Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Filmowego „Sokół”

  • 08.03.2018, 11:01
  • redakcja
Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Filmowego „Sokół”

Podziel się:

Oceń:

Dyskusyjny Klub Filmowy „Sokół” zaprasza na spotkanie 15 marca o godzinie 18.30, które odbędzie się w widowiskowej SCK. Podczas spotkania odbędzie się projekcja filmu zatytułowanego „The Place”.

Dyskusyjny klub filmowy (DKF) to zrzeszenie miłośników sztuki filmowej, mające na celu pogłębianie wiedzy członków klubu na temat tej sztuki oraz jej popularyzację. Głównym sposobem realizacji tych celów są projekcje filmów o wysokich walorach artystycznych lub poznawczych. Jednak z założenia DKF nie ogranicza się tylko do takiej formy, uzupełniając projekcje o prelekcje, dyskusje, spotkania z twórcami, publikacje. 
Prezentowany premierowo na 12. MFF w Rzymie psychologiczny thriller, w którym reżyser Paolo Genovese ponownie, tak jak w swoim poprzednim dziele, rewelacyjnej komedii obyczajowej „Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie”, bierze pod lupę moralność, a także mroczne tajemnice ludzkiej duszy. We Włoszech, od premiery (9 listopada 2017) film zobaczyło ponad 1 mln. widzów.

Tajemniczy mężczyzna codziennie siedzi przy tym samym stoliku w tej samej restauracji, rozmawiając z osobami, które przychodzą do niego po nietypową pomoc. Każdy z gości okazuje się czegoś pragnąć, ma marzenie trudne w realizacji, jeśli w ogóle nie niemożliwe. Jednak dla mężczyzny wszystko jest wykonalne. „Możesz to osiągnąć”, powtarza każdemu.
Ale warunkiem jest wykonanie specjalnego zadania, dzięki czemu spełni najskrytsze życzenie. Kim właściwie jest ten człowiek i kto wyznacza reguły dziwnej gry przy stoliku? 
W filmie powracają aktorzy znani z „Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie”, jak Valerio Mastandrea, Marco Giallini i Alba Rohrwacher, a dołącza do nich m.in. gwiazda mafijnego serialu „Suburra”, Alessandro Borghi.
Bilety w cenie 5 zł - młodzież za okazaniem legitymacji, 10 zł - studenci UTW, 12 zł - bilet normalny.
 

_redakcja

Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

mk
mk 13.03.2018, 08:21
A czy klub ma jakieś informacje co dalej z kinem Sokół. Czy jaśnie panujący Stankowiak ze swoim giermkiem Kalinowskim podjęli decyzję. Czy wyremontować i przekazać jakiejś instytucji np. dla MONU. Czy nic nie robić i czekać aż się zawali.
wk...................ony
wk...................ony 13.03.2018, 11:15
Dla jakiego MONU? Już szkołę na Szwoleżerów chcieli przekazywać i polegli spychając winę jeden na drugiego. Powtórka z rozrywki?
3 wiek
3 wiek 12.03.2018, 23:41
chcemy widziec oswiadzcenie powiatowego i wojewódzkiego inspektora nadazoru budowlanego w sprawie zagrozenia oglądania przez emerytów w kinie sokół filmów dla nich
A
A 05.04.2018, 08:20
Ciekawa skladnia ???? rowniez godna zainteresowania ..
nono
nono 13.03.2018, 08:07
Spytajcie wiceministra hihihi
STUDENT
STUDENT 08.03.2018, 13:14
WSZYSTKIM PANIOM
MŁODYM I JESZCZE MŁODSZYM ,
PIĘKNYM I JESZCZE PIĘKNIEJSZYM,
MĄDRYM I JESZCZE MĄDRZEJSZYM,
KOCHANYM I JESZCZE KOCHAŃSZYM
WSZELKIEJ POMYŚNOŚCI W DNIU WASZEGO ŚWIĘTA I OBY TRWAŁO CAŁY ROK ŻYCZY STUDENT DKF.

Pozostałe