Piątek, 22.02.2019
Metro Ergo Arena
Metro Ergo Arena
Metro Ergo Arena

DKF "Sokół" film pt. "Fokstrot".

start 16.10.2018 godz. 18:30

Starogardzkie Centrum Kultury

Lokalizacja: Starogard Gdański, ul. Al. Jana Pawła II nr 3

16 października 2018 r.
godz. 18:30
Sala widowiskowa SCK
Bilety 5, 10 i 12 zł

Dyskusyjny Klub Filmowy "Sokół" zaprasza na spotkanie 16 października br. o godz. 18:30 do sali widowiskowej SCK i projekcję filmu pt. "Fokstrot". Bilety w cenie 5 zł - młodzież za okazaniem legitymacji, 10 zł - studenci UTW, 12 zł - bilet normalny.

Pewnego dnia zwyczajne izraelskie małżeństwo, Michael i Daphna Feldmannowie zostają zdruzgotani niespodziewaną wiadomością. U progu ich domu pojawiają się żandarmi i informują o śmierci ich syna Jonathana podczas służby na niemal opustoszałym posterunku wojskowym. Z biegiem czasu Michael staje się coraz bardziej sfrustrowany niekończącymi się wizytami całej armii krewnych i biurokratów składających nieszczere kondolencje. Podczas gdy jego żona przeżywa żałobę w ciszy i spokoju, Michael wpada w spiralę gniewu, który przybiera coraz bardziej absurdalne rozmiary – analogicznie do surrealistycznych doświadczeń wojennych jego syna...

W głównej roli występuje znakomity aktor izraelski Lior Aszkenazi, gwiazda doskonale znanej również w Polsce czarnej komedii "Duże złe wilki", jednego z ulubionych filmów Quentina Tarantino.

Reżyseria: Samuel Maoz
Scenariusz: Samuel Maoz
Obsada: Lior Aszkenazi, Sarah Adler, Jonathan Sziraj
Zdjęcia: Giora Bejach
Muzyka: Ofir Lejbowicz, Amit Poznanski
Producenci: Izrael, Niemcy, Francja
 
Gatunek: Dramat
Rok produkcji: 2017
Czas trwania: 108 min

Podziel się:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.