Koncert Przedwiosenny Orkiestry Kameralnej Pro Simfonica

  • 16.03.2018, 08:30
  • redakcja
Koncert Przedwiosenny Orkiestry Kameralnej Pro Simfonica

Podziel się:

Oceń:

Starogardzkie Centrum Kultury zaprasza 16 marca (piątek) o godzinie 18.00 do sali widowiskowej na Koncert Przedwiosenny orkiestry Pro Simfonica pod dyrekcją Wojciecha Gdańca. W programie muzyka klasyczna, jazzowa i rozrywkowa. Wstęp wolny.

Zespół powstał z inicjatywy Wojciecha Gdańca, który widząc chęć dalszego rozwoju absolwentów klas instrumentów smyczkowych starogardzkiej Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia, postanowił stworzyć dla nich orkiestrę kameralną. Naukę w szkołach muzycznych II stopnia kontynuowali nieliczni absolwenci. I choć w Starogardzie i okolicach nie brakowało orkiestr dętych, nie było w nich miejsca dla osób grających na skrzypcach, wiolonczelach czy kontrabasach.

W styczniu 2001 roku, w Starogardzkim Centrum Kultury, rozpoczęły się regularne próby orkiestry kameralnej Pro Simfonica. W pierwotnym składzie, obok młodzieży grającej na instrumentach smyczkowych, pojawiły się także: flet i klarnet. Wkrótce brzmienie orkiestry ubogacone zostało dźwiękiem trąbki i saksofonu oraz instrumentów perkusyjnych.
Obecni członkowie Pro Simfonicy to absolwenci i uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Starogardzie Gdańskim.
Utwory wykonywane przez orkiestrę są instrumentowane i opracowywane przez założyciela, dyrygenta i szefa orkiestry, który jednocześnie gra w zespole na instrumencie klawiszowym - Wojciecha Gdańca.
Zespół wykonuje muzykę okresu renesansu, baroku, klasycyzmu, romantyzmu, ale ma w swoim repertuarze również utwory lżejszego gatunku, zaliczane do nurtu muzyki rozrywkowej, tanecznej, jazzowej i filmowej.
Orkiestra Pro Simfonica koncertuje od lat w wielu miejscowościach, popularyzując piękną muzykę w wykonaniu orkiestrowym. Próby utalentowanych entuzjastów muzyki kameralnej odbywają się niezmiennie w murach Starogardzkiego Centrum Kultury.
 

_redakcja

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Tony
Tony 15.11.2018, 17:20
slot ***
slot ***
slot ***
*** *** slots
*** gambling ***
Anabolika
Anabolika 23.10.2018, 01:54
Awesome things here. I'm very satisfied to peer your post. Thanks a lot and I am taking a look ahead to contact you.
Will you please drop me a mail? https://harbor***6.asblog.cc/2018/10/04/internetauftritt-betreffend-wachstumshormone-nebenwirkungen/
Marek
Marek 31.03.2018, 08:48
Slaba reklama chętnie bym poszedł ale nie słyszałem o tym koncercie.
zadowlony
zadowlony 18.03.2018, 19:03
Piękny koncert, brawo dla p.W. Gdańca, przykre ze takie wydarzenie nie przyciągnęło kompletu słuchaczy, lepiej ponarzekać, że w mieście się nic nie dzieje.

Pozostałe