Niedziela, 16.12.2018
Super Pupil Starogard Kociewska
Super Pupil Starogard Kociewska
Super Pupil Starogard Kociewska

Jak trwale i szybko stylizować włosy?

  • 7.03.2018, 12:58
  • redakcja
Jak trwale i szybko stylizować włosy?
Podziel się:
Oceń:
Stylizacja włosów wcale nie jest trudna, wystarczy odpowiednia szczotka, kosmetyki utrwalające fryzurę i odrobina zmysłu estetycznego.

Różne rodzaje szczotek

Ogłoszenie lokalne Starogard
Ogłoszenie lokalne Starogard
Ogłoszenie lokalne Starogard

Stylizacja włosów rozpoczyna się już w momencie suszenia, dlatego tak ważny jest wybór właściwej szczotki. Jeśli zależy nam na uniesieniu włosów od nasady, najlepiej skorzystać ze szczotki termicznej dla puszących się włosów, lub okrągłej, jeśli układamy włosy cienkie i delikatne. W przypadku loków, podczas suszenia trzeba użyć dwóch szczotek. Pierwsza, ceramiczna służy do wygładzenia włosów, a druga, o małej średnicy z naturalnego włosia do nakręcenia loków. Ponad to, rozczesywanie i układanie włosów najlepiej rozpocząć płaską szczotką z naturalną szczeciną, która je wygładzi. Na koniec stylizacji warto użyć szczotki ceramicznej, która doda włosom blasku. Jeśli chcemy uniknąć puszenia się włosów, najlepiej sięgnąć po szczotkę z jonizacją. Taki produkt sprawia, że kosmyki stają się gładkie i błyszczące. Dla zwiększenia objętości włosów świetnie sprawdza się szczotka z gęsto osadzonym naturalnym włosiem, dzięki której włosy się nie plączą podczas układania .

Przy stylizacji niebagatelną rolę odgrywa również technika suszenia włosów. Najlepiej robić to z włosem, a nie pod włos, dzięki czemu ułożą się one w pożądanym przez nas kierunku. Bardzo pomocne okazują się również nakładki na suszarkę, które precyzują kierunek powietrza.

Kosmetyki do stylizacji

Stylizowanie i układanie włosów przy pomocy wysokiej temperatury, albo gorącego powietrza niszczy strukturę włosa, dlatego tak ważne jest używanie kosmetyków, które pielęgnują i chronią przed działaniem szkodliwych czynników. Dobrym rozwiązaniem są odżywki bez spłukiwania, które stosuje się na mokre włosy, przed rozpoczęciem stylizacji. Świetnym pomysłem jest również użycie specjalnych preparatów do stylizacji, które utrwalają fryzurę, przez co utrzyma się ona nawet cały dzień. Częstą alternatywą dla takich kosmetyków jest lakier, który ułatwia ułożenie włosów.

Gdzie kupić produkty?

Wszystkie niezbędne produkty można nabyć w drogeriach i supermarketach, a ponad to wiele firm specjalizujących się w produkcji i dystrybucji artykułów fryzjerskich prowadzi sprzedaż internetową. Warto zajrzeć na specjalistyczne witryny, gdzie można znaleźć ofertę producentów stosowaną w profesjonalnych salonach fryzjerskich. Przykładem może być internetowy sklep: sklepfryz.pl, który posiada szeroki asortyment zarówno do stylizacji, jak i pielęgnacji i farbowania włosów. Dodatkowo, firma posiada również sprzęt elektryczny do układania włosów. Wszystkie artykuły potrzebne do odpowiedniego dbania o włosy znajdują się w jednym miejscu.

Warto porównać ofertę dostępną w najpopularniejszych drogeriach, z tą proponowaną w sklepach internetowych, a nóż właśnie w Internecie znajdziesz produkty, które ułatwią i przyspieszą stylizację twoich włosów!  

_redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe