×
Piątek, 23.08.2019
Dovista praca
Dovista praca
Dovista praca
Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim
Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim
Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim

Kino nieme z muzyką na żywo w Walentynki.

start 14.02.2019 18:30

Starogardzkie Centrum Kultury

Lokalizacja: Starogard Gdański, ul. Al. Jana Pawła II Nr 3

14 lutego 2019 r.
godz. 18:30
Kino "Sokół"
Bilety 20 zł

Starogardzkie Centrum Kultury i Dyskusyjny Klub Filmowy "Sokół" z okazji Walentynek organizuje projekcję filmu niemego z 1929 roku pt. "Kult Ciała" w reż. M. Waszyńskiego wraz oprawą muzyczną na żywo zespołu CZERWIE. Projekcja filmu odbędzie się 14 lutego 2019 roku w kinie "Sokół", w Starogardzie Gdańskim. Bilety w cenie 20 zł do nabycia w recepcji SCK.
    
W filmie "Kult Ciała" z 1929 roku występuje legendarny Eugeniusz Bodo. Czesław jest rzeźbiarzem. Poszukuje modelu do swej rzeźby "Nowa Wenus". Poznaje piękną Hankę. Uważa ją za idealny model i skłania do pozowania. Wkrótce zakochuje się w niej, a ona w nim, miłością gwałtowną, niezrównaną... Pewnego dnia jego przyjaciel baron Stumberg przedstawia mu Hankę jako swoją narzeczoną. Zrozpaczony Czesław szuka zapomnienia w alkoholu. Kiedy Stumberg dowiaduje się o ich miłości, postanawia wyjechać z Hanką, by zapomniała o Czesławie. Odbywają podróż po Europie. Boże Narodzenie spędzają na Riwierze. Hanka wyznaje Stumbergowi, że nie może zapomnieć Czesława, który tymczasem stacza się coraz niżej, choć jego wystawiona w Zachęcie rzeźba zostaje nagrodzona i uznana za arcydzieło. Nikt nie rozpoznaje w obdartym, zarośniętym mężczyźnie jej autora... Kiedy Czesław idzie do swojego atelier, zastaje w nim Hankę, czekającą na niego z utęsknieniem i miłością.
    
W czasie projekcji filmu muzykę na żywo zaprezentuje zespół CZERWIE - niezależna polska formacja prezentująca alternatywne dźwięki z pogranicza folku, etno, sceny absurdu, teatru i filmu. Stworzyli własny niepowtarzalny styl charakteryzujący się niekonwencjonalnym wykorzystaniem instrumentów muzycznych oraz będący fuzją wielu gatunków muzycznych. Grupa zagrała do tej pory ponad 600 koncertów  w Polsce i Europie m. in. (Czechy, Słowacja, Węgry, Niemcy, Holandia, Wielka Brytania). CZERWIE znajdują się w ścisłej czołówce grup grających "na żywo" muzykę do filmów niemych.

Sponsorem wydarzenia są: Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych "STARKOM" i Zakład Utylizacji Odpadów Komunalnych "STARY LAS".

Podziel się:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.