Piątek, 15.02.2019
Metro Ergo Arena
Metro Ergo Arena
Metro Ergo Arena

Kociewski Gryf – Nagroda Starosty Starogardzkiego. Kto otrzymał statuetkę?

  • 15.03.2018, 10:00 (aktualizacja 15.03.2018 10:28)
  • redakcja
Kociewski Gryf – Nagroda Starosty Starogardzkiego. Kto otrzymał statuetkę?
Podziel się:
Oceń:
Ubiegły rok obfitował w liczne sukcesy sportowców reprezentujących nasz powiat na arenach krajowych i zagranicznych, zważywszy na fakt, że dobrych wyników indywidualnych, jak i zespołowych nie brakowało, wybór kapituły nie był łatwy.

Najlepszego sportowca wybrano spośród 51 zawodniczek i zawodników reprezentujących 12 dyscyplin sportowych.  

Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU
Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU
Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU

Decyzją kapituły X miejsce zdobyła Karolina Urban - zawodniczka Klubu UKS Ósemka Starogard. Jedna z najzdolniejszych pływaczek w kategorii juniorów młodszych w Województwie Pomorskim, powołana do Kadry Narodowej. Trenerem Karoliny jest Krzysztof Korczak. 

IX miejsce zdobył Szymon Adamczyk - zawodnik piłki siatkowej UKS SET Starogard. Szymon to jeden z najlepszych zawodników rocznika 2004 w Polsce, MVP Mistrzostw Polski Kinder + Sport " Czwórek Siatkarskich". W ubiegłym roku wraz z drużyną wywalczył Mistrzostwo Polski "Czwórek Siatkarskich". Jest Członkiem Kadry Województwa Pomorskiego. Trenerem Szymona jest Mariusz Fryźlewicz. 

VIII miejsce zdobył Szymon Gajda- zawodnik Klubu LLKS Ziemi Kociewskiej w Skórczu, przedstawiciel LA. Szymon w ubiegłym roku wywalczył srebrny medal w Mistrzostwach Polski LZS w rzucie młotem. Zawody odbyły się w Pile. Jego trenerem jest Ryszard Różycki. 

VII miejsce zajął Marcin Flieger - jeden z najlepszych zawodników rozgrywek Polskiej Ligi Koszykówki w sezonie 2016/2017. Kapitan Zespołu Polpharma Starogard. Dzięki jego dobrej grze Polpharma awansowała do fazy play - off. 

VI miejsce zdobyła Wiktoria Wierzba – przedstawicielka pięcioboju nowoczesnego UKS Ósemka Starogard.  W ubiegłym roku wywalczyła m.in. III miejsce w klasyfikacji indywidualnej w pięcioboju nowoczesnym podczas  Mistrzostw Polski Juniorów do lat 18 Warszawa, II miejsce w klasyfikacji sztafet MIX w pięcioboju nowoczesnym podczas  Mistrzostw Polski Juniorów do lat 18 Warszawa oraz II miejsce w klasyfikacji sztafet  w Mistrzostwach Polski Juniorów U19 Warszawa. Trenerem klubowym był Mariusz Noetzel. 

V miejsce zajął Robert Czerwiak- triathlonista i lekkoatleta Klubu TRI Starogard. Najwartościowsze ubiegłoroczne wyniki Roberta to m.in. II miejsce Bieg Niepodległości  Starogard Gdański, I miejsce " Śliwicka Dyszka", III miejsce " III Charlota Zoo Triathlon" w Słupsku, II miejsce " Ultra Janosik- Ledwo Dycha" w Niedzicy, I miejsce w "Biegu Twardziela" Rybaki

IV miejsce zdobyła Magdalena Lenz - kolejna przedstawicielka Klubu TRI Starogard i bardzo modnej ostatnio dyscypliny sportowej, jaką jest triathlon. Pani Magda w 2017 roku osiągała bardzo dobre wyniki w zawodach rangi ogólnopolskiej. Było to m.in. I miejsce –  PRIME FOOD TRIATHLON- Przechlewo, III miejsce – IRONMAN - Bydgoszcz, III miejsce - Enea Bydgoszcz Triathlon, I miejsce Triathlon Energy Starogard Gdański. 

III zajęła Monika Dubiela – zawodniczka LLKS Ziemi Kociewskiej w Skórczu. W ubiegłym roku wywalczyła brązowy medal Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych w biegu na 3000 m. Została również trzykrotną Mistrzynią Polski LZS w biegach na 1500 m, 3000 m i sztafecie wojewódzkiej 4x400 m. Monika jest członkinią Kadry Narodowej Juniorek w biegach średnich. Trenerką Moniki jest Grażyna Czapiewska. 

II miejsce zdobył Adrian Sulewski - zawodnik Kick-boxingu Klubu Beniaminek 03 Starogard. Ubiegły rok był jednym z najlepszych w jego karierze. 
Wywalczył I miejsce w Pucharze Świata w formule Light-Cont, I miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów w Formule Kick-Light (Najlepszy Zawodnik Mistrzostw), I miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów w Formule Ful- Contact. Trenerem jest Tomasz Janowicz.

I miejsce i tytuł Najlepszego Sportowca a właściwie Sportsmenki 2017 roku zdobyła Klara Piętak, przedstawicielka kick-boxingu Klubu Beniaminek 03 Starogard. Rok 2017 był niezwykle udany dla Klary. Lista jej osiągnięć jest długa, a najwartościowsze z nich to I miejsce w Mistrzostwach Europy Juniorów w formule Kick-Light  w Skopje, I miejsce w Pucharze Świata w formule Light-Cont  w Rimini, I miejsce w Pucharze Świata Juniorów w formule Kick- Light w Budapeszcie, I miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów w Formule Light- Cont. Trenerem Klary jest Tomasz Janowicz. 
- Klara po raz drugi w ubiegłym sezonie zdobyła Mistrzostwo Europy i po raz drugi odbiera Kociewskiego Gryfa - zauważa trener Tomasz Janowicz. - Myślę, że może osiągnąć wszystko, a cele, które sobie wyznaczy, zależą już tylko od niej i jej determinacji. Trenerów wybierano spośród 22 kandydatów reprezentujących 12 dyscyplin sportowych. Decyzją kapituły V miejsce zajął Krzysztof Kamysz - przedstawiciel Sztuk i Sportów Walki. Pan Krzysztof jest trenerem i Prezesem Klubu " Centrum Sportowo- Kulturalnego LIZARD" w Starogardzie Gdańskim. Jego podopieczni w ubiegłym roku wywalczyli 12 medali podczas Mistrzostw Polski Power Kids w Brazylijskim Jiu Jitsu. 

IV miejsce zajął Piotr Szurgot - trener tenisa stołowego w Klubie Beniaminek 03 Starogard. Zawodnicy pana Piotra plasują się na czołowych miejscach w Województwie Pomorskim w kategoriach młodzieżowych. Trzech jego podopiecznych w 2017 roku zostało powołanych do Kadry Województwa Pomorskiego.  

III miejsce zajął Mariusz Fryźlewicz - trener piłki siatkowej w Uczniowskim Klubie Sportowym SET Starogard Gdański. W ubiegłym roku jego zawodnicy wywalczyli Mistrzostwo Polski Kinder + Sport " Czwórki Siatkarskie", a MVP Zawodów został wybrany Szymon Adamczyk. Prowadzony przez pana Mariusza zespół zajmował również czołowe miejsca w prestiżowych Ogólnopolskich Turniejach Mini Siatkówki w Szczecinku, Gdańsku, Lęborku, Starogardzie Gdańskim.  

II miejsce zdobyła Grażyna Czapiewska - trenerka LLKS Ziemi Kociewskiej w Skórczu. Wychowawczyni wielu zawodników i zawodniczek biegów średnich w tym medalistów Mistrzostw Polski Juniorów, Młodzików i kategoriach dziecięcych. Jej wychowankami byli min.: Anna Czapiewska rekordzistka Polski w kategorii dzieci na 600 m, Natalia Dzienniak, medalistka Mistrzostw Polski Juniorek w biegach średnich i obecnie Monika Dubiella kilkukrotna medalistka Mistrzostw Polski w biegach średnich i przełajowych, obecnie zawodniczka Kadry Narodowej.  

I miejsce i tytuł Najlepszego Trenera w Powiecie Starogardzkim w 2017 roku zdobył Tomasz Janowicz - trener kickboxingu w Klubie Beniaminek 03 Starogard. Pan Tomasz jest również trenerem Kadry Narodowej Juniorów. Jego podopieczni zdobywają co roku wiele medali na zawodach różnego szczebla z Mistrzostwami Świata, Europy i Polski włącznie. Jego zawodniczka Klara Piętak została wybrana najlepszym Sportowcem Powiatu Starogardzkiego w 2017 roku, a Adrian Sulewski zajął II miejsce. 
- Sukcesu nigdy nie odniesiemy sami - podkreśla Klara Piętak, zawodniczka trenera Janowicza. - Na drodze do niego stoją ludzie, którzy w nas wierzą i pragną, żebyśmy osiągnęli jak najwięcej. Taką osobą jest właśnie trener Tomasz Janowicz, którego zaangażowanie przyczyniło się do sukcesów wielu młodych ludzi. Bez wątpienia mogę go nazwać ojcem starogardzkiego kickboxingu. 

Kapituła wybrała również najlepszą imprezę sportową 2017 roku  Na liście nominowanych znalazły się 24 imprezy i zawody sportowe. Tytuł Najlepszej 

Imprezy 2017 roku zdobył X Bieg Czterech Jezior zorganizowany przez Stowarzyszenie Aktywni Kociewiacy w Skórczu. 
- To wspaniała impreza sportowo-rekreacyjna, w której w ubiegłym roku wzięło udział ponad 800 osób - zauważa Janusz Kosecki, burmistrz Skórcza. - Malownicze tereny, pięknie położone szutrowe drogi i ścieżki rowerowe wśród czterech jezior to atrakcja Borów Tucholskich. 

                                                                                                                                                                     (fot. Powiatstarogard.pl)

_redakcja

Zdjęcia (9)

Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

karol
karol 15.03.2018, 22:09
No i słabi z słabej podobno apolitycznej organizacji rozpoczęli atak na Gabriela. Tak samo jak przed ostatnimi wyborami i wtedy też byli słabi.
zorientowany
zorientowany 15.03.2018, 19:55
drogi dobrze zorientowany,nie ma takiej instytucji jak centrum pomocy społecznej,jest; Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie. Nadzór nad tą instytucją sprawuje pan wicestarosta K. Chyła.Na tym kończę wyjaśnienia,bo to chyba nie ma sensu. Pozdrawiam Cię .
Gość
Gość 15.03.2018, 20:54
Zorientowany -to rzuca nowe światlo na sprawę choć Gabriel jest etatowym w Zarzadzie i super koleś Chyły to co nic nie kuma i nie ma odpowiedzialnosci ?
W ogóle skąd wiesz ,ze to Chyła ma nadzór?
Nie krępuj się i przyznaj ,ze to Ty gosciu jesteś Patryk G.
Zadowolony
Zadowolony 15.03.2018, 20:24
Dziekuje za informacje. To czerwona kartka dla Chyły ! A pan Gabriel nadzoruje jaki obrzar działania powiatu ?
Równiez pozdrawiam.
zorientowany
zorientowany 15.03.2018, 13:57
Etatowy nie pełni nadzoru nad opieką społeczną
Dobrze zorientowany
Dobrze zorientowany 15.03.2018, 14:26
Nad opieką społeczną nie ,ale nad m.in Powiatowym Centrum Pomocy Społecznej tak.
Przeczytaj protokoły z sesji Rady Powiatu .
Ten zarzad powiatu to "teatr" dla biednych wyborców.
Oburzony
Oburzony 15.03.2018, 10:50
Etatowy Gabrielu znowu pozujesz i grzejesz sie obok ludzi zasłuzonych ?
Powiedz lepiej co slychać u dzieci "skrzywdzonych" ktore są umieszczone w placówce poza Starogardem ? Wiadomo ,że kontrola potwiedziła ,ze są uwagi co do sprawowanej tam opieki a jednak w grudniu zawarto umowe na kilka lat.
Jak wyglada twój nadzór nad pomocą społeczną ?
"Pic na wodę ?"

Pozostałe