Sobota, 20.10.2018, imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa

Inteligentne przejścia dla pieszych. Już wkrótce w gminie Skarszewy powstanie ich aż 12

  • 7.02.2018, 10:34 (aktualizacja 07.02.2018 12:07)
Inteligentne przejścia dla pieszych. Już wkrótce w gminie Skarszewy powstanie ich aż 12
Dziś w Skarszewach burmistrz Jacek Pauli podpisał wraz z przedstawicielami firmy Energa list intencyjny. Oznacza to, że już wkrótce w gminie Skarszewy powstanie 12 inteligentnych przejść, które poprawią bezpieczeństwo mieszkańców. Prace projektowe mają ruszyć już w marcu, po czym rozpocznie się budowa. Najpóźniej w przyszłym roku wszystkie przejścia mają być gotowe.

12 inteligentnych przejść powstanie w gminie Skarszewy, w szczególnie newralgicznych i uczęszczanych przez ludzi punktach. 
- Bezpieczeństwo każdego mieszkańca, a w szczególności dzieci, jest dla nas sprawą kluczową. Razem z Energa podjęliśmy decyzję, żeby wykorzystać jeden z elementów modernizacji infrastruktury, którą Energa realizuje – powiedział burmistrz Skarszew Jacek Pauli. - Przy wyborze lokalizacji kierowaliśmy się kwestią obłożenia. Co ważne, one również będą zlokalizowane w sołectwach, w tym w Bolesławowie, czy Demlinie. Przejścia powstaną również przy nowej hali sportowej i przy centrach handlowych. Warto podkreślić, że na niektórych przejściach zamontowane będą defibrylatory – powiedział Jacek Pauli. 
- Cieszę się, że Skarszewy będą należały do grona miast, które stawiają na bezpieczeństwo. Warto podkreślić, że koszta tej realizacji nie są wcale duże.  W Polsce dochodzi rocznie do około tysiąca wypadków  z udziałem pieszych w rejonie przejść. 250 z nich niestety kończy się śmiercią. Planujemy w województwie pomorskim doświetlić kilkaset przejść. W Skarszewach zaczynamy ten program, więc można śmiało powiedzieć, że miasto to jest pionierem – podsumowali przedstawiciele spółki Energa. 

Ogłoszenie lokalne Starogard
Ogłoszenie lokalne Starogard
Ogłoszenie lokalne Starogard

 W miastach najczęstszym i najbardziej niebezpiecznym rodzajem wypadków w ruchu drogowym jest najechanie na pieszego. Do wielu z nich dochodzi na oznakowanych przejściach. Powodem jest nie tylko zbyt duża prędkość poruszających się samochodów, ale również zła widoczność przechodzących przez przejście ludzi. Aż jeden na trzy wypadki w Polsce ma miejsce w warunkach ograniczonej widoczności. Zapewnienie bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych to bardzo ważny element organizacji ruchu drogowego. 

 

 

Zdjęcia (6)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Na czas ciszy wyborczej wyłączona została możliwość komentowania pod artykułami.

Pozostałe