Niedziela, 16.12.2018
Super Pupil Starogard Kociewska
Super Pupil Starogard Kociewska
Super Pupil Starogard Kociewska

Pomorscy policjanci przeprowadzą działania „Alkohol i narkotyki”

  • 8.03.2018, 09:41
  • redakcja
Pomorscy policjanci przeprowadzą działania „Alkohol i narkotyki”
Podziel się:
Oceń:
8 marca na drogach województwa pomorskiego pojawi się większa ilość funkcjonariuszy wyposażonych w alkomaty oraz testery na zawartość innych substancji odurzających.

Mimo wielu kampanii medialnych, akcji Policji oraz coraz surowszych konsekwencji prawnych, zdarzają się osoby, które decydują się na kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu lub narkotyków. Skrajnym, niestety zdarzającym się przypadkiem, jest jazda po alkoholu i środkach działających podobnie, występujących w organizmie jednocześnie.

W czwartek każdy zatrzymany do kontroli kierujący musi liczyć się z badaniem na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Jeżeli policjant zauważy syndromy zażywania narkotyków, kierowca zostanie poddany dodatkowym testom na zawartość środków działających podobnie do alkoholu, którymi są także dopalacze.

Jak rozpoznać osobę która zażywała narkotyki? Nerwowe, niekontrolowane ruchy, senność, nadpobudliwość, słowotok, źrenice nienaturalnie reagujące na światło, problem z koordynacją, niespójne, bełkotliwe wypowiadanie się. Osoba, która zażywała jakąkolwiek zabronioną substancję, stanowi realne zagrożenie na drodze. Znikome, 1,5 sekundowe opóźnienie reakcji powoduje wydłużenie drogi hamowania o kilkanaście metrów. Nie ma miejsca na tolerancję.

Jakie są konsekwencje? Zatrzymane prawo jazdy, zakaz prowadzenia pojazdów, wysoka kara pieniężna, pozbawienie wolności, często utrata pracy, rozprawa sądowa i brak możliwości uzyskania zaświadczenia o niekaralności, które jest coraz częściej wymagane przez pracodawców.

Ogłoszenie lokalne Starogard
Ogłoszenie lokalne Starogard
Ogłoszenie lokalne Starogard
 
_redakcja

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Elka
Elka 9.03.2018, 09:36
jestem za ta akcja jak najbardziej pozytywnie,tacykoerowcy czuja sie bezkarni no i przede wszystkim zzwalczac narkomanie i alkohol dbajmy o przyszlosc naszych dzieci szczegilnie slawna jest w tym czynie Czarna Woda,funkvjonariusze widza co sie dzieje ale nic sie z tym nie dzieje...

Pozostałe