Poniedziałek, 20.05.2019
Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim
Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim
Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim

Spektakl pt. "Dom Bernardy Alba".

start 03.03.2019 godz. 18:00

Starogardzkie Centrum Kultury

Lokalizacja: Starogard Gdański, ul. Al. Jana Pawła II Nr 3

3 marzec 2019 r.

godz. 18:00

sala widowiskowa SCK

Bilety 20 zł

Starogardzkie Centrum Kultury 3 marca br. o godzinie 18:00 po raz kolejny zaprasza do obejrzenia sztuki w wykonaniu Teatru Medium pt. "Dom Bernardy Alba". Bilety w cenie 20 zł do nabycia w recepcji SCK i na stronie https://sck-bilety.interticket.pl/.

"Dom Bernardy Alba" grana przez Teatr Medium ze Starogardzkiego Centrum Kultury to dzieło wybitnie kobiece. Nawet jedyny mężczyzna na scenie gra kobietę. Chociaż sztuka powstała w latach 30. XX wieku, a od tamtej pory wiele się zmieniło w naszej obyczajowości, wydaje się, że problem dzieci izolowanych przez rodziców od świata zewnętrznego cały czas jest aktualny. Chyba każdy z nas spotkał w swoim życiu sobowtóra Bernardy – matki, która za wszelką cenę próbuje uchronić swoje dziecko przed ciemną stroną życia.

"Dom Bernardy Alba" - Federico Garcia Lorca
Reżyseria:
Marzena Nieczuja Urbańska
Wykonanie:
Teatr Medium
Obsada:
Ewa Bunikowska jako Bernarda
Agnieszka Kozłowska jako Adela
Pioter von Ossovsky jako Martirio
Ola Wiczyńska jako Magdalena
Ewa Czuba jako Poncja
Monika Betlejemska-Tomczyk jako Angustias
Sabina Splitter jako Amelia
Iwona Ewa Klinger jako Josefa (babcia)
Anna Benert jako kobieta
Karolina Niemczyk jako kobieta
Magdalena Dalecka jak służąca

Opinie publiczności
"Tym razem spektakl odbył się na piętrze odnowionego dworca kolejowego w Starogardzie. Bardzo ciekawe doświadczenie. Byliśmy i po raz drugi już z przyjemnością obejrzeliśmy. Wielkie brawa! :)"

"W kilku słowach. Świetna sztuka i doskonali aktorzy Teatru Medium. Nie sposób nie powiedzieć - rewelacja. Te emocje, stroje, cała sceneria, perfekcyjnie oddana atmosfera sztuki. Przeniesienie w czasie. Dziękujemy za te półtora godziny w Domu Bernardy. Wrażenia niezapomniane. Polecam.

"Dom Bernardy Alba - czyli spektakl w/g Federico Garcia Lorca, reżyseria Marzena Nieczuja Urbańska, oprawa plastyczna Katarzyna Ostrowska. A wszystko to w znakomitym wykonaniu grupy teatralnej o nazwie "Teatr Medium", działającej z ramienia Starogardzkiego Centrum Kultury. Przyjemność uczestniczenia w tym wydarzeniu była dla nas tym większa, że w końcu osobiście, za pomocą własnych zmysłów, mogliśmy przekonać się, że to nie są żadne przelewki, i z radością zawołać: W Starogardzie mamy prawdziwy teatr! Miałem też okazję do zrobienia kilku zdjęć".

Podziel się:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.