Środa, 19.12.2018
Super Pupil Starogard Kociewska
Super Pupil Starogard Kociewska
Super Pupil Starogard Kociewska

35.Bieg Szpęgawski już w niedzielę!

  • 7.04.2018, 15:00
  • redakcja
35.Bieg Szpęgawski już w niedzielę!
Podziel się:
Oceń:
Wielkimi krokami zbliża się jubileuszowy 35.Bieg Szpęgawski. Ten jeden z najstarszych biegów ulicznych na Pomorzu, z historią w tle, dedykowany jest wszystkim biegaczom amatorom na każdym poziomie, wyczynowcom, dzieciom i młodzieży. W niedzielę, 8 kwietnia zawodnicy wystartują po raz pierwszy w nowej jego odsłonie. Ośrodek Sportu i Rekreacji przygotował wiele sportowych atrakcji, niespodzianek oraz znakomite nagrody.

Organizator – Ośrodek Sportu i Rekreacji w Starogardzie Gdańskim wprowadził do tegorocznej edycji Biegu Kociewskiego wiele nowości i usprawnień, które mogą zaskoczyć i zainteresować zarówno kibiców jak i samych uczestników. Najważniejszą zmianą jest pojawienie się sponsora tytularnego, którym została Decahtlon. Imprezę wsparły też fundacja PZU i firma Ziaja. Oznacza to, że biegowa wiosna na Kociewiu, która rozpocznie się w Starogardzie Gdańskim, zapowiada się w tym roku niezwykle emocjonująco!
Bieg Szpęgawski jest zaliczany do największych imprez biegowych w powiecie starogardzkim. Na liście startowej jest już blisko póła tysiąca biegaczy, a szansę startu ma nawet tysiąc!

Cała impreza rozpocznie się przed południem. Do rywalizacji najpierw przystąpią dzieci i młodzież. Bezpłatne biegi dla najmłodszych odbędą się na stadionie im. Kazimierza Deyny. Na uczestników na mecie będą czekały miłe upominki. Najszybsze „szóstki” otrzymają wspaniałe nagrody. Po biegach wszyscy najmłodsi będą mieli okazję kontynuować zabawę w specjalnie przygotowanej dla nich strefie zabaw.
Punktualnie o 12:00 na starcie pojawią się biegacze, którzy rywalizować będą na trasie ze Szpęgawska do Starogardu Gdańskiego. Bieg rozpocznie się tradycyjnie z drogi wojewódzkiej nr 22, na wysokości wjazdu do lasu – miejsca pamięci zbrodni nazistowskiej.
Biegacze do pokonania będą mieli dystans ponad 5 kilometrów. Na mecie będą na nich czekać nie tylko oklaskujący ich kibice, ale przede wszystkim piękne okolicznościowe medale z kolorową wstawką. Najszybsi zawodnicy otrzymają nagrody finansowe i talony na sprzęt Decathlon. Wszyscy uczestnicy poszczególnych kategorii otrzymają nagrody rzeczowe oraz kosmetyki firmy Ziaja.

Ponadto nagrody rzeczowe powędrują do najstarszego i najmłodszego uczestnika Biegu. Na koniec odbędzie się losowanie dodatkowych również bardzo atrakcyjnych nagród – stąd warto pozostać do zakończenia imprezy, nawet jeśli nie wywalczyło się premiowanego nagrodą miejsca.
Organizatorzy spodziewają się w tym roku blisko 600 uczestników na starcie. Aktualnie na liście startowej jest ponad 410 nazwisk w tym kilku czołowych zawodników z Polskiej elity: Nowakowska, Kujawski, Kowalski, Niemczyk, biegacze z Ukrainy i Kenii.
 

Ogłoszenie lokalne Starogard
Ogłoszenie lokalne Starogard
Ogłoszenie lokalne Starogard
_redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe