Piątek, 21.06.2019
Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim
Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim
Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim
Hossa
Hossa
Hossa
 

Zmarł Edward Sobiecki – dyrektor SKB-ZP. To wielka strata dla lokalnego biznesu

Podziel się:
Oceń:
03.01.2019, 10:46

25 grudnia Starogard opłynęła smutna informacja. W wieku 72 lat zmarł Edward Sobiecki – dyrektor Starogardzkiego Klubu Biznesu - Związku Pracodawców.
- Niedawno składaliśmy sobie życzenia na spotkaniu opłatkowym Klubu. Teraz wiem, że to była nasza ostatnia rozmowa... - powiedział wiceprezes SKB-ZP Mariusz Szwarc.

Śp. Edward Sobiecki urodził się 17 maja 1946 roku w Starogardzie Gdańskim. Od lat związany był ze Starogardzkim Klubem Biznesu – Związkiem Pracodawców. Pełnił w nim funkcję dyrektora biura. Aktywnie działał w środowisku starogardzkiego biznesu, organizując liczne spotkania przedsiębiorców, m.in. z przedstawicielami władz samorządowych na szczeblu lokalnym i krajowym oraz z władzami miasta w starogardzkich firmach. W pamięci zapisał się również jako wielce zaangażowany członek Społecznego Komitetu Budowy Obwodnicy Starogardu Gdańskiego.

Członkowie Starogardzkiego Klubu Biznesu wysoko cenili jego pracę i zaangażowanie. Ich zdaniem – był siłą napędową i sprawczą tej organizacji.

- Przedmiotem naszych działań jest szeroka paleta zagadnień, które są ważne z punktu widzenia rozwoju naszego regionu i mają wpływ na jakość życia mieszkańców i funkcjonowanie firm – powtarzał Edward Sobiecki.

Bardzo ciepło o swoim przyjacielu mówią przedstawiciele Starogardzkiego Klubu Biznesu.

– Był duszą Klubu. Żył nim, jego sprawami. Podobnie jak sprawami miasta i przedsiębiorców – wspomina wiceprezes SKB ZP Mariusz Szwarc. - Niedawno składaliśmy sobie życzenia na spotkaniu opłatkowym Klubu. Teraz wiem, że to była nasza ostatnia rozmowa… Będzie nam go bardzo brakować... – podsumował.

W ubiegłą sobotę rodzina, przyjaciele i bliscy pożegnali śp. Edwarda Sobieckiego. Jego ciało spoczęło na Starym Cmentarzu.

Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie,

a światłość wiekuista niechaj mu świeci na wieki…

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

zabros
zabros 13.03.2019, 15:34
Teraz to już jest przesada żeby tyle czasu było w wiadomościach Przesada .
&&&
&&& 08.01.2019, 13:28
[email protected]@@