Sobota, 20.04.2019

FOTO, FILM: Profanacja figury Ojca Świętego Jana Pawła II. Policja zebrała ślady, sprawdzony zostanie monitoring

  • 9.01.2019, 11:54 (aktualizacja 09.01.2019 21:23)
  • redakcja
FOTO, FILM: Profanacja figury Ojca Świętego Jana Pawła II. Policja zebrała ślady, sprawdzony zostanie monitoring
Podziel się:
Oceń:
Do naszej Redakcji dotarła informacja dotycząca znieważenia figury Jana Pawła II, która znajduje się przy kościele pod wezwaniem świętego Mateusza w Starogardzie. Oczy papieża oblane zostały nieznaną substancją koloru czerwonego.

Zawiadomienie w tej sprawie przyjęli policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim.

– Policjanci przyjęli zawiadomienie o znieważeniu figury Jana Pawła II znajdującej się przy ulicy Hallera w Starogardzie – mówi asp. sztab. Marcin Kunka, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim. – Na miejsce udali się funkcjonariusze grup dochodzeniowej wraz z technikiem kryminalistyki, którzy zabezpieczyli substancję koloru czerwonego, którą pomnik został znieważony. Obecnie wyjaśniane są bliższe okoliczności tego zdarzenia. W najbliższym czasie śledczy sprawdzą również monitoring miejski – dodaje asp. sztab. Marcin Kunka.

Nieoficjalnie udało nam się dowiedzieć, że nie był to czerwony wosk z poniższych zniczy, a farba w  dwóch kolorach – białym i czerwonym.

Przypomnijmy, że to już kolejne znieważenie tej samej figury w ciągu ostatnich lat. W 2016 roku figura naszego wielkiego rodaka została pomazana jasną substancją. Wówczas substancję udało się szybko usunąć, jednak niesmak pozostał...
Chuligani coraz częściej czują się bezkarni. To złudne wrażenie popycha ich do coraz to gorszych posunięć. Pomimo patroli policji, straży miejskiej i monitoringu, nasze ulice wciąż przypominają tor przeszkód pomiędzy powywracanymi śmietnikami, rozbitymi butelkami i połamanymi ławkami.

 


Policja apeluje, by wszystkie osoby, które posiadają wiedzę na temat tego zdarzenia lub mają informacje pomocne w ustaleniu okoliczności tej sprawy, kontaktowały się z komendą policji.

_redakcja

Zdjęcia (10)

Komentarze (94)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

serwacy
serwacy 17.02.2019, 18:25
wszystkim kościelnym pedofilom mówimy NIE !!!!!!!
przykre
przykre 15.01.2019, 09:47
Policja zajmuje się oblaną figurą i chronieniem imprez organizowanych przez partę rządzącą a nie bezpieczeństwem obywateli płacących na nią podatki.
PO-off
PO-off 13.01.2019, 14:40
No i Czerski ty lewaku czas do puchy. Wiecej jak pewne ze to twoja robota.
moher
moher 12.01.2019, 16:37
Może to cud?
No, tłumacz się.
No, tłumacz się. 12.01.2019, 13:03
A co na to pan D. Czerstw?!
Karol
Karol 11.01.2019, 21:23
Pomijając temat dewastacji pomnika , poruszyliście tutaj kwestie księży.Dla mnie sprawa jest jasna każdy człowiek zdrowy ma popędy i nic na to nie poradzimy.Stwierdzenia typu co łaska, ale najczęściej dają 500 lub więcej dużo osób słyszało.Zabieranie ziemi czy budynków oraz wyrzucanie ludzi na bruk bo teren należał kiedyś do klasztoru czy to nie jest grzechem wobec bliźniego?.Oświadczenia dla wiernych że zobowiązują się do przekazywania określonej kwoty pieniężnej na parafie rozbraja mnie całkowicie.Jakimi samochodami oni jeżdżą , krzyczą o skromności a co robią mamona uderza do głowy.Księża wstydzą się chodzić w sutannach, ćwiczą sztuki walki, medytują a ksiądz Natanek który o tym wszystkim mówi jest wzięty za fanatyka i niezrównoważoną osobę.Ofiary molestowania boją się bo są często zastraszone i po latach postanawiają mówić często po śmierci swoich oprawców żyjąc w traumie przez całe życie.Kiedyś miałęm okazje oglądać jednego z takich który miał pod opieką podopiecznych i jak sam stwierdził brał ich grzechy na siebie szczegółów wam oszczędzę ale brud i wodorosty okraszone pięknym językiem.Daleko nie trzeba szukać , koło Starogardu parafianka przychodziła na prywatne nauki i ci co widzieli już zaczeli gadać jak to w małej mieścinie.Mamy wspaniałych księży ale są mniejszością niestety.Przykład idzie z samej centrali Rzymu bank gdzie nawet Papież nie miał wglądu a kardynałowie mają wielkie majątki ciekawe z czego na pewno z fizycznej pracy.
ares
ares 11.01.2019, 22:47
Zgadzam sie w 100%
zły na to wszystko
zły na to wszystko 11.01.2019, 20:42
A ja myślę że to zrobiły babulki które chodzą na mszę poranną Tylko ze świeczki im się wylało.A tak naprawdę pytam [Proboszcza ile za pogrzeb? Pyta pracujesz? Ja odpowiadam Tak.No to 850 zeta, Ja daję 900 i jest OK. Ale zero paragonu faktury nic tylko kasa to łapy.Tak z nas zdzierają przy stracie naszej ukochanej osoby. Może ktoś chowa taniej . Tylko kto? Dajcie znak jak wiecie.
Gość
Gość 12.01.2019, 09:37
Ja znam takiego ktòry pochowa nawet zadarmo .l jak jest potrzeba to pomoga . To Ks ze Smętowa . Sam miałem okazje to sprawdzić.
sprawdzić?
sprawdzić? 22.01.2019, 10:09
Piszesz z grobu?
Jaś bankrut
Jaś bankrut 12.01.2019, 09:55
Nawet ????
Hipokryta i manipulant.Zarozumiały "baron"
Materialista jakich mało !!!!
Gość
Gość 12.01.2019, 11:09
Jaś to jest fakt!!! Jakbyś potrzebował pomocy to by Ci napewno pomògł , mimo że go tak oczerniasz .Wszystkich mierzysz swojà miarà?????????
Jaś bankrut
Jaś bankrut 12.01.2019, 11:43
Po co robisz mu laurkę ? Po co zakłamujesz prawdę ?
Nie wiesz wszystkiego to radzę nie dawaj glowy za niego bo ją stracisz !!!!!

Gość
Gość 12.01.2019, 12:06
Jak znasz inne fakty to je przedstaw.
Jarek
Jarek 12.01.2019, 12:39
Jasiu nie dyskutuj z tym gosciem bo to zwykly lizus.
Wielu ludzi zna prawdziwe oblicze klechy i ma go serdecznie dość.
Izyz
Izyz 11.01.2019, 20:50
to prawda..ksiadz na potrzeby zarabia swoje ...to mozna porównac do pań które stoją przy autostradach tez nie wystawiają paragonów...Bo ja moge wierzyć w Boga ale nie [email protected] w kosciół!!!
Edward
Edward 11.01.2019, 20:31
NIECH WSZYSCY CO IDĄ DO KOŚCIOŁA NIECH DAWALI WIECY NA TACE !! BO KSIĄDZ NIE MA AUDI NAJNOWSZEGOO OO JAK MI SZKODA ....
Stg
Stg 13.01.2019, 14:38
Mozesz pójść do koscioła i nie musisz dac na tace. Nikt nikogo nie zmusza. Ty masz wierzyć w Boga a nie w księdza.
Ania
Ania 11.01.2019, 20:04
Ksiadz ani Kosiół nie powinni istniec ,,,ani pobierac opłat tylko dostac w dłoń łopate i zapierda***ć
Ja
Ja 17.01.2019, 11:03
Ania przyjdź do kościoła i sama to powiedz księdzu, przez monitor jesteś odważna.
starogardzianin
starogardzianin 11.01.2019, 11:03
siostry prałata jankowskiego złożyły pozew przeciwko gazecie wyborczej , ktoś coś wie na ten temat , bo moim zdaniem sprawa pedofilii powinna być szybko wyjaśniona...
Pytanie
Pytanie 11.01.2019, 08:37
Pisze tu komentarze tylko sfrustrowana kamila z pracownikiem prokuratury od Krzyża. Oblaliście pomnik farbą czy nie?
ab
ab 10.01.2019, 20:18
Płacze krwawymi łzami. Oburzeni- może trzeba pomyśleć nad tym niekonwencjonalnym protestem.Pomnik JPII to nie krzyż symbolizujący religię. Nie jest to najgrzeczniejszy wyraz poglądów, ale może trzeba wybaczyć..
Tak sobie myślę
Tak sobie myślę 10.01.2019, 14:12
Moi drodzy, nie przegrzewajcie się tak mocno. Załóżmy że jest Bóg, czy On dał upoważnienie księżom, Rydzykowi i jemu podobnych do reprezentowania Go?. Czy księża mają jakieś upoważnienie- glejty na tę okoliczność?. Może to wszystko abstrakcja?.dla ludzi słabych i naiwnych Tak sobie myślę?.
Ja
Ja 17.01.2019, 11:06
Tak sobie pomyśl, gdzie pójdziesz jak np. dopadnie cię raczysko i lekarz powie " ja tu nic nie mogę". Podpowiem ci. Przyjdź do koscioła, Jezus może wszystko.
Goc
Goc 10.01.2019, 12:53
Zakładam, że sprawa ma związek z pedofilią w kościele, która miała się bardzo dobrze za czasów JPII - przykład wysokiego hierarchy z Bostonu.

Ale mówimy tu o pomniku człowieka, któremu nie możemy zarzucić powyższych przewinień. Dla Polaków JPII to jeden z największych ojców naszej wolności, również tej tu ... wypisujemy komentarze zgodne z naszymi myślami a nie z myślami cenzorów. Pamiętajmy o tym, bo jeszcze nie tak dawno temu już wielu z nas byłoby gościem w piwnicy MO.
kalijan
kalijan 10.01.2019, 09:09
"Pomimo patroli policji, straży miejskiej i monitoringu....." wy sobie jaja robicie patrole straży miejskiej? i monitoring o jakości obrazu jak z komputera Amiga?
moralność
moralność 9.01.2019, 21:52
Szkoda,że nie ma takiego oburzenia odnośnie doniesień medialnych o pedofilii ks.Jankowskiego to WAS nie oburza ?
Andrzej
Andrzej 10.01.2019, 09:43
Kim Ty jesteś żeby osądzać kogokolwiek. Ja nie bronię ks Jankowskiego ale oskarżać kogoś 8 lat po śmierci podobno w Gdańsku każdy wiedział że Jankowski był pedofilem to gdzie był przez te lata. Teraz powinni najpierw udowodnić potem ukarać każdego kto to taił przez ten czas. Osobiście myślę że film kler zrobił wam w głowie guwnoburze.
Teddy
Teddy 10.01.2019, 10:14
Najpierw poczytaj sobie o takich przypadkach w innych krajach! O podstawach psychologii czy psychiatrii juz nie mowie, bo widac, ze jestes prostym czlowiekiem! W niektorych przypadkach ludzie zaczeli o tym opowiadac po 30 latach! Wiesz co to dziecieca trauma postseksualna? Ludzie wpadaja w depresje w ktorej siedza dziesiatki lat, dzieki takim wlasnie bandziorom jak Jankowski czy inni, nie tylko ksieza! Film "Kler" nie ma tutaj nic do rzeczy, bo ten film pokazal, jak to powiedzial jeden z mlodych biskupow, tylka mala czastke tego co sie w kosciele dzieje, a dzieje sie zle, pewno dlatego ta farba symbolizujaca lzy! Z drugiej strony ten wlasnie papiez staral sie ukryc wszelkie zboczenia seksualne wsrod kleru!
czytelnik
czytelnik 10.01.2019, 09:42
był ten temat w gazecie
obywatel
obywatel 12.01.2019, 14:45
temat pedofila jankowskiego nie był do końca przedstawiony i omówiony w gazecie , ale za jego sprawki należy zdjąć tablicę z jego imieniem i odebrać mu tytuł honorowego obywatela naszego miasta !!! , bo to wstyd i skandal ...
xx
xx 9.01.2019, 22:09
Nie ma oburzeń w tej sprawie? Ja wiem że jednak są i powinny być, ale to nie daje przyzwolenia do manifestacji sprzeciwu w taki sposób. Jakby w tym miejscu stał krzyż z Chrystusem też byście go obsmarowali bo część księży okazało się pedofilami? Nie wini się ogółu za występki poszczególnych osób.
Dodam, że nie mam wielkich pretensji do osoby która to zrobiła. Zapewne coś nią kierowało, cz to żal, czy chęć zemsty, może nałóg, może głupota albo popis czy celowe wywołanie gówno-burzy.
Na pohybel
Na pohybel 10.01.2019, 09:10
Piszmy o faktach. To nie był krzyż z Chrystusem, tylko pomnik JPII, którego sprawca czynu, co wynika z haseł, które znalazły się w otoczeniu pomnika, oskarża o krycie pedofilów.
santo
santo 10.01.2019, 09:42
Wiedział i nie reagował na skandale pedofilskie ?Szybko musieli ogłosić go Santo Subito bo z czasem wychodzą i będą dalej wychodzić fakty ukrywające skandale pedofilskie w trakcie pontyfikatu JPII Przerzucanie księży pedofilów z parafii na parafię
Na pohybel
Na pohybel 9.01.2019, 21:45
To nie był zwykły wandalizm - to manifestacja sprzeciwu wobec przyzwolenia na pedofilię i jej krycia przez tzw. samozwańczych przedstawicieli Boga na ziemi. Pomnika nie można skrzywdzić, nie ma on uczuć, receptorów, nie czuje bólu, to tylko symbol, z którego farbę łatwo zmyć, co zresztą zrobił dziś TW z kolegami, a krzywdy wyrządzonej dzieciom przez zboków w koloratkach, którzy mają czelność nawywać się przewodnikami duchowymi, mówić innym, co jest dobre, a co złe, jak mają żyć, nic nie zmyje ani usprawiedliwi.
Andrzej
Andrzej 10.01.2019, 09:54
Tępa szara masa zobaczy film i świat teraz oczyszcza. Jeżeli ktoś zna wystepki pedofilskie wśród księży nie z telewizji czy Internetu tylko tak realnie to niech do prokuratury się uda. Figura Ojca Św nie ma z tym nic wspolnego. W dzisiejszym świecie ludzie myślą że podbili świat telefonem i netem a w rzeczywistości są baranami do 3 nie potrafią zliczyć.
Kociwiwiak
Kociwiwiak 9.01.2019, 20:20
Prezydent chwali się kamerami -wyniki 00000 .Inwestycje zakończone.
kamery
kamery 10.01.2019, 12:42
"Chwali się kamerami?" Wystarczy po 17-tej przejść się nowym, nieoświetlonym przejściem od ul.Kościuszki do Galerii "Neptun". Za oczekującym na remont budynkiem czatują całe stada małolatów, zaczepiających ludzi i "bluzgających wulgaryzmami". Policja czy straż miejska nawet tam nie zajrzy.
miki
miki 10.01.2019, 14:39
Ten budynek czeka na rozbiórkę. A małolatów tępić i gonić do domów. No tak ale kto miałby to zrobić?
yul
yul 10.01.2019, 08:27
Czyli jest jak zwykle?
Prezi
Prezi 9.01.2019, 18:12
Zróbcie sobie patrole do pilnowania kościołów i waszych pomników a nie wymagacie od świeckiej policji, straży i innych świeckich instytucji to co do was należy. Ruszyć tyłki znad komórek i laptopa a nie po Internecie wykrzykiwać.
JOJO
JOJO 9.01.2019, 20:19
co Ty pierd.. stary pomnik jest w centrum miasta na rynku, to jest w tym wypadku po prostu zniszczenie mienia , nie ma znaczenia w tym momencie, jakiego charakteru jest ten pomnik , skoro religijny to mozna to traktowac jakos inaczej gorzej ? Totalny nonsens, porzadny monitoring w centrum miasta wylapanie goscia i kara w postaci mandatu za zniszczenie mienia, albo prace na uzytek publ. That's all.
Rocznik85
Rocznik85 9.01.2019, 18:56
Policja jest ,,naszym patrolem do pilnowania..'', to służba stworzona m.in dla takich jak ja, aby sobie mogli spokojnie przed laptopem posiedzieć podczas gdy umundurowany, wyszkolony do tego Policjant, będzie pilnował bezpieczeństwa obywateli którym służy.

Policja – umundurowana (służba mundurowa) i uzbrojona formacja służąca społeczeństwu i przeznaczona do ochrony bezpieczeństwa ludzi oraz do utrzymywania bezpieczeństwa publicznego i porządku publicznego;
Zadania Policji-
-ochrona życia i zdrowia ludzi oraz mienia przed bezprawnymi zamachami godzącymi w te dobra;
-ochrona bezpieczeństwa i porządku, zapewnienie spokoju w miejscach publicznych, w transporcie i komunikacji publicznej, w ruchu drogowym i na wodach;
-wykrywanie i ściganie sprawców przestępstw i wykroczeń
działania profilaktyczne (prewencyjne) w celu ograniczenia popełniania przestępstw i wykroczeń, a także wszelkim zachowaniom kryminogennym, współpraca w tym zakresie z innymi podmiotami;
-kontrola przestrzegania przepisów porządkowych i administracyjnych obowiązujących w miejscach publicznych, a także związanych z działalnością publiczną; - inf. z Wikipedia
Rocznik85
Rocznik85 9.01.2019, 17:57
,, ...Pomimo patroli policji, straży miejskiej i monitoringu, nasze ulice wciąż przypominają tor przeszkód pomiędzy powywracanymi śmietnikami, rozbitymi butelkami i połamanymi ławkami...''
- jaki z tego wniosek? Chyba oczywiste, że odpowiedzialności trzeba szukać w wyżej opisanych ,,zabezpieczeniach'' miasta..Jestem ciekawa ilu w Starogardzie jest policjantów, ilu funkcjonariuszy straży miejskiej? Ma ktoś takie informacje? Powinny chyba być jawne..!
Jakieś służby chyba mają w zakresie obowiązków zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom i ochronę mienia? Wzięliby się do roboty jeden z drugim a nie w kółko apele typu: ,,...Policja apeluje, by wszystkie osoby, które posiadają wiedzę na temat tego zdarzenia lub mają informacje pomocne w ustaleniu okoliczności tej sprawy, kontaktowały się z komendą policji...'' Wstyd..
Potępiam zachowanie sprawcy, ale uważam że jego wina jest mniej znacząca niż fakt, że nikt nie potrafi zapanować nad tym w sumie niewielkim miastem..Kilku pijanych czy agresywnych gówniarzy, demoluje co pod ręką, ktoś niszczy przystanek,znieważa pomnik Papieża, ktoś bawi się w terrorystę i rozlewa jakąś trującą chemię.. I to wszystko w samym centrum..
A na koniec mieszkańcy są proszeni o wskazanie sprawców, wyznaczane są nagrody za jakiekolwiek informacje o sprawcy...Bo nie dość, że nie dopilnowali porządku w mieście to nie potrafią znaleźć winnych...
Ktoś za to odpowie?- poza tym wandalem jeśli może zostanie zatrzymany.

Pozostałe