Piknik Wojskowy w Skarszewach

Podziel się:
Oceń:
27.09.2021, 12:01

Za nami Piknik Wojskowy i Święto Skarszewskie Bractwo Kurkowe im. św. Jana Chrzciciela na terenie Skarszewskiego Centrum Sportu. Wydarzenie otworzył burmistrz Skarszew Jacek Pauli, a wśród gości był m.in. doradca prezydenta RP Piotr Karczewski.

Namioty i stanowiska poszczególnych formacji mundurowych zwiedziło w okoliczności pięknej i słonecznej pogodzie wielu mieszkańców i przyjezdnych. Były też gry, konkursy i wojskowe konkurencje dla najmłodszych.

Mieszkańcy poznali specyfikę np. Wojsk Obrony Terytorialnej, Marynarki Wojennej, Policji czy Służby Więziennej, mogli wziąć broń w dłonie, rzucić granatem lub wsiąść do wojskowych pojazdów.

Na scenie też sporo się działo - m.in. dwukrotnie wystąpił zespół Reling z Klubu 3. Flotylli Okrętów, zaśpiewała także Edwarda Rekowska. Pyszne ciasta serwowały gospodynie z Koła Gospodyń Wiejskich Bączek i nie zabrakło świetnej grochówki przygotowanej przez Ochotniczą Straż Pożarną w Skarszewach, której to Młodzieżowa Drużyna zaprezentował ciekawy pokaz ratownictwa.

Gminny Ośrodek Kultury i Biblioteka Publiczna w Skarszewach zadbał m.in. o to, by najmłodsi nie nudzili się, a dorośli mogli napić się kawy. Z kolei w hali SCS każdy mógł wziąć udział w otwartych turniejach strzeleckich zorganizowanych przez Skarszewskie Bractwo Kurkowe a do zdobycia były atrakcyjne nagrody.

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.