Niedziela, 16.12.2018
Super Pupil Starogard Kociewska
Super Pupil Starogard Kociewska
Super Pupil Starogard Kociewska

Wycofał się na widok radiowozu... 55-latek był pod wpływem alkoholu

  • 2.03.2018, 12:06
  • redakcja
Wycofał się na widok radiowozu... 55-latek był pod wpływem alkoholu
Podziel się:
Oceń:
Policjanci z Kalisk zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę volkswagena, który na widok radiowozu zatrzymał auto i zaczął cofać. Jak się okazało, mężczyzna był nietrzeźwy oraz posiadał sądowy zakazy prowadzenia pojazdów. 55-latek odpowie teraz za niestosowanie się do wyroku sądu oraz kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwym. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Aż 1,7 promila alkoholu w organizmie miał kierowca osobowego volkswagena, który wczoraj wieczorem został zatrzymany przez policjantów z Posterunku Policji w Kaliskach. Interweniujący w tej sprawie funkcjonariusze w miejscowości Frank zauważyli kierującego golfem mężczyznę, który na widok radiowozu zatrzymał auto i zaczął cofać. Mundurowi zatrzymali go do kontroli drogowej.

Ogłoszenie lokalne Starogard
Ogłoszenie lokalne Starogard
Ogłoszenie lokalne Starogard

W czasie legitymowania funkcjonariusze wyczuli od kierowcy wyraźny zapach alkoholu. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie 1,7 promila alkoholu. Dodatkowo po sprawdzeniu w policyjnych kartotekach okazało się, że 55-latek posiada obowiązujący do grudnia 2019 roku zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.
Mundurowi udaremnili pijanemu kierowcy możliwość kontynuowania dalszej jazdy. Teraz mieszkaniec Kociewia po raz kolejny stanie przed sądem, gdzie odpowie za niestosowanie się do orzeczonego wyroku oraz prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwym. Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat więzienia. 

 
_redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe