część poddasza. Rozpoczęła się natychmiastowa akcja gaśnicza. Strażacy rozebrali część poszycia zewnętrznego dachu i ugasili pożar. 

Prosiły o wodę i chleb... Z mieszkania ukradły 1800 złotych - Wykorzystują nieuwagę domowników, kradną z domów pieniądze i biżuterię. Mundurowi apelują o ostrożność i niewpuszczanie do mieszkań nieznajomych, a informacje o podejrzanych osobach, które budzą nasz niepokój należy zgłaszać policjantom.

Zamiast drzew... zostały kikuty - Od pewnego czasu, szczególnie na ulicach miast, zaobserwować można próby pielęgnacji drzew poprzez przycięcie gałęzi. W wielu przypadkach akcja ta jest przeprowadzona nieudolnie, a obiekty przyrodnicze są zwyczajnie zniszczone. Najczęściej same pnie z kilkoma grubymi gałęziami przez kilka lat szpecą miasto, a następnie obumierają. Dlaczego tak się dzieje? Czy drzewa są przycinane właściwie? Postanowiliśmy zbadać tę sprawę.

Ważna informacja dla podróżnych - We wtorek, 10 kwietnia w Starogardzie Gd. Zmieniłą się trasa przejazdu autobusów komunikacji miejskiej. Na czas prowadzonych robót budowlanych na ulicy Hallera i Chojnickiej nie będą kursować przez Rynek. Obowiązywać będzie objazd ulicami Kanałową, Tczewską, Sobieskiego i Kościuszki.

100 pytań na 100. rocznicę - Od 9 kwietnia rusza konkurs Sto pytań w 100. Rocznicę Odzyskania Niepodległości Polski jako wydarzenie wpisujące się w ogólnopolski nurt obchodów upamiętnienia 100. rocznicy. W ramach pierwszego etapu do wygrania będzie 100 pamiątkowych koszulek, natomiast  na osoby, które zakwalifikują się do drugiego etapu, czekają nagrody o wartości 3000 zł. 

Powiat Starogardzki wyżej w rankingu! - To bardzo dobra wiadomość! Znane są wyniki Ogólnopolskiego Rankingu Gmin i Powiatów 2017 ogłoszonego przez Związek Powiatów Polskich. Nasz samorząd awansował o jedno miejsce i zajął 7. lokatę. 

Młodzież zapobiega pożarom - 6 kwietnia w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Starogardzie Gdańskim odbyły się powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pt. „Młodzież zapobiega pożarom”. Organizatorem turnieju była Komenda Powiatowa PSP w Starogardzie Gdańskim i Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Starogardzie Gdańskim. 

Rodzina w wirach historii - Wieloletnią tradycją II Liceum Ogólnokształcącego jest konkurs historyczny dla klas pierwszych pt. „Rodzina w wirach historii”, który w bieżącym roku szkolnym również miał miejsce.

I Przegląd Twórczości KGW - Urząd Gminy w Bobowie, Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji, a także Koło Gospodyń Wiejskich Koniczynki, zapraszają na I Przegląd Twórczości Kół Gospodyń Wiejskich. Wydarzenie to odbędzie się 21 kwietnia w godzinach od 17.00 do 24.00 w hali sportowej przy ulicy Gimnazjalnej 19. 

Wolontariusze poszukiwani! - Jeśli lubicie historię, lubicie odkrywać, dokumentować i grzebać w ziemi, mamy dla Was bardzo dobrą wiadomość. Archeolodzy poszukują pomocników. To doskonała okazja, by poznać historię, sprawdzić się w nowej roli i dołożyć swoją małą cegiełkę do historii miasta. 

Wielkie sprzątanie Wdy - Kajaki.Hydrostacja.pl i Klub Spinningowo-Muchowy Kiełż  zapraszają do aktywnego udziału w sprzątaniu rzeki Wdy. W tę spontaniczną akcję włączają się mieszkańcy Czarnej Wody i okolic, a także turyści spoza Czarnej Wody. 

Z KGW Lalkowy na turnieju w Jabłowie - Członkinie Koła Gospodyń Wiejskich z miejscowości Lalkowy reprezentowały Gminę Smętowo Graniczne podczas XIV Powiatowego Turnieju KGW w Jabłowie. Tegoroczne zawody odbyły się 17 marca i udział w nich wzięło 7 kół z terenu powiatu starogardzkiego. Panie poświęciły mnóstwo czasu na przygotowanie się do udziału w poszczególnych konkurencjach. Wkład pracy włożony w opracowanie planszy edukacyjnej został doceniony przez komisję konkursową i KGW Lalkowy otrzymało I miejsce w tej kategorii.

Trwają prace związane z utwardzaniem dróg gminnych - Gminne Przedsiębiorstwo Komunalne w Skarszewach ma do dyspozycji następujące jednostki sprzętowe: samojezdne równiarki kołowe (2 szt), równiarka ciągana (1 szt.), wał ciągany (1 szt.), koparko-ładowarki (2 szt.). Spółka GPK i Gmina Skarszewy, ustaliły następujący harmonogram prac na drogach, obejmujący w pierwszej kolejności prace określone jako pilne, następnie podzielono dostępny sprzęt na trzy grupy

Groźna choroba coraz bliżej? - O tym, jak należy postępować w przypadku zdarzeń związanych z udziałem dziko żyjących zwierząt, była mowa podczas spotkania w Starostwie Powiatowym. Służby wypracowały konkretne procedury działania, a wszystko z powodu zagrożenia wirusem afrykańskiego pomoru świń (ASF).

Czarna Woda na Kociewiu - Stowarzyszenie Miłośników Czarnej Wody zorganizowało kolejny koncert. W piątek, 6 kwietnia mieszkańcy spotkali się w kościele, by w ramach obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę podkreślić przywiązanie do Kociewia. Dla organizatorów wydarzenia ważne było, by zacząć od siebie, od własnego „podwórka”. Kociewie i jego gwara są czarnowodzianom bardzo bliskie. 

Wiosenne inwestycje w gminie Zblewo - Piękna, prawdziwie wiosenna pogoda sprzyja realizacji inwestycji w gminie Zblewo. Prace prowadzone są m.in. w Zblewie, Pinczynie, Jeziercach i w Borzechowie. 

Niebieski Marsz dla dzieci z autyzmem -  2 kwietnia jest Światowym Dniem Autyzmu. Z tej okazji w sobotę po raz kolejny ulicami miasta przeszedł Niebieski Marsz dla Autyzmu, zorganizowany przez stowarzyszenie Niebieski Balonik. Inicjatywa ta miała skłonić ludzi do zastanowienia się, czym jest autyzm. Uczestnicy wyruszyli spod pomnika św. Wojciecha i w pochodzie ulicami miasta przeszli do Galerii Neptun, gdzie odbyła się część artystyczna. 

Prezydent stanie przed sądem - 22 marca br. Prokuratura Rejonowa w Malborku przesłała do Sądu Rejonowego w Tczewie akt oskarżenia przeciwko prezydentowi Tczewa Mirosławowi Pobłockiemu. Chodzi o niezgodne z prawem wykorzystanie nagrania monitoringu miejskiego. Prezydent Tczewa odpiera zarzuty i twierdzi, że  to element kampanii wyborczej oraz próba politycznego zwalczania jego osoby.

Zdrowy rozsądek gwarantuje bezpieczeństwo - Pomorscy policjanci prowadzili działania kontrolno - prewencyjne pod nazwą „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Ich celem była poprawa bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów oraz egzekwowanie stosowania się uczestników ruchu do przepisów dotyczących relacji kierujący – pieszy oraz kierujący pojazdem silnikowym – rowerzysta.

Pobiegli Szlakiem Martyrologii Ludności Pomorza  - Blisko 600 osób stanęło na starcie Biegu Szpęgawskiego, który odbył się już po raz 35! Organizatorom dopisała frekwencja, a biegaczom słoneczna pogoda, choć temperatura z pewnością dawała się we znaki. Pewne jest jedno – bieg już dziś przeszedł do historii i zapamiętany zostanie bardzo pozytywnie. 

Wiosenne spotkanie na „+”. Rozpoczynają sezon w wielkim stylu - Po przerwie spowodowanej chwilowym nawrotem zimy piłkarze rocznika 2004 wrócili na ligowe boisko w dobrym stylu. Mecz, który miał się odbyć w Wielki Czwartek w Kartuzach, z powodu opadów śniegu zastał przełożony. Nie wpłynęło to jednak negatywnie na kondycję starogardzian, gdyż wygrali spotkanie 3-0.
 


 

_redakcja

Komentarze (16)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Rodzic
Rodzic 13.04.2018, 15:04
Pewien radny O i jego żona O precz z uwagami ciągle na temat szkoły i nauczycieli PSP 1 macie jakiś uraz psychiczny z dzieciństwa albo chyba nie tak pod sufitem przenieście swoje dzieci do innej szkoły gdzie nic nie trzeba robic i spokój dla wszystkich Zastanawia mnie jedno wpisy sa ciągle w godzinach pracy tej pani i pana czyli nudzą się w pewnej spółce miejskiej i SM a ta Pani to chyba jest od lansu spółki bo ciągle wrzuca coś na temat zakładu w którym wiadomo jak sie znalazła!!!
To ja
To ja 11.04.2018, 21:55
Zblewo zleca opisywanie co sie dzieje za to w SMetowie nie ma o czym pisac bo nic sie nie robi skoro wladza jest schorowana i leczy sie w sanatorium to niech idzie na rente chorobowa i odda wladze mlodszym i kreatywnym co gmina ruszy do przodu bo sie cofamy
Gość
Gość 13.04.2018, 09:46
Mamy młoda władze, chorwać każdy może.Ciekawe co byś nam pokazał jak Sam byś był wòjtem !!!?????
Gość
Gość 13.04.2018, 15:45
Jesteś żartowniś gosciu bo podstarzałą kobietę i niestety "chorowitą" albo inaczej mówiąc "lesera" nazywasz młodą ? Mozesz się wysilać i lukrować to i tak gro wyborców nazywa ją po imieniu ! Władza smętowska do bani i tyle !


Nemo
Nemo 13.04.2018, 15:23
Młoda wladza ?
Stary babol.
Gość
Gość 11.04.2018, 22:27
Leczy się czy raczej leni się.
Za nic ponad 10 tysięcy gdzie mozna tyle zarobić bez wysilku ?
Smętni mają to na co zasłuzyli !
Gość
Gość 12.04.2018, 19:54
Ciesz się człowieku że jesteś zdrowy.Kto Ci zabroni jechać do sanatorium,Łatwo kogoś krytykowac jak się samemu nic...,,,,
Jaś bankrut.
Jaś bankrut. 13.04.2018, 15:26
Prywata i wazeliniarstwo !
Suwern
Suwern 11.04.2018, 12:04
Warto czytać portal Głosu Kociewia ,który ujawnił kolejną sprawę świadczącą o nieznajomości prawa w starostwie. Starosta odmówił udzielenia informacji publicznej na temat m.in zatrudnienia rzecznika prasowego i niestety przegrał bo Kolegium Odwoławcze uchyliło jego decyzje .Co robi zespół prawników w starostwie opłacany ze środków publicznych ?
Kolejna wpadka starostwa i co na to radni powiatowi ?
Czyżby znowu nic ?
spec
spec 11.04.2018, 12:55
Sprawa może mieć drugie dno - dlaczego nie chcą ujawnić zarobków specjalistki ds. kontaktów z mediami bo może się jeszcze okazać że ma o wiele więcej niż pozostali pracownicy ?, dlaczego akurat zatrudniono tę Panią ?. Takie ukrywanie informacji nie świadczy dobrze o urzędzie.
mister
mister 13.04.2018, 10:52
A pracownicy patrzą
On
On 14.04.2018, 10:01
Niektórzy nie tylko patrzą a podlizują sie.
.
. 11.04.2018, 12:00
W życiu bym nie wydał na to 2 zl. Wolę nie wiedzieć co się dzieje.
Chociaż z plot i tak wiem więcej.
Gość
Gość 11.04.2018, 08:50
Artukuł o wiosennych inwestycjach w Zblewie
ukazał się na zlecenie wójta i ile kosztował ?
gość
gość 11.04.2018, 07:31
Napiszcie o co chodzi z tą szkołą i karami bo nie dotarła do mnie jeszcze GK
gość
gość 11.04.2018, 10:14
No pewnie - jeszcze... Szkoda ci 2 zł cebulaku?

Pozostałe