Koncert na 100-lecie „Archetyp” fantazja na orkiestrę smyczkową

start 01.02.2020 17:00

Miejski Ośrodek w Pelplinie

Lokalizacja: Pelplin, Miejski Osrodek Kultury

W ramach obchodów 100-lecia powrotu Pelplina do odrodzonej Polski zapraszamy na koncert muzyczny do Miejskiego Ośrodka Kultury w sobotę 1 lutego 2020 r. godz. 17.00.

(Wstęp darmowy, ale obowiązują wejściówki – do odbioru w Ośrodku Kultury od 02.01.2020)

Dzieło muzyczne „Archetyp” - Fantazja na kameralną orkiestrę smyczkową, zostało napisane przez młodego gdańskiego kompozytora Macieja Zakrzewskiego specjalnie na obchody 100-lecia powrotu Pelplina do odrodzonej Polski!

Inicjalny motyw dzieła muzycznego wykonywany przez skrzypce solo, staje się tytułowym archetypem, podlegającym różnym przekształceniom i opracowaniom w przeciągu całego dzieła, w które kompozytor wplata elementy folkloru kociewskiego, posiłkując się tematami pieśni kociewskich zebranymi przez Władysława Kirsteina w 1970 r. w publikacji „Pieśni z Kociewia”. Dopełnieniem programu będzie wykonanie „4 utworów w polskim stylu” Stanisława Moryto, a także, „5 melodii ludowych na orkiestrę smyczkową” Witolda Lutosławskiego. Koncert otworzy odśpiewany wspólnie z publicznością Hymn Polski w specjalnie przygotowanej aranżacji na orkiestrę smyczkową autorstwa Krzysztofa Falkowskiego.

Podziel się:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.