Wiosenny Marsz na Orientację - Chaszcze'21

Podziel się:
Oceń:
21.04.2021, 12:54

W niedzielę, 18 kwietnia w Straszynie pod Gdańskiem odbył się Rajd na Orientację pn. Chaszcze’21. W zawodach wzięły udział 24 drużyny m.in. z Kociewia i Kaszub. Uczestnicy rywalizowali na trasie rowerowej oraz trasach pieszych w trzech kategoriach – początkującej, młodzieżowej i zaawansowanej. Organizatorem wydarzenia był Kociewski Klub Turystyczny.

W niedzielne przedpołudnie kilkadziesiąt osób przybyło do Straszyna w powiecie gdańskim, by aktywnie spędzić czas na łonie przyrody, oddychając świeżym, leśnym powietrzem. Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem piechurów jak i cyklistów. Łącznie na starcie zameldowały się 24 kilkuosobowe drużyny. Po odprawie technicznej uczestnicy wyruszali w teren. Do wyboru były trzy trasy piesze – dla osób początkujących (ok. 6 km), dla młodzieży (ok. 8 km) oraz dla zawodników zaawansowanych (ok. 10 km). Dla rowerzystów przygotowano trasę o łącznej długości około 25 kilometrów - licząc w liniach prostych od punktu do punktu.
Startujący mieli okazję odwiedzić ciekawe przyrodniczo miejsca, poznać historię zabytkowych budowli, czy wsłuchać się w wiosenny śpiew ptaków i fantastyczny szum leśnych strumieni.

Ognisko i dyplomy
Na zakończenie rajdu zorganizowano ognisko z kiełbaskami. Po zakończeniu zawodów i rozdaniu dyplomów zawodnicy rozeszli się w swoją stronę. Zawody zorganizowane były z zachowaniem obowiązujących obostrzeń.
Swoim patronatem wydarzenie objęła Gazeta Kociewska i portal Kociewiak.pl

Szczegółowe wyniki będą wkrótce dostępne na facebookowej stronie Kociewskiego Klubu Turystycznego.

 Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.