Piątek, 22.02.2019
Metro Ergo Arena
Metro Ergo Arena
Metro Ergo Arena
 

W Skarszewach otwarto halę sportową

Podziel się:
Oceń:
20.09.2018, 11:21

W minioną sobotę odbyło się uroczyste otwarcie Skarszewskiego Centrum Sportu. Na to wydarzenie przybyli zaproszeni goście, a także pokaźna grupa mieszkańców gminy. Nowy obiekt jest bardzo nowoczesny i przystosowany do uprawiania wielu sportów. Inwestorzy zadbali nawet o najdrobniejsze detale, które w połączeniu tworzą piękną całość. 

Na mieszkańców gminy Skarszewy czekało mnóstwo atrakcji – zajęcia fitness, festyn rodzinny, zajęcia piłkarskie, olimpiada sportowa, prezentacja filmu „Paddington” i pokaz sztucznych ogni. 
Uroczystego otwarcia dokonał burmistrz Jacek Pauli wraz z Krzysztofem Trawickim, Ryszardem Świlskim i Andrzejem Jaworskim.

Obiekt na miarę XXI wieku 
Burmistrz przywitał wszystkich mieszkańców i wyraził swoje zadowolenie z ukończenia budowy obiektu.
- Jest to historyczna chwila dla Skarszew, dawnej stolicy województwa pomorskiego – mówił Jacek Pauli. – Mieszkańcy gminy długo czekali na tego typu obiekt. Staraliśmy się przygotować obiekt, który będzie odpowiadał potrzebom naszych mieszkańców. Będzie tym, co pozwoli tak naprawdę relaksować się tutaj, zadbać o kondycję fizyczną i rozwinąć. Dzisiaj bardzo modne są takie sprawy jak fitness, jak siłownia...
Są zajęcia dla seniorów, dla dzieci, dla matek. Skala możliwości tego obiektu jest naprawdę wielka – podkreślał. 
Głos zabrał również wicemarszałek województwa pomorskiego Krzysztof Trawicki, który mówił, że obiekt już z zewnątrz robi ogromne wrażenie. Wicemarszałek życzył również władzom gminy i mieszkańcom wszystkiego dobrego i satysfakcji z korzystania z obiektu. 

Dobrze wyposażona siłownia 
Ogromnej satysfakcji z obiektu nie kryją mieszkańcy, którzy już pierwszego dnia sprawdzili się m.in. na siłowni. 
– Długo czekaliśmy na ten obiekt. Teraz będziemy mogli spędzać swój wolny czas na siłowni, obserwując rozgrywki, czy relaksując się w saunie – mówił Mateusz, mieszkaniec Skarszew. – Ta inwestycja była nam bardzo potrzebna. Teraz przydałby się jeszcze basen, ale i tak nie można narzekać. Warto podkreślić, że siłownia jest bardzo dobrze wyposażona, a ćwiczyć w niej mogą kobiety i mężczyźni. Można w niej robić ćwiczenia na wszystkie partie mięśni. Serdecznie polecam tu przychodzić – podsumował Mateusz. 

Sala fitness, sauna i boiska 
W Skarszewskim Centrum Sportu powstała ogromna hala sportowa, w której znaleźć można  pełnowymiarowe boiska do: siatkówki, koszykówki, tenisa, zapasów, judo i gimnastyki, opcjonalnie - po złożeniu trybun ruchomych - do piłki ręcznej. Salę można podzielić na 3 równe sektory za pomocą specjalnych kotar. Widownia stała ma aż 280 miejsc siedzących, a dodatkowo jest 248 miejsc siedzących na trybunach rozsuwanych zlokalizowanych po przeciwnej stronie boiska.
W SCS są też dwie sale fitness, siłownia, sauna fińska z wypoczywalnią. Wyposażenie siłowni zawiera m.in.: bieżnię treningową, rower treningowy, urządzenie do ćwiczeń eliptycznych, symulator wioślarski, urządzenie ćwiczeń mięśni brzucha, multistacja (atlas), urządzenie ćwiczeń mięśni pleców.
Zadanie zostało wpisane w program rozwoju infrastruktury sportowej, prowadzony przez Urząd Marszałkowski. Inwestycję wsparło Ministerstwo Sportu i Turystyki, które na budowę obiektu przyznało gminie Skarszewy 2 mln złotych.

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.