Niedziela, 16.12.2018
Super Pupil Starogard Kociewska
Super Pupil Starogard Kociewska
Super Pupil Starogard Kociewska

Ważna inwestycja wstrzymana przez GDDKiA

  • 8.03.2018, 09:31
  • redakcja
Ważna inwestycja wstrzymana przez GDDKiA
Podziel się:
Oceń:
W środę 21 lutego w Starostwie w Starogardzie Gdańskim odbyło się spotkanie prezydenta, burmistrzów i wójtów z terenu powiatu starogardzkieog z kierownictwem pomorskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad dotyczące przebudowy drogi krajowej nr 22. W związku z ubiegłorocznym zaleceniem Komisji Europejskiej jezdnia ma zostać dostosowana do nośności 11,5 kN/oś. Dla gminy Czarna Woda oznacza to odsunięcie o rok budowy ścieżek rowerowych.

Gmina Czarna woda dołożyła wszelkich starań, by ścieżka powstała jak najszybciej. 
Urzędnicy uzyskali wszelkie pozwolenia na budowę wraz z wszelkimi wymaganymi uzgodnieniami i decyzjami zaakceptowanymi przez GDDKiA.
W ciągu ostatnich czterech lat włodarze gminy spotykali się z przedstawicielami resortu infrastruktury i dyrekcją GDDKIA w tej sprawie kilkakrotnie. 
W efekcie, przygotowany projekt uwzględniał budowę ścieżek rowerowych po obu stronach drogi od Szyszkowca do ul. Dworcowej, odwodnienie na odcinku od ul. Leśnej do rzeki Wda, nowe dwupunktowe oświetlenie na całej długości, doświetlacze przejść dla pieszych oraz utwardzenie z kostki wszystkich wjazdów na posesje mieszkańców.
Niestety poprawa bezpieczeństwa rowerzystów musi, ze względów niezależnych od władz, zostać przesunięta o kilkanaście miesięcy. Decydenci centrali GDDKiA wstrzymali indywidualne zamierzenia inwestycyjne na DK 22, do czasu jej przebudowy.
Jednakże zgodnie z zapewnieniem dyrektora pomorskiego oddziału GDDKiA, wszelkie możliwe rozwiązania projektu zostaną uwzględnione w planowanej przebudowie „berlinki”, a prace projektowe i wykonawcze na odcinku Czarna Woda – Czersk odbędą się w pierwszej kolejności.
 

Ogłoszenie lokalne Starogard
Ogłoszenie lokalne Starogard
Ogłoszenie lokalne Starogard
_redakcja

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

y
y 8.03.2018, 13:30
A kiedy GDKiA ma zamiar zaczac przebudowe berlinki? Gmina ma fundusze i zgody na budowe scieżki rowerowej i sa wtrzymani. Na jak długo? Tam bardzo dużo osób jezdzi rowerami

Pozostałe