Sobota, 20.10.2018, imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa

Najnowsza Gazeta Kociewska już w kioskach!

  • 7.02.2018, 04:50
Najnowsza Gazeta Kociewska już w kioskach!


„Przy płatności grabieją dłonie” - Zima nie odpuszcza, a niska temperatura na zewnątrz daje się we znaki mieszkańcom. Również niska temperatura wewnątrz jednego z sieciowych marketów znajdującego się przy Alei Wojska Polskiego uprzykrza życie klientom i pracownikom. 
Sklep ogrzewany jest butlą gazową, dodatkowo wiąże się z nieprzyjemnym zapachem spalonego gazu. O sprawie powiadomiona została Państwowa Inspekcja Pracy. Jakie nieprawidłowości wykryła? 

Kino „Sokół” grozi zawaleniem? - W ostatnim czasie na suficie kina „Sokół” pojawiło się sporych rozmiarów pęknięcie. Dyrekcja kina zadecydowała o tymczasowym wyłączeniu obiektu z użytkowania. Z przeprowadzonej ekspertyzy wynika, że kawałek podwieszonego sufitu może w każdej chwili oderwać się i spać na publiczność. Koszt wymiany dachu wyniesie około 325 tysięcy złotych. 

Zmarł Honorowy Obywatel Starogardu Gdańskiego - Mieszkańców Starogardu obiegła smutna wiadomość. W wieku 96 lat zmarł  Albin Ossowski, aktor, przedsiębiorca i działacz polonijny. Ceremonia pogrzebowa odbyła się w sobotę 3 lutego. 

Nadchodzą nowe inwestycje - Pod koniec  stycznia prezentowaliśmy inwestycje, jakie planowane są w bieżącym roku w gminach powiatu starogardzkiego. Wracamy do tego tematu i sprawdzamy kolejne gminy. Gdzie samorządy zainwestują w nowe drogi, gdzie wybudują nowe chodniki? A może powstaną place zabaw i obiekty użyteczności publicznej? Sprawdźcie co planowane jest w Waszej okolicy. 

Strażacy ewakuowali mieszkańców - Zapach gryzącego dymu obudził część mieszkańców domu wielorodzinnego w miejscowości Semlinek w gminie Zblewo. W piątek, 2 lutego około godziny 3. nad ranem w piwnicy wybuchł pożar. Na miejsce natychmiast skierowano kilka zastępów straży pożarnej. Pożar ugaszony został około godziny 5. Żaden z mieszkańców budynku nie ucierpiał. 

Wypadł z drogi i uderzył w drzewo - Do poważnego wypadku drogowego doszło na niebezpiecznym odcinku drogi w Trzcińsku w ubiegłą sobotę. Rozpędzony samochód wypadł z drogi i uderzył bokiem w drzewo. Do zdarzenia doszło w późnych godzinach wieczornych. 

Uratowany po zażyciu dopalaczy - Kolejna młoda osoba otarła się o śmierć po zażyciu dopalaczy. W niedzielę zespół ratownictwa medycznego przetransportował do Gdańska 21-latka z Tczewa, którego stan określano jako ciężki. O ile w Gdańsku liczba zatruć spowodowanych dopalaczami spada, w Tczewie podobnych przypadków odnotowuje się coraz więcej. 

Ponad sto kontroli straży miejskiej - Od ponad roku mieszkańcy ulicy Zielonej narzekają na gryzący dym. Powodem powstawania smogu ma być pobliska firma, która zdaniem mieszkańców spala materiały poprodukcyjne. W zakładzie przeprowadzono wiele kontroli, lecz żadna nie wykryła nieprawidłowości. Zarzuty odpiera również właściciel zakładu. 

W kolejce po zdrowie... - Zima to okres, w którym narażeni jesteśmy na różnego typu zachorowania. Zmiany temperatur, ciśnienia i pogody nie wpływają korzystnie na nasze zdrowie. Gdy już zachorujemy, rzeczą oczywistą jest udanie się do lekarza. A co jeśli w recepcji usłyszymy, że najbliższy termin przypada za kilka miesięcy lub za kilka lat? W takich przypadkach pozostaje jedynie wybrać domowe sposoby i leczyć się samemu lub skorzystać z wizyty prywatnej. Jeśli choroba jest dużo bardziej poważna, pozostaje nam uzbroić się w cierpliwość i czekać w kolejce. Sprawdziliśmy, jaki jest czas oczekiwania do danego specjalisty w Starogardzie Gdańskim, a także ile czasu czeka się na wybrany zabieg.

Starogardzka jednostka w czołówce pomorskiego garnizonu! - Pod koniec ubiegłego miesiąca w starogardzkiej komendzie policji odbyła się odprawa roczna z udziałem zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku insp. Ewy Pachury. Na odprawie podsumowano i omówiono pracę policjantów w 2017 roku.

Już niedługo matura! - Pod koniec stycznia w zamku w Gniewie odbyła się studniówka przyszłych maturzystów z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Starogardzie Gdańskim. Zobaczcie, jak pięknie wyglądali abiturienci. 

Przeżyli wspólnie pół wieku - Wspólnie przeżyli pół wieku. Wytrwali w małżeństwie, pomimo trudności. Świętujące „Złote Gody” pary, 25 stycznia okolicznościowymi medalami prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej uroczyście odznaczył prezydent miasta Janusz Stankowiak oraz przewodniczący Rady Miasta Jarosław Czyżewski.

Praca wre! Widać już pierwsze efekty - Przebudowa ulicy Gajowej w Pinczynie idzie pełną parą. Jej obecny stan, choć remont nadal trwa, zmienił się diametralnie i już cieszy oko mieszkańców, którzy czekają na efekt końcowy. Termin zakończenia prac zaplanowano na połowę kwietnia bieżącego roku. 

Pomoc dla bezdomnych - Urząd Gminy w Skarszewach informuje, iż wszystkie osoby pozostające bez dachu nad głową mogą zostać skierowane do schroniska dla bezdomnych. Urzędnicy apelują do osób, w których otoczeniu przebywają potrzebujący schronienia, aby namawiały ich do skorzystania z tej formy wsparcia. Aktualnie  GOPS opłaca pobyt 7 osobom bezdomnym, które swój ostatni adres zameldowania mają na terenie gminy. Schroniska zapewniają wyżywienie, wszelkie środki higieniczne, podstawowe leki, a często także wsparcie psychologiczne. 

Światowy Dzień Kociewia - Już 10 lutego obchodzić będziemy po raz jedenasty Światowy Dzień Kociewia. A wszystko zaczęło się w 2007 roku, kiedy to Lokalna Organizacja Turystyczna KOCIEWIE wraz ze Stowarzyszeniem Kultura Kociewia ze Starogardu Gdańskiego postanowiła uczcić pierwszą, historyczną wzmiankę o Kociewiu. Dokładnie 10 lutego 1807 roku, podczas wojen napoleońskich, ppłk Józef Hurtig meldował Janowi Henrykowi Dąbrowskiemu, że wysyła patrol „ku Gociewiu”…

Zwycięstwo po trzech porażkach - Po trzech porażkach z rzędu Kociewskie Diabły poprawiły kibicom nastroje i koncertowo, pod całkowitą kontrolą, pokonały wysoko faworyzowaną Rosę Radom 89:71. Mecz był zacięty, ale zdecydowanie to starogardzianie dyktowali warunki tego spotkania. 

Genialny występ młodych piłkarzy Beniaminka! - Wielki sukces na 15. urodziny Beniaminka zgotowali zawodnicy z rocznika 2003. W dniach 27-28 stycznia KS Beniaminek 03 Starogard Gdański udał się na Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Futsalu w kategorii U-14.
 

 

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Na czas ciszy wyborczej wyłączona została możliwość komentowania pod artykułami.

Pozostałe