W szkołach zabrzmiał ostatni dzwonek

Podziel się:
Oceń:
26.06.2020, 13:54
Setki uczniów uczęszczających do szkół w Gminie Starogard Gdański zakończyło rok szkolny 2019/2020. Przez pandemię rozpoczęcie wakacji znacząco różniło się on od tych z lat poprzednich. Nasz obiektyw towarzyszył w tych chwilach uczniom z Sumina.

- To był rok wyzwań spowodowanych korona wirusem. Spotykamy się w murach szkoły po trzech miesiącach przerwy. Chciałabym podziękować nauczycielom, uczniom i rodzicom, bo wspólnie podołaliśmy temu trudnemu wyzwaniu – podkreśla Barbara Rozwadowska, dyrektor
Publicznej Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w SuminieDzisiaj   zakończenie   roku   w   wielu   szkołach   funkcjonujących   w   Gminie   Starogard   Gdański wyglądało podobnie, jak w sumińskiej placówce. Organizowanie uroczystej akademii byłoby zbyt   dużym   ryzykiem.   Poszczególnym   klasom   wyznaczono   konkretne   godziny   odbioru świadectw.   Wszyscy   –   uczniowie,   nauczyciele   i   rodzice   musieli   założyć   maseczki   i utrzymywać bezpieczny dystans.
Uczniowie   w   szkole   spotkali   się   wspólnie   pierwszy   raz   od   trzech   miesięcy,   dlatego   mieli sobie wiele do opowiedzenia. Nie zabrakło też wspólnych zdjęć.

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.