Piątek, 25.05.2018, imieniny: Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

Kiedy skończy się gehenna mieszkańców? 50 ulic wciąż czeka na remont

Kiedy skończy się gehenna mieszkańców? 50 ulic wciąż czeka na remont
30 stycznia Prezydent Miasta zatwierdził uaktualnioną listę ulic przeznaczonych do tymczasowego utwardzenia płytami Yomb. Do 13 lutego mieszkańcy mogą zgłaszać uwagi i zastrzeżenia do przyznanej punktacji poszczególnym ulicom oraz prosić o szczegółowe wyjaśnienia kryteriów, jakie zadecydowały o takiej, a nie innej pozycji ulicy na liście rankingowej.

Do 2020 roku miasto zaplanowało utwardzenie 5 ulic. Zaczęło się od ulic Dobrzańskiego oraz Słonecznej. W tym roku zaplanowane do utwardzenia są sięgacze ulicy Dąbka, przy których mieszka 404 starogardzian. Ulice Sucharskiego i Grzybka to plan na lata 2018-2020. Do 2020 roku Miasto przeznaczy na to zadanie ponad 1,6 mln zł.
Na liście znalazło się łącznie 50 ulic. W kolejce na remont czekają m.in. ulice: Legionów, Szarych Szerwgów, Łabędzie, Górskiego, Jagodowa, Kopicza, Rodzinna, Korytybska, Leśna, Asnyka, czy Szpitalna. 
 

_redakcja
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (15)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Milus
Milus 14.02.2018, 09:07
Jesli chodzi o nawierzchnie dróg to w powiece starogardzkim czas sie zatrzymal...
Na ul grzbka i swietojanskiej wysypano teraz gruz na dziury. I sytuacja jest teraz taka ze całe cegły leżą na drodze - uszkodzić opone, felge mozna bardzo latwo a rowerem sie nie da przejechac. Pieszo to wiadomo jak na placu budowy duże kroki trzeba dawac..

Czas sie zatrzymal. Działki sprzedane, podatki pozbierane i na tym koniec.
olo
olo 10.02.2018, 21:10
proszę nie nazywać ułożenia płyt remontem nawierzchni
ktob
ktob 10.02.2018, 08:35
Fajnie, że piszemy, zwracamy uwagę na inne ważne ulice. Ale tak naprawdę, UM z radą miejską mają to gdzieś,oni maja swoje priorytety.
Jak dzwonię i proszę o wyrównanie ulicy to słyszę" Panie ale to kosztuje" " Są inne jeszcze gorsze ulice". Biurwa mać !!! Mamy XXI wiek.
.
. 9.02.2018, 16:32
Jumby to będzie dopiero gehenna, jak suweren zacznie po nich sapierdalać autami. Jeszcze zatęsknicie za tym klepiskiem.
Młoda mama
Młoda mama 9.02.2018, 16:18
Ul.Hermanowska nie ma zbyt wielu mieszkańców zameldowanych , ale są przy niej Rodzinne ogródki działkowe . Przybywają tu mieszkańcy samochodami , rowerami , rodzice z wózkami , niepełnosprawni ...itd. Przyjeżdżają przejezdni do schroniska dla bezdomnych zwierząt tą właśnie drogą piachową bez chodnika i bez ścieżki rowerowej .
ogrodnik
ogrodnik 16.02.2018, 09:27
Na ogródki działkowe to niech pieszo przychodzą lepiej a nie autami.
tymczasowa prowizorka
tymczasowa prowizorka 9.02.2018, 15:37
Lubichowska 70lat chodnik po jednej stronie po drugiej plyty i przejscie dla pieszych do dentysty
Marylka
Marylka 9.02.2018, 15:31
To samo ulica krótka w jablowie, kratery jak na księżycu dramat ku#wa
Budyń
Budyń 9.02.2018, 14:41
Chciałem napisać o ul. Kalinowskiego w Żabnie ale szkoda klawiatury.
Kolo
Kolo 10.02.2018, 08:31
Dodam, że ul Kalinowskiego w Żabnie jest oznaczona jako szlak turystyczny PTTK ale nie polecam, chyba że ktoś lubi surviwal. Urazy kostek lub kolan pewne a roweru to szkoda.
Kratery, że NASA może lądowanie na księżycu kręcić.
wew
wew 16.02.2018, 09:27
To kalinowski ma ulicę?
ja
ja 9.02.2018, 14:17
To tymczasowe utwardzenie to na ile lat ? 30-40 ? Bo taki jest standard gdy mowa o czymś tymczasowym
Re
Re 9.02.2018, 12:27
Tam idąc pieszo można nogi połamać
mieszkaniec wsi
mieszkaniec wsi 9.02.2018, 12:12
Może byście wzięli się za drogę dla wsi? W Jabłowie za torami skręcając w prawo na Grabowiec droga jest koszmarna. Tam serio lepiej przejść się pieszo niż jechać samochodem. Dziura, dziurę pogadania. Chyba czas powysyłać do Miasta rachunki za naprawę aut ;)
zniesmaczony
zniesmaczony 16.02.2018, 08:46
Na tamtą drogę to nawet ciągnika szkoda... Wiele lat obiecywano utwardzenie tej drogi ale odcinek od torów należy do Gminy Starogard, od strony Jabłówka (gm. Bobowo) coś się dzieje i chociaż płyty są

Pozostałe