Rajd na Orientację Wiosenne ‘22

Podziel się:
Oceń:
23.03.2022, 09:00

W sobotę, 19 marca w lasach na pograniczu Szpęgawska i Starogardu Gdańskiego odbył się Rajd na Orientację np. Wiosenne ‘22. W zawodach zorganizowanych przez Kociewski Klub Turystyczny wzięło udział wiele drużyn, które do wyboru miały kilka tras o różnym stopniu trudności. Zawodnikom dopisała piękna i słoneczna, choć początkowo chłodna i mglista, aura.

W tegorocznym wiosennym Rajdzie na Orientację wystartowało 25 osób w 11 zespołach.
Uczestnicy spotkali się nieopodal Stada Ogierów w Starogardzie Gd., skąd po odprawie technicznej i nadaniu minut startowych wyruszyli w teren, by z mapą w ręku odnaleźć pasujące punkty. I tym razem nie brakowało punktów mylnych, które celowo miały wprowadzić uczestników w błąd. Mapę uatrakcyjniały liczne obrazki przysłaniające ułożenie dróg. Co ciekawe, budowniczy mapy zawarł na niej wtrącenia, mające na celu wsparcie walczącej Ukrainy.

Trzy kategorie
Uczestnicy zawodów mieli do wyboru jedną spośród trzech kategorii: trasę dla początkujących, trasę młodzieżową i trasę dla osób zaawansowanych.
W pierwszej z nich startujący musieli odnaleźć i prawidłowo potwierdzić 11 dowolnych punktów kontrolnych. Na zebranie punktów początkujący mieli 150 (+60 limit spóźnień) minut. Trasa liczyła około 5 kilometrów w liniach prostych.
Na trasie nieco trudniejszej – młodzieżowej – zawodnicy musieli w czasie 180 min (+60 LS) odnaleźć 20 dowolnych lampionów. Po liniach prostych trasa liczyła ok. 6,5 kilometra, choć w rzeczywistości wychodziło dużo więcej. Osoby startujące na trasie najtrudniejszej – zaawansowanej – mieli do potwierdzenia 32 z 35 punktów kontrolnych. Na wykonanie tego zadania mieli 210 (+60) min. Trasa z punktu do punktu liczyła ok. 8,5 km.
Na zakończenie Wiosennych ‘22 odbyło się ognisko z pysznymi kiełbaskami.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęła Gazeta Kociewska i portal Kociewiak.pl

WYNIKI TP
I miejsce - Aleksandra Żołnowska, Edward Żołnowski (Grudziądz)
II miejsce - Anna Wruka, Ireneusz Wruka, Zofia Wruka, Barbara Wruka, Kazimierz Wruka, Sławomir Górny, Lidia Górna (Zabagno)

WYNIKI TM
I miejsce - Aleksandra Podyma, Jacek Trzosowski (Starogard Gd.)
II miejsce - Marcin Kottlewski (Starogard Gd.)
II miejsce - Joanna Sieńkowska, Adam Repucha, Pamela Pakuła (Gdańsk)

WYNIKI TZ
I miejsce - Marek Wrona (Pruszcz Gd.)
I miejsce - Adam Żyliński, Joanna Pałdyna (Gdańsk)
I miejsce - Marek Paruszewsk (Gdańsk)
I miejsce - Anna Kamińska, Jarosław Kamiński (Starogard Gd.)
II miejsce - Maciej Niepomnik, Alicja Niepomnik (Tadzino)
III miejsce - Robert Trzosowski, Artem Skrypka (Starogard Gd., Borzechowo)

Foto. Jacek Trzosowski

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.