Poniedziałek, 20.05.2019
Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim
Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim
Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim

Koncert zespołu Kobranocka.

start 02.03.2019 godz. 19:00

Starogardzkie Centrum Kultury

Lokalizacja: Starogard Gdański, ul. Al. Jana Pawła II Nr 3

2 marzec 2019 r.
godz. 19:00
Kino "Sokół"
Bilety 30 zł (przedsprzedaż), 35 zł (w dniu koncertu)

Starogardzkie Centrum Kultury zaprasza 2 marca br. o godz. 19:00 do kina "Sokół" na koncert zespołu Kobranocka. Bilety 30 zł w przedsprzedaży i 35 zł w dniu koncertu do nabycia w recepcji SCK.

Początki grupy Kobranocka sięgają roku 1984, kiedy spotkali się Kobra (Andrzej Kraiński) i Andrzej Marek Michorzewski. Pierwszy koncert zespołu odbył się rok później w Riwierze, w czasie festiwalu "Poza Kontrolą". Następnie Kobranocka towarzyszyła Die Toten Hosen w czasie trasy po Polsce. W 1986 zespół zarejestrował 10 nagrań, z których dwa zdobyły dużą popularność na falach Rozgłośni Harcerskiej. W tym samym roku grupa wystąpiła po raz pierwszy w Jarocinie. W roku 1987 ukazała się pierwsza płyta Kobranocki "Sztuka Jest Skarpetką Kulawego", a dwa lata później kolejna "Kwiaty Na Żywopłocie", zawierająca słynny cover Stonesów - "Współczucie dla diabła" oraz "Kocham Cię jak Irlandię". W roku 1990 zespół wydał płytę "Ku Nieboskłonom", w 1994 - "Niech popłyną łzy", w 1999 - "Gold" i w 2005 - "Sterowany jest ten świat". Pojawiły także składanki - "Gold", "Koncert" i "The Best Of..." w 2010 wyszła ostatnia najnowsza płyta "Spox".
Zespół w swoim ponad 25 letnim czynnym istnieniu supportował takie gwiazdy jak Guns n Roses czy Scorpions. Ponadto wielokrotnie koncertował poza  granicami naszego kraju między innymi w: Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Rosji, Irlandii, Niemczech.
W Polsce zespół zapraszany wielokrotnie na największe festiwale medialne: Woodstock, Sopot, Opole, Jarocin.
Podczas nagrywania płyt bardzo często zapraszane do współpracy były liczne Polskie Gwiazdy takie jak: Kayah, Edyta Bartosiewicz, Kasia Nosowska, Martyna Jakubowicz czy Ewelina Flinta.

Największymi hitami zespołu są: "Kocham Cię Jak Irlandię", "I nikomu nie wolno się z tego śmiać", "Hipisówka", "List z pola Boju".

Podziel się:
 

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Darek
Darek 15.02.2019, 15:48
Hej hej Republikanie z Kociewiaka :) Należy dodać informację o współpracy Kobranocki z muzykami z Republiki zwłaszcza ze Sławkiem Ciesielskim oraz Grzegorzem Ciechowskim ,wszak grali w jednej toruńskiej ,,Od Nowie,, :)
Swoją drogą zobaczymy jak dopisze publika ,czy jest szansa ,aby ten koncert się odbył...