Wizyta wiceministra MON w Skarszewach

Podziel się:
Oceń:
10.06.2022, 11:35

W miniony czwartek w Skarszewach gościł wiceminister Ministerstwa Obrony Narodowej Marcin Ociepa. Wiceminister powitany został na terenie Skarszewskiego Centrum Sportu przez burmistrza Jacek Pauliego oraz Skarszewskie Bractwo Kurkowe im. świętego Jana Chrzciciela.

Na terenie SCS miała miejsce konferencja prasowa, a następnie konferencja tematyczna, z udziałem wiceministra. Na spotkanie to przybyli też m.in. poseł Kazimierz Smoliński, przedstawiciele służb wojskowych z Pomorza, samorządowcy, uczniowie klas wojskowych z Zespołu Szkół Publicznych w Pelplinie, bracia kurkowi z Chojnic, Tczewa i Włocławka.

Wiceminister Marcin OCIEPA omówił  w hali m.in. kwestie dotyczące programu MON „Strzelnica w powiecie”, podkreślając, że resortowi zależy, aby strzelnic powstawało w kraju jak najwięcej i są środki na dofinansowanie budowy takich obiektów. Mówił też o możliwości tworzenia klas wojskowych w szkołach ponadpodstawowych. Tu wiceminister przekazał dobrą wiadomość – o utworzenie klas o profilu wojskowym od roku szkolnego 2023/2024 będą mogły starać się także szkoły branżowe, co dotyczy m.in. tego typu placówki w Skarszewach.

Po konferencji, w hali został zaprezentowany system Smart Target - jest to elektroniczna tarcza, stworzonej przez polskich inżynierów i wyprodukowanej w Polsce. System ten pozwala na trenowanie w dowolnym miejscu umiejętności strzeleckich bez najmniejszego ryzyka zrobienia sobie lub innym krzywdy.

Fot. Jacek Trzosowski

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.