FOTO: Bazuna w Owidzu. Muzyka, ognisko i wspaniały klimat

  • 04.07.2018, 10:45 (aktualizacja 04.07.2018, 10:59)
  • redakcja
FOTO: Bazuna w Owidzu. Muzyka, ognisko i wspaniały klimat

Podziel się:

Oceń:

W miniony weekend w Grodzisku Owidz odbył się 46. Ogólnopolski Turystyczny Przegląd Piosenki Studenckiej Bazuna. Do Owidza zjechało liczne grono wykonawców, trybuny wypełniły się ludźmi szukającymi wytchnienia w spokojnej i niebanalnej muzyce.

Ogólnopolski Turystyczny Przegląd Piosenki Studenckiej Bazuna od roku 1971 organizowany jest nieprzerwanie przez Studencki Klub Turystyczny Politechniki Gdańskiej „FIFY”, od roku 2005 także przez Stowarzyszenie Kulturalno-Artystyczne „Bazuna”. Jest jedyną w Polsce imprezą tego typu z założenia wędrującą – od pierwszych edycji w gdańskim klubie „ŻAK” poprzez tzw. cykl zamkowy (Gniew, Malbork, Kwidzyn) po przeglądy z lat ostatnich odbywające się w Trójmieście i jego szeroko pojętych okolicach. W tym roku ta wyjątkowa impreza odbyła się w Grodzisku Owidz

Jury wybrało najlepszych 
Jury 46. Przeglądu BAZUNA 2018 w składzie: Maja Skrętowska, Marzena Nowakowska, Maciej Rzeźnikowski, Jarosław Tomaszewski, Łukasz Nowak, Michał Miotke, Łukasz Majewski, Tomasz Salej, spotykając się w starosłowiańskiej scenerii grodziska, zgodnie zadecydowało o wyborze najlepszych piosenek. Tak zwaną złotą dwudziestkę piosenek laureatek tworzy zbiór 18 tytułów: 
Eloheh – Góry i Z głową w chmurach, Andżelika Witusińska – Noc, Córas & Papas – Wianek, Grzane Wino – Przerwa i Boskie góry, Na Piątym Progu – Jesienna chandra i Prognoza pogody na życie, Paweł Melnarowicz – Wiersz do Boga, Paraluzja – Nie ma w ZUS-ie gitarzysty, Ewelina Pudlis – Zmory wiosenne, Lekka Konsternacja – Anioły, Dominika Andrzejewska – Zakochani i Jawność, Zakaz Wyprzedzania – Byt i Samborock, Katarzyna Abramczyk – Świeca, Piotr Andrzejewski – Kołysanka na potem.
Najlepszym wykonawcą przeglądu BAZUNA 2018 obwołany został zespół Eloheh.
Najlepsza interpretacja przeglądu: Miejcie nadzieję, sł. Adam Asnyk, muz. Zbigniew Preisner, w wykonaniu Kingi Wylęgły. Nagrodę Specjalną im. Jacka i Janka Stefańskich otrzymuje Kasia Abramczyk. Nagrodę Kraina Serdeczności Staszka Wawrykiewicza otrzymali Żeglarze Odważnego Serca. Nagroda Ornitologiczna, za element uskrzydlony – ex aequo Zakaz Wyprzedzania – Samborock i Na Piątym Progu - Prognoza pogody na życie. Nagroda im. Józka Kanieckiego dla indywidualności muzycznej – duet Paraluzja. Nagroda Fundacji Sopockie Korzenie za wyraz rockowy powędrowała do zespołu Zakaz Wyprzedzania. Nagroda Studenckiego Klubu Turystycznego Politechniki Gdańskiej FIFY trafiła do muzyków z zespołu Na Piątym Progu za piosenkę Prognoza pogody na życie.

Nagrody i wyróżnienia 
Nagrodę zespołu Latający Dywan za wątek baśniowy otrzymuje zespół Grzane Wino.
Zaproszenie na 51. OTGPS uzyskują Eloheh, Na piątym progu oraz cała publiczność przeglądu Bazuna.
Zaproszenie na lubelski przegląd STROJNE W BIEL uzyskał Paweł Melnarowicz. Nagrodę Publiczności zdobyła Harcerska Grupa Artystyczna LIMINIS.
Jury przyznało następujące wyróżnienia: DH Gdańsk-Śródmieście – za harcerską atmosferę wiernie oddaną w piosence, duetowi Paraluzja – za aktorski wyraz w piosence, ciechanowskiemu środowisku harcerskiemu, reprezentowanemu przez zespół Żywioły-Art – za pracę muzyczno-instruktorską, Mieczysławowi Dzikowskiemu – za twórcze kształtowanie kwidzyńskiego zagłębia piosenki, Krzysztofowi Karasińskiemu – wyróżnienie za teksty, a także wyróżnienie dla instrumentalisty – Piotra Zapart, gitarzysty zespołu Grzane Wino.


 

_redakcja

Zdjęcia (32)

Podpięte galerie zdjęć:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

.
. 04.07.2018, 23:23
A co ma Owidz wspólnego ze studentami?
,
, 05.07.2018, 13:52
Ma scenę. ;)

Pozostałe