Czwartek, 24.01.2019

DKF "Sokół" film pt. "W czterech ścianach życia".

start 26.04.2018 godz. 18:30

Starogardzkie Centrum Kultury

Lokalizacja: Starogard Gdański, ul. Al. Jana Pawła II nr 3

26 kwietnia 2018 r.
godz. 18:30
Sala widowiskowa SCK
Bilety 5, 10 i 12 zł

Dyskusyjny Klub Filmowy "Sokół" zaprasza na spotkanie 26 kwietnia br. o godz. 18:30 do sali widowiskowej SCK i projekcję filmu pt. "W czterech ścianach życia". Bilety w cenie 5 zł - młodzież za okazaniem legitymacji, 10 zł - studenci UTW, 12 zł - bilet normalny.

Sensacja 67. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Berlinale i zdobywca nagrody publiczności w sekcji Panorama. Ważny i potrzebny dramat o wojnie domowej w Syrii, wymieniany jednym tchem z głośnym dokumentem "Ostatni w Aleppo". W roli głównej występuje wybitna aktorka izraelska Hiam Abbass, której międzynarodowy rozgłos zapewniły role w takich filmach jak "Spotkanie" Toma McCarthy’ego, "Monachium" Stevena Spielberga czy "Exodus: Bogowie i królowie" Ridleya Scotta. W 2017 Hiam Abbass można było oglądać w superprodukcji, "Blade Runner 2049" Denisa Villeneuve’a.
Bohaterką filmu "W czterech ścianach życia" jest matka trojga dzieci, uwięziona wraz z rodziną w budynku w Damaszku znajdującym się pod stałą obserwacją snajpera.
Zamknięci w klaustrofobicznej przestrzeni niczym w bunkrze, bohaterowie nie mogą opuszczać mieszkania za dnia ani w nocy. Ryzykują nawet wtedy, gdy podchodzą do okien lub głośno rozmawiają. Jak zdobyć jedzenie? Jak przeżyć kolejną dobę? To nie jest wyjątkowa sytuacja, to syryjska codzienność...

Dyskusyjny klub filmowy (DKF) to zrzeszenie miłośników sztuki filmowej, mające na celu pogłębianie wiedzy członków klubu na temat tej sztuki oraz jej popularyzację. Głównym sposobem realizacji tych celów są projekcje filmów o wysokich walorach artystycznych lub poznawczych. Jednak z założenia DKF nie ogranicza się tylko do takiej formy, uzupełniając projekcje o prelekcje, dyskusje, spotkania z twórcami, publikacje.

Podziel się:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.