Piknik rodzinny z motylami

Podziel się:
Oceń:
10.06.2022, 11:28

W sobotę, 4 czerwca 2022 roku, przed południem przy starogardzkiej Motylówce, na Bulwarze Diepholz, odbył się piknik rodzinny zorganizowany przez stowarzyszenie Starogard 2030.
W wydarzeniu wzięło udział wiele osób, wśród nich byli goście z Ukrainy, którzy aktywnie zaangażowali się w organizację wydarzenia. Na uczestników czekało wiele atrakcji, w tym opowieści o motylach, malowanie domków, bańki mydlane, pyszne przekąski i orzeźwiające napoje, a także grill.

Sobotnia pogoda wprost rozpieszczała uczestników sobotniego Pikniku z Motylami na Bulwarze Diepholz. Bezchmurne niebo i wysoka temperatura sprzyjały aktywności na świeżym powietrzu.
Jednym z głównych elementów pikniku była ciekawa prelekcja biologa Piotra Madaneckiego, który opowiedział dzieciom m.in. o cyklu życia motyli, pokarmie i roślinach, które wabią te piękne, kolorowe owady.
- Podczas Pikniku nie zabrakło kwiatów, a zadbała o to zadbała florystka Tanya, układając z nich piękne kompozycje. Manikiurzystka Julia „kolorowała” paznokcie, można było także zamówić sobie malunki na twarzy. Wspólnie z ekipą sklepu społecznego „Pełen Koszyk” zadbaliśmy o to, by nikt nie wracał do domu głodny. Był grill i przepyszne ukraińskie specjały przygotowane przez Oksanę. Punktem kulminacyjnym było oczywiście malowanie domków dla owadów zapylających. Kolorowe budki po wyschnięciu zawisną przy Starogardzkiej Motylówce – podsumowują członkowie stowarzyszenia Starogard 2030.

Fot. Jacek Trzosowski

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.