Groźny wypadek koło galerii Neptun

Podziel się:
Oceń:
23.07.2020, 11:23

W Starogardzie Gdańskim osobowy opel potrącił 9-latka. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policji, pieszy wbiegł na jezdnię bezpośrednio przed nadjeżdżające auto. Ranny chłopiec trafił do szpitala. Badanie alkomatem wykazało, że kobieta kierująca autem była trzeźwa. Obecnie mundurowi wyjaśniają bliższe okoliczności tego wypadku.

 22 lipca 2020 roku przed godziną 13.00 dyżurny ze Starogardu Gdańskiego otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym, jaki wydarzył się na przejściu dla pieszych przy skrzyżowaniu ul. Pomorskiej z Al. Jana Pawła II. Na miejsce natychmiast skierowano funkcjonariuszy z miejscowej drogówki.
Jak wstępnie ustalili interweniujący w tej sprawie policjanci, do wypadku doszło, gdy 9-latek na czerwonym świetle wbiegł na przejście dla pieszych wprost przed nadjeżdżającego opla. W wyniku potrącenia chłopiec doznał obrażeń ciała i trafił do szpitala. Badanie alkomatem wykazało, że kobieta, która kierowała oplem była trzeźwa.
Funkcjonariusze zabezpieczyli ślady pozostawione na miejscu wypadku. Policyjny technik wykonał dokumentację fotograficzną.
Obecnie policjanci wyjaśniają wszelkie okoliczności tego zdarzenia.

Bezpieczeństwo pieszych jest jednym z priorytetów Policji. Dlatego funkcjonariusze prowadzą cykliczne akcje, propagując noszenie odblasków jako elementów ratujących życie na drodze. Mundurowi ostrzegają  również przed wkraczaniem na jezdnie bezpośrednio przed nadjeżdżające auta oraz apelują do kierujących o zachowanie szczególnej ostrożności podczas zbliżania się do przejść dla pieszych.


(fot. Jacek Trzosowski)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.