30 lat w zawodzie… Praca sprawia mu satysfakcję

  • 08.04.2018, 07:00
  • redakcja
30 lat w zawodzie… Praca sprawia mu satysfakcję

Podziel się:

Oceń:

Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 6 im. Jana Pawła II w Starogardzie Gdańskim Ryszard Hapoński obchodzi w tym roku 30-lecie swojej pracy zawodowej. 29 marca prezydent miasta podziękował mu za dotychczasowy wysiłek. Życzył dużo zdrowia, pomyślności oraz satysfakcji i radości z codziennej pracy z młodzieżą.

Ryszard Hapoński nauczycielem chciał zostać od zawsze. Tak, jak większość chłopców lubił sport i dlatego w pierwszej kolejności chciał uczyć wychowania fizycznego. Dzięki swoim nauczycielom, także bardzo lubił historię i zajęcia praktyczno-techniczne.
– Pierwszą pracę w zawodzie podjąłem jako nauczyciel techniki w Szkole Podstawowej nr 49 w Gdańsku, gdzie również przez krótki czas uczyłem wychowania fizycznego. Następnie jako instruktor pracowałem w Szkole Podstawowej nr 8 w Starogardzie Gdańskim (obecna Szkoła Podstawowa nr 1) oraz w Ognisku Pracy Pozaszkolnej – opowiada Ryszard Hapoński.

Satysfakcja z pracy 
Przełomowym momentem w rozwoju zawodowym pana Ryszarda było otwarcie we wrześniu 1995 roku Publicznej Szkoły Podstawowej nr 9 w Starogardzie Gdańskim (Zespołu Szkół Publicznych, a obecnie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 6 im. Jana Pawła II), w której otrzymał pracę na 
stanowisku nauczyciela techniki.
– Mając niepowtarzalną szansę wpływu na rozwój nowej szkoły, z entuzjazmem od podstaw tworzyłem pracownię techniki wraz z zapleczem. Dbałem o rozwój zainteresowań i zdolności uczniów, prowadząc choćby Szkolne Koło Modelarskie, czy Szkolne Koło Wychowania Komunikacyjnego. Od roku 2000 zacząłem także uczyć informatyki. Pracowałem nad rozwojem zdolności uczniów (m. in. poprzez prowadzenie Szkolnego Koła Informatycznego) i pod kątem informatycznym modernizowałem pracownie informatyczne szkoły. Moi wychowankowie odnosili sukcesy na szczeblu miejskim, powiatowym, wojewódzkim, a także ogólnopolskim – podkreślił  doświadczony pedagog. 

Doceniony i wielokrotnie nagrodzony 
Ryszard Hapoński od 2011 roku pełni funkcję dyrektora Zespołu Szkół Publicznych, obecnie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 6. Przed objęciem tego stanowiska przez cztery lata był zastępcą dyrektora Zespołu Szkół Publicznych. Za swoją działalność zawodową otrzymał nagrody Dyrektora Szkoły, Prezydenta Miasta, a także w roku 2016 „Medal Komisji Edukacji Narodowej”.
 

_redakcja

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Frania
Frania 13.04.2018, 21:45
Są nauczyciele, którzy pracują dłużej w zawodzie , mają osiągnięcia , a medalu jakoś nie otrzymali i prezydent nie dziękuje im za pracę.
Andrzej W
Andrzej W 09.04.2018, 13:35
Wokół jest syf i malaria dyrektor nie dba o otoczenie szkoły jak to robił poprzednik. Płoty, ławki nieodmalowane, zalegające liście od jesieni, przepełnione śmietniki, latem niekoszona trawa. Szkoła to też jej otoczenie...
Dorota
Dorota 20.04.2018, 08:27
Po ostatniej wizycie z dziećmi w szkole, zgadzam się z Andrzejem W. Z przodu w miarę ogarnięte, ale za to na tyłach szkoły faktycznie syfffffff...

Pozostałe