Środa, 23.01.2019

DKF "Sokół" film pt. "Piękna i Bestie".

start 17.05.2018 godz. 18:30

Starogardzkie Centrum Kultury

Lokalizacja: Starogard Gdański, ul. Al. Jana Pawła II nr 3

17 maja 2018 r.
godz. 18:30
Sala widowiskowa SCK
Bilety 5, 10 i 12 zł

Dyskusyjny Klub Filmowy "Sokół" zaprasza na spotkanie 17 maja br. o godz. 18:30 do sali widowiskowej SCK i projekcję filmu pt. "Piękna i Bestie". Bilety w cenie 5 zł - młodzież za okazaniem legitymacji, 10 zł - studenci UTW, 12 zł - bilet normalny.

Pokazywany na festiwalu w Cannes, najnowszy film cenionej tunezyjskiej reżyserki Kaouther Ben Hania, który po pokazie zebrał owacje na stojąco. "Piękna i bestie" to wstrząsający dreszczowiec o młodej kobiecie, która znalazła się w nieodpowiednim miejscu w nieodpowiednim czasie.

Film jest oparty na prawdziwych wydarzeniach.

Podczas studenckiej imprezy, Mariam, młoda Tunezyjka, spotyka tajemniczego Youssefa, z którym decyduje się opuścić lokal. Rozpoczyna się długa noc, podczas której Mariam będzie musiała walczyć o swoją godność. Tylko jak uzyskać sprawiedliwość, gdy prawo jest po stronie prześladowców?

NAGRODY I FESTIWALE:
2017 – Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes – sekcja Un Certain Regard
2018 – Nagrody Lumiere, przyznawane przez zagranicznych dziennikarzy pracujących we Francji (odpowiednik amerykańskich Złotych Globów) – najlepszy film francuskojęzyczny (nominacja)
2017 – Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Valladolid – nagroda jury młodzieżowego, najlepszy reżyser (nominacja)

Dyskusyjny klub filmowy (DKF) to zrzeszenie miłośników sztuki filmowej, mające na celu pogłębianie wiedzy członków klubu na temat tej sztuki oraz jej popularyzację. Głównym sposobem realizacji tych celów są projekcje filmów o wysokich walorach artystycznych lub poznawczych. Jednak z założenia DKF nie ogranicza się tylko do takiej formy, uzupełniając projekcje o prelekcje, dyskusje, spotkania z twórcami, publikacje.

Podziel się:
 

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

cialis cheap
cialis cheap 16.05.2018, 17:48
I apologise, but, in my opinion, you are not right. Let's discuss it. Write to me in PM, we will talk.

cialis generic