Środa, 19.12.2018
Super Pupil Starogard Kociewska
Super Pupil Starogard Kociewska
Super Pupil Starogard Kociewska

Poprawi się dojazd do autostrady A1. Remont DW 224 ruszy w kwietniu

  • 15.03.2018, 20:20
  • redakcja
Poprawi się dojazd do autostrady A1. Remont DW 224 ruszy w kwietniu
Podziel się:
Oceń:
W Godziszewie będzie bezpieczniej dla kierowców, jak i pieszych. Już na początku kwietnia ruszają tam roboty budowlane związane z realizowanym od ubiegłego roku projektem rozbudowy drogi wojewódzkiej nr 224 na odcinku Godziszewo – węzeł autostrady A1 Stanisławie.

Tym razem chodzi o zakres robót budowlanych w Godziszewie, który dotyczy odcinka DW nr 222 od ul. Młyńskiej do ul. Boroszewskiej i obejmie m.in.: budowę oświetlenia ulicznego, poszerzenie jezdni w przekroju ulicznym do szerokości 7 m, ponadto powstanie wzdłuż drogi ciąg pieszo - rowerowy, przebudowane zostaną skrzyżowania z DW nr 224 w kierunku Skarszew i Tczewa, nastąpi wzmocnienie konstrukcji nawierzchni do 115 kN/oś, będą zbudowane zjazdy, zatoki autobusowe i wyspy dzielące jezdnię, powstanie też lewoskręt dla kierowców jadących od strony Gdańska do Tczewa i przebudowany zostanie most nad Styną. Prace zakończa się do 27 sierpnia 2018 r. 

Ogłoszenie lokalne Starogard
Ogłoszenie lokalne Starogard
Ogłoszenie lokalne Starogard

Bezpieczeństwo w parze z komfortem 
Realizacja projektu spowoduje poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego, przyczyni się do zmniejszenia ilości kolizji i wypadków, usprawni ruch, poprawi komfort podróżowania drogą i ułatwi powiązanie drogi wojewódzkiej nr 222 z autostradą A1 oraz z Tczewem i z Trójmiastem.
- Biorąc pod uwagę już tylko bezpieczeństwo naszych uczniów, jest to inwestycja bardzo potrzebna i cieszymy się, że już niedługo zostanie zrealizowana – mówi Krystian Latoszewski, dyrektor Szkoły Podstawowej w Godziszewie.

Inwestycja na kwotę 25 milionów 
Inwestorem jest Zarząd Dróg Wojewódzkich w Gdańsku z ramienia Województwa Pomorskiego, a wykonawcą projektu i robót budowlanych konsorcjum firm: TRAKCJA PRKiL SA (lider) i Przedsiębiorstwo Eksploatacji Ulic i Mostów (partner). Wartość umowy sięga prawie 25 mln złotych. Samorząd Województwa Pomorskiego otrzymał na tę inwestycję dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020, Osi priorytetowej 9. Mobilność, Działania 9.3. Regionalna infrastruktura drogowa. 
Podpisanie umowy odbyło się rok temu z udziałem m.in. członka Zarządu Województwa Ryszarda Świlskiego, dyrektora Zarządu Dróg Wojewódzkich w Gdańsku Grzegorza Stachowiaka, a ze strony samorządowców lokalnych zaproszeni byli Burmistrz Skarszew Jacek Pauli oraz przedstawiciel gminy Tczew.


 

_redakcja

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

WKURZONY
WKURZONY 19.03.2018, 12:44
WY ZAMIAST GRZEBAC PRZY DOBRYCH ULICACH I CHODNIKACH WEZCIE SIE ZA REMONT ULICY LESNEJ W STAROGARDZIE ,GDZIE OD1983 ROKU MIALY JEZDZIC AUTOBUSY MIEJSKIE.A CO TAM JEST?DZIORA NA DZIORZE UM TLUMACZY SIE TYM,ZE NIE MA PIENIEDZY NA REMONT .TO GDZIE SA?PRZEZ TYLE LAT NIE MOZNA BYLO UZBIERAC?A MOZE POSZLY DO CZJEJS KIESZENI?JAK POTRZEBOWALI GLOSOW NA WYBORY TO SAMI PUKALI DO DRZWI A TERAZ MAJA NAS GLEBOKO W DU**E.WIOCHY POTRAFICIE REMONTOWAC A W MIESCIE WYGLADA JAK WIOCHA.
anioł
anioł 18.03.2018, 16:12
...poszerzenie jezdni w przekroju ulicznym do szerokości..- czytasz co piszesz ?

Pozostałe