Niedziela, 16.12.2018
Super Pupil Starogard Kociewska
Super Pupil Starogard Kociewska
Super Pupil Starogard Kociewska

Zakładamy akwarium. Czego nie może w nim zabraknąć

  • 9.03.2018, 11:03 (aktualizacja 09.03.2018 11:12)
  • reklama
Zakładamy akwarium. Czego nie może w nim zabraknąć
Podziel się:
Oceń:
Marzy Ci się eleganckie i egzotyczne akwarium, które uatrakcyjni wygląd Twojego salonu? Jeśli tak to zapoznaj się z poniższym tekstem. Dzięki niemu dowiesz się, jak krok po kroku wyposażyć akwarium.

Krok 1: Przygotowanie żwirku, kamieni i ozdób

Jeśli masz już zakupione akwarium i dodatki, pora przystąpić do instalacji poszczególnych elementów. Pierwszym krokiem po zakupie żwiru, kamieni
i dodatków jest ich umycie pod bieżącą, najlepiej ciepłą, wodą. Do mycia nie należy używać ani mydła, ani żadnych innych detergentów – są one toksyczne dla ryb i dla żywych roślin, jeśli zdecydujemy posadzić je w akwarium. Jeśli sadzimy żywe rośliny, ich korzenie umieśćmy delikatnie pod żwirem. Decydując się na żywe rośliny, pamiętajmy o tym, aby zapewnić im odpowiednią ilość światła. Można też wspomóc ich wzrost specjalnym nawozem roślinnym przeznaczonym do akwariów, który jest neutralny dla ryb.

Ogłoszenie lokalne Starogard
Ogłoszenie lokalne Starogard
Ogłoszenie lokalne Starogard

Żwir, kamienie i akcesoria umieszczamy w durszlaku, który wkładamy do wiadra i kilkakrotnie płuczemy do czasu, aż woda pozostanie czysta. Szczególnie ciekawym dodatkiem podnoszącym walory estetyczne domowego akwarium są korzenie. Można kupić je w sklepie akwarystycznym https://www.plantica.pl/produkty/materialy-dekoracyjne/korzenie. Wystarczy umieścić je w zbiorniku.


Krok 2: napełnij zbiornik wodą

Napełnij zbiornik wodą o temperaturze pokojowej z czystego wiadra do wysokości około 1/3 wysokości zbiornika. Dodaj odczynnik wodny dostępny
w sklepach akwarystycznych do odfluorowania wody. Chlor zawarty w wodzie jest szkodliwy dla ryb.

 

Krok 3: zadbaj o tlen w wodzie

W tym celu podłącz przewody powietrzne od pompy powietrza do dowolnych wylotów powietrza wewnątrz zbiornika. Napełnij zbiornik do dolnej części górnej ramy, pozostawiając trochę przestrzeni powietrznej między wodą a pokrywą.

 

Krok 4: zadbaj o termometr i podłącz filtr

Każdy początkujący akwarysta musi zaopatrzyć się w termometr samoprzylepny, który przylega do zewnętrznej powierzchni szkła. Należy podłączyć go dopiero wtedy, gdy znajdzie się w wodzie. Teraz możemy wpuścić do zbiornika ryby.

Po dwóch dniach od wpuszczenia ryb do wody warto sprawdzić pH i twardość wody za pomocą zestawu testowego, który jest do kupienia w sklepach akwarystycznych.

_reklama

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe