Czwartek, 24.01.2019

Niedzielne w Parku Granie - Singers Novi i Pro Simfonica.

start 20.05.2018 godz. 17:00

Starogardzkie Centrum Kultury

Lokalizacja: Starogard Gdański, Park Nowe Oblicze przy SCK

20 maja 2018 r.

godz. 17:00

Park Nowe Oblicze przy SCK

Starogardzkie Centrum Kultury zaprasza na nowy cykl "Niedzielne w Parku Granie". 20 maja o godz. 17:00 w Parku Nowe Oblicze przy SCK odbędzie się koncert zespołu wokalnego "Singers Novi" z towarzyszeniem orkiestry kameralnej "Pro Simfonica" pod dyrekcją Wojciecha Gdańca.

Członkowie orkiestry "Pro Simfonica" to absolwenci i uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Starogardzie Gdańskim. Zespół wykonuje muzykę okresu renesansu, baroku, romantyzmu, klasycyzmu, ale ma w swoim repertuarze również utwory lżejszego gatunku, zaliczane do nurtu muzyki rozrywkowej, tanecznej, jazzowej i filmowej. Utwory wykonywane przez orkiestrę są instrumentowane i opracowywane przez założyciela, dyrygenta i szefa orkiestry, który jednocześnie gra w zespole na instrumencie klawiszowym - Wojciecha Gdańca.

Zespół wokalny "Singers Novi" funkcjonuje najczęściej jako chór czterogłosowy mieszany, w którym śpiewają głosy żeńskie: soprany, alty oraz męskie: tenory i basy, choć na potrzeby niektórych utworów poszczególne głosy dzielą się jeszcze na kilka samodzielnych partii. Śpiewają oni muzykę a cappella oraz z towarzyszeniem orkiestry "Pro Simfonica", wykonując utwory zaczerpnięte z gatunków muzycznych, takich jak: jazz, gospel, muzyka filmowa, musicalowa.

Próby utalentowanych entuzjastów muzyki kameralnej odbywają się niezmiennie w budynku Starogardzkiego Centrum Kultury. Koncerty obu zespołów zawsze gromadzą komplet publiczności.

Podziel się:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.