Międzynarodowy Festiwal Mozartowski "Mozartiana Flesz 2019".

start 23.08.2019 19:00

Starogardzkie Centrum Kultury

Lokalizacja: Starogard Gdański, ul. Al. Jana Pawła II nr 3

23.08.2019 r. (piątek), godz. 19:00 - Bester Quartet /scena plenerowa w Parku Nowe Oblicze przy SCK/

Bester Quartet jest swego rodzaju fenomenem na światowym rynku muzycznym. Grupę tworzą czterej wybitni instrumentaliści wykształceni muzycy klasyczni: Jarosław Bester, Dawid Lubowicz, Ryszard Pałka i Maciej Adamczak. Charakterystyczną cechą zespołu jest wykonawstwo muzyki o szerokim przekroju stylistycznym z dużym udziałem improwizacji. Formacja ta jest nowym obliczem legendarnego The Cracow Klezmer Band, który powstał w 1997 roku w Krakowie z inicjatywy muzyka młodego pokolenia, kompozytora i akordeonisty Jarosława Bestera. Za sprawą wypracowania oryginalnego, odważnego artystycznie repertuaru, opartego głównie na kompozycjach własnych lub też przygotowanych specjalnie dla tego składu instrumentalnego, zespół nieustannie zdobywa uznanie krytyki muzycznej, jak i publiczności na całym świecie.
Bester Quartet dokonał niezliczonej ilości nagrań dla stacji telewizyjnych i radiowych, a także współpracował w wieloma wybitnymi artystami szeroko rozumianej muzyki jazzowej, klezmerskiej i awangardowej. Zespół koncertował w wielu prestiżowych salach koncertowych oraz klubach muzycznych, w Polsce, USA, Kanadzie i wielu krajach europejskich.. Owocem wieloletniej współpracy z niezwykle prestiżową nowojorską wytwórnią Tzadik Johna Zorna jest wydanie jak dotąd ośmiu albumów zespołu.

Patronat na Międzynarodowym Festiwalem Mozartowskim "Mozartiana Flesz 2019" sprawują: Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich i Prezydent Starogardu Gdańskiego Janusz Stankowiak.

Podziel się:

Zdjęcia (1)

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.