Niedziela, 16.12.2018
Super Pupil Starogard Kociewska
Super Pupil Starogard Kociewska
Super Pupil Starogard Kociewska

Mieszkańcy Bietowa walczą o chodnik

  • 11.03.2018, 10:40
  • redakcja
Mieszkańcy Bietowa walczą o chodnik
Podziel się:
Oceń:
Brak chodnika i nieoświetlony fragment szosy – to problem mieszkańców wsi Bietowo koło Lubichowa, z którym borykają się od lat. Jak twierdzą, samochody w tym rejonie rzadko kiedy stosują się do ograniczeń prędkości, a fatalne pobocze powoduje, że są oni narażeni na ogromne niebezpieczeństwo. Sytuacja jest również szczególnie nieprzyjemna, gdy panują złe warunki pogodowe, wówczas ciężko przejść ulicą, aby nie zostać ochlapanym. Czy mieszkańcy niewielkiej wsi mogą w najbliższej przyszłości liczyć na chodnik pomiędzy Bietowem a Lubichowem?

Choć w ostatnim czasie w rejonie Bietowa nie doszło do żadnych poważnych wypadków, nie oznacza to, że droga jest bezpieczna. Wiedzą o tym doskonale mieszkańcy tej często pomijanej w inwestycjach miejscowości. 

Ogłoszenie lokalne Starogard
Ogłoszenie lokalne Starogard
Ogłoszenie lokalne Starogard

„Chowamy się za drzewami”
Kierowcy, którzy jadą od strony Starogardu w kierunku Borzechowa, korzystają najczęściej z drogi 214, prowadzącej przez Bietowo. Tuż za Lubichowem usadowiony jest znak informujący o obszarze niezabudowanym, co umożliwia kierowcom rozwinięcie prędkości do 90 kilometrów na godzinę. Jest to jednak tylko teoria, gdyż długa prosta kusi wielu kierowców do przyciśnięcia pedału gazu. 
- Już od dawna mówi się, że ma tu powstać chodnik i nikt nic nie robi – mówi nam zgłaszająca, mieszkanka Bietowa. - My, jako piesi, czujemy się tutaj bardzo źle, bo pędzące samochody stwarzają dla nas ogromne zagrożenie. Stajemy za drzewami i czekamy, aż auto przejedzie. Gdy jest mokro, za samochodem ciągnie się mgiełka. Możemy wtedy zapomnieć o ubraniu czegoś jasnego, bo tych chemikaliów nie da się doprać. Jesteśmy zmuszeni prosić gazetę o pomoc, bo sami nie możemy już nic wskórać – mówi nasza Czytelniczka. 

Gmina otwarta na współpracę
W imieniu mieszkańców postanowiliśmy zapytać w Urzędzie Gminy w Lubichowie, czy mieszkańcy mogą niebawem liczyć na budowę ciągu pieszego do swojej miejscowości. 
- Budowa ciągu pieszego między Lubichowem a Bietowem znajduje się w obrębie drogi wojewódzkiej nr 214 i inwestycja ta leży w gestii Samorządu Województwa Pomorskiego – powiedział nam Sławomir Bieliński, wójt gminy Lubichowo. - Gmina Lubichowo w związku z wnioskami mieszkańców podjęła działania mające na celu  przyspieszenie planu budowy ciągu pieszego

 Więcej na ten temat przeczytacie w aktualnym wydaniu Gazety Kociewskiej. 

_redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe