Środa, 22.05.2019
Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim
Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim
Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim

Strzały pod oknami! Grozili kobiecie bronią, dotkliwie pobili 35-latka

  • 31.03.2018, 23:30
  • KU
Strzały pod oknami! Grozili kobiecie bronią, dotkliwie pobili 35-latka
Podziel się:
Oceń:
Policjanci zatrzymali mężczyzn odpowiedzialnych za ostrzelanie kamienicy oraz samochodu w centrum Tczewa. Wcześniej 26- i 27-latek grozili kobiecie bronią.

W minioną sobotę (17 marca br.) przed godz. 13 oficer dyżurny tczewskiej policji otrzymał telefoniczne zgłoszenie, że na ul. Wyszyńskiego w Tczewie ktoś strzelał z broni. Na miejsce zostali wysłani policjanci z referatu patrolowo-interwencyjnego, którzy wstępnie ustalili, że sprawca ostrzelał z broni na metalowe kulki budynek oraz zaparkowany samochód, a następnie odjechał. Technik kryminalistyki zabezpieczył ślady, wykonał zdjęcia oraz oględziny miejsca zdarzenia.

Uniwersytet Morski Gdynia
Uniwersytet Morski Gdynia
Uniwersytet Morski Gdynia

- Stróże prawa ustalili, że w tym zdarzeniu brało udział dwóch sprawców, którzy najpierw grozili 21-latce bronią, a po chwili ostrzelali budynek i samochód - mówi asp. sztab. Dawid Krajewski, rzecznik prasowy KPP w Tczewie.

Policjanci ustalili, że związek z tym zdarzeniem mają mieszkańcy Tczewa w wieku 26 i 27 lat. Funkcjonariusze ustalili miejsce pobytu poszukiwanych i zatrzymali ich, a następnie doprowadzili do komendy. Stróże prawa zabezpieczyli również broń, która została użyta do przestępstwa.

Dodatkowo okazało się, że zatrzymany 26-latek ma związek z innym przestępstwem dotyczącym rozboju, do którego doszło w miniony piątek (16.03.). Na jednej z ulic w Tczewie pobili 35-latka, a następnie ukradli mu złoty łańcuszek oraz klucze od samochodu i mieszkania.

- Pokrzywdzony mężczyzna w wyniku ataku odniósł poważne obrażenia głowy. Zajmujący się tą sprawą policjanci ustalili, że drugim sprawcą tego zdarzenia jest 25-letni mieszkaniec Tczewa, on również został zatrzymany - mówi rzecznik tczewskiej policji.

Cała trójka związana jest ze środowiskiem pseudokibiców jednej z trójmiejskich drużyn i znana są tczewskim funkcjonariuszom. Zebrany materiał dowodowy pozwolił prokuratorowi przedstawić 25- i 26-latkowi zarzuty rozboju. Dodatkowo ten sam 26-latek wraz z zatrzymanym 27-latkiem usłyszeli zarzut związany z grożeniem pokrzywdzonej bronią palną bez wymaganego zezwolenia. Za rozbój grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności, zaś za grożenie bronią palną bez wymaganego zezwolenia grozi kara pozbawienia wolności do 8 lat.
 

KU

Zdjęcia (1)

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Jaś
Jaś 1.04.2018, 16:23
Takim to na początek porządna scieżka zdrowia.Potem porobić zdjęcia powstawiać do internetu, gazet i tv z podpisem co zrobili, niech nie będą anonimowi.Sceny jak z filmu i teraz na koszt podatników utrzymanie.Nie od dziś wiadomo,że istnieje fascynacja wręcz fanatyczna dwoma rywalizującymi klubami z trójmiasta.Zdarza się że w jednym mieście sa kibice różnych drużyn ale dlaczego cierpią postronne osoby?.Czy was nie obowiązuje żaden kodeks honorowy ?.Okraść zwykłego przechodnia to miara waszego sukcesu a przy tym się trochę rozerwać?.Do uczciwej pracy a nie dymić po ulicach.Pocieszające jest to, że prędzej czy później wszystkich was wyłapią.Tylko dlaczego cierpią przypadkowe osoby żal.
Starogardzianin
Starogardzianin 1.04.2018, 11:15
Szybkość przekazywanych informacji przez ten portal - bezcenna.

Pozostałe