Niedziela, 16.12.2018
Super Pupil Starogard Kociewska
Super Pupil Starogard Kociewska
Super Pupil Starogard Kociewska

Śledczy szukają osoby, która w imieniu szkoły wysyłała nieprawdziwe informacje

  • 10.03.2018, 08:35
  • redakcja
Śledczy szukają osoby, która w imieniu szkoły wysyłała nieprawdziwe informacje
Podziel się:
Oceń:
Nieznany sprawca, prawdopodobnie uczeń, podszywa się pod I Liceum Ogólnokształcące i wysyła do mieszkańców nieprawdziwe informację m.in. o tym, że w szkole panuje wszawica. Dyrekcja w porozumieniu z radą pedagogiczną podjęła decyzję o zawiadomieniu policji – sprawa trafiła już do prokuratury. Czy reakcja jest adekwatna do popełnionego czynu?

„Od kilku dni w szkole panuje wszawica, wielu uczniów skarży się na ten problem” – taki wpis trafił do internautów za pośrednictwem fejsbukowej wizytówki I Liceum Ogólnokształcącego w Tczewie. Jak się szybko okazało, wpis był dziełem oszusta, który w nieznany dla organów ścigania sposób uzyskał dostęp do strony obsługiwanej przez placówkę. Nieodpowiedzialny żart uruchomił reakcje szkoły oraz organu prowadzącego. Wyjaśnień w tej sprawie zażądało Starostwo Powiatowe w Tczewie, któremu podlega liceum. Pielęgniarka szkolna przebadała dzieci w związku z podejrzeniem występowania groźnych insektów. 

Ogłoszenie lokalne Starogard
Ogłoszenie lokalne Starogard
Ogłoszenie lokalne Starogard

Pytają mnie: co się u was dzieje?
Nieodpowiedzialnych wpisów było znacznie więcej. Szkoła informowała m.in. o konferencji Biura Interwencji Obywatelskich, którą miał poprowadzić Krzysztof Kononowicz czy planowanych odwiedzinach pacjentów szpitala w Choroszczy. Dyrekcja uznała to za szkalowanie dobrego imienia placówki i zawiadomiła policję. Ta przekazała sprawę dalej, do tczewskiej prokuratury. Gdy wydawało się, że temat ucichnie, 12 lutego do internautów trafiła kolejna wiadomość, tym razem o rzekomych planach zorganizowania czarnej mszy na cmentarzu za szkołą. Uczestnicy mieliby podjąć próbę kontaktu z... Marią Curie Skłodowską, patronką szkoły. 
Kilka dni później, podczas specjalnego apelu, dyrektor poinformowała uczniów, że podejmie kroki, by w statucie szkoły znalazł się zapis o możliwości skreślenia z listy uczniów pełnoletniego licealisty, który dopuszcza się zniesławienia dobrego imienia szkoły, także za pośrednictwem internetu.
- Doskonale wiemy, że w tę sprawę zaplątani są albo uczeń, albo uczniowie naszej szkoły – mówiła dyrektor. - Jeżeli komuś jest tu tak źle i tak negatywnie to wszystko postrzega, to powinien poszukać innego miejsca do nauki. Przychodzą do mnie ludzie i pytają: „co się u nas dzieje? Wasi uczniowie umawiają się na wywoływanie duchów”. Jak wam się wydaje, co zaczynają mówić o naszej szkole – pytała uczniów dyrektor. 

„Musiałam zawiadomić policję”
Pojawiają się opinie, że reakcja, w postacie zawiadomienia policji, jest niewspółmierna do czynu, a ewentualny długi proces z uczniem w roli głównej, może negatywnie odbić się na postrzeganiu szkoły oraz relacjach z wychowankami. (...)

Więcej na ten temat znajdziecie w aktualnym wydaniu Gazety Kociewskiej. 

_redakcja

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

xD
xD 12.03.2018, 11:30
xD

Pozostałe