Niedziela, 16.12.2018
Super Pupil Starogard Kociewska
Super Pupil Starogard Kociewska
Super Pupil Starogard Kociewska

Spotkanie z niezwykłą osobą. Anna Golędzinowska opowie, jak odnalazła drogę do Boga

  • 9.03.2018, 09:26 (aktualizacja 09.03.2018 09:35)
  • redakcja
Spotkanie z niezwykłą osobą. Anna Golędzinowska opowie, jak odnalazła drogę do Boga
Podziel się:
Oceń:
Księża z parafii pw. św. Maksymiliana Kolbego w Skarszewach zapraszają na spotkanie z kobietą, która przeżyła swoją przemianę odnajdując drogę Boga poprzez wybaczenie. Jest to kolejna okazja, aby uwierzyć w przebaczającą miłość.

Anna Golędzinowska to nawrócona polska modelka, aktorka, prezenterka telewizyjna pracująca i mieszkająca we Włoszech 
- Dzisiaj czystość opłaca się bardziej niż kiedykolwiek – podkreśla Golędzinowska.
Spotkanie z wyjątkową kobietą, która zmieniła swoje życie odbędzie się w niedzielę, 18 marca w skarszewskiej parafii. 
Kobieta po śmierci ojca wychowywała się sama. Na ulicach Warszawy doświadczyła tego, co znaczą kradzieże czy narkotyki. Nowym i lepszym rozdziałem w jej życiu miał być wyjazd do Włoch. Miała być gwiazdą mediolańskich agencji mody, a stała się niewolnicą organizacji handlującej kobietami. Po ucieczce zrobiła karierę jako modelka i gwiazda telewizji. 
- W pewnym momencie miałam wszystko, a nie byłam szczęśliwa. Czułam wielką pustkę, której niczym nie mogłam wypełnić. Dzisiaj jestem szczęśliwa. Mój mąż jest geodetą. Sprzątam, piorę, ale czuję, że żyję. Małżeństwo jest narzędziem, które Pan Bóg mi daje, abym mogła się uświęcić – mówi przyszły gość parafii św. Maksymiliana Kolbego. 

Na dobre i na złe… 
Kobieta po trudnych doświadczeniach postanowiła zmienić swoją codzienność i żyć w czystości. Podkreśla, że dzisiaj czystość opłaca się bardziej niż kiedykolwiek, ponieważ współczesny świat został „przekręcony do góry nogami”.
 - Myślałam, że w Polsce jest inaczej. Byłam przekonana, że istnieje silna tradycja rodziny, takiej na całe życie. Szybko okazało się, że większość osób jest po rozwodach, mają następne żony, mężów. Gdzie jest więc ta miłość na całe życie? A czystość prowadzi nas do tego, by kogoś lepiej poznać, a potem być z nim na całe życie – mówi. 
Golędzinowska zwróciła uwagę na niewłaściwe pojmowanie miłości. Jej zdaniem, wiele osób równa prawdziwe uczucie z namiętnościami, które szybko przechodzą. Kończy się to rozstaniami i poszukiwaniami innych osób. 
- Pan Jezus powiedział nam, na czym polega prawdziwa miłość. „Miłujcie się wzajemnie, jak Ja was umiłowałem”. On oddał za nas na krzyżu swoje życie, tak nas umiłował. Z kolei diabeł mówi nam: miłujcie się nawzajem, z kim chcecie, gdzie chcecie. Nieważne, co robicie z waszą miłością, nieważne, czy chłopak z chłopakiem, dziewczyna z dziewczyną. Ważne, byście byli szczęśliwi. Myśląc w taki sposób, do niczego się nie dojdzie. Bo trzeba budować razem, na dobre i złe – podkreśla aktorka. 

Ogłoszenie lokalne Starogard
Ogłoszenie lokalne Starogard
Ogłoszenie lokalne Starogard

Mylne pojęcie „róbmy co chcemy”? 
Jak stwierdziła, większość jej znajomych przebywa w więzieniu lub już nie żyje. 
- Na pewno moja przeszłość nie była ciekawa, ale Pan Bóg chwycił mnie w odpowiednim momencie za rękę i wyciągnął na powierzchnię. Następnie zawiózł mnie do Medjugorie. Nie doświadczyłam tam żadnych objawień, ale na pewno coś zmieniło się w moim sercu. Udało mi się przebaczyć samej sobie i wszystkim, którzy zrobili mi w życiu krzywdę. Bóg otrzymał miejsce w moim sercu i mógł zacząć działać. Przez trzy lata mieszkałam w zakonie. Siostry przedstawiły mi kandydata na męża. W życiu bym nie pomyślała, że nastąpi taki dzień. Opuściłam klasztor w dniu mojego ślubu – wspominała.
Anna Golędzinowska jest także założycielką Ruchu Czystych Serc we Włoszech. Młodzi, wstępujący w jego szeregi, składają w obecności kapłana przysięgę czystości aż do ślubu. Jest ona odnawiana co roku. 
- We Włoszech nikt nie mówił mi o czystości. Myślałam, że zgłosi się dziesięć osób. Po tygodniu było pół tysiąca, a dzisiaj grupę stanowi dziewięć tysięcy ludzi. Co ciekawe, są to przede wszystkim osoby między 25. a 30. rokiem życia. Czyli takie, które się już pomyliły, szukały szczęścia na własną rękę, ale go nie znalazły i wracają do prawdziwych wartości. Gdzie jest prawdziwa wolność? Do czego doprowadziło Włochów hasło: róbmy, co chcemy? Mamy rozwody, separacje, wszystko się rozpadło - przestrzegała.

_redakcja

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Darek
Darek 9.03.2018, 11:49
Brawo Pani Aniu :)

Pozostałe