Sobota, 20.10.2018, imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa

26. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

  • 13.01.2018, 10:45
26. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
Już w niedzielę odbędzie się 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku pieniądze od darczyńców przeznaczone będą na wyrównanie szans w leczeniu noworodków, czyli na wsparcie szpitalnych oddziałów neonatologicznych.

Wolontariuszy, zbierających datki do puszek WOŚP, będzie można spotkać na ulicach miasta już od godz. 8 rano. Miejscem, gdzie zaplanowano najwięcej imprez związanych z 26. Finałem WOŚP jest Galeria Neptun. Tam na scenie od godziny 15 będzie można usłyszeć wokalistów z Centrum Edukacji Muzycznej Michała Nagórskiego. Zagra Orkiestra Dęta z SCK oraz formacja LECIMY. Pokaz tańca zaprezentuje Szkoła Tańca Esta Fiesta oraz Zosia Lichy z grupy baletowej SCK. Gościnnie wystąpi też zespół rockowy WAJZY z Malborka.

Ogłoszenie lokalne Starogard
Ogłoszenie lokalne Starogard
Ogłoszenie lokalne Starogard

Licytacje na rzecz WOŚP poprowadzą Jan Radzewicz i Łukasz Rocławski. O godzinie 17.00 już po raz czwarty będzie można wylicytować 4 godziny pracy prezydenta. Nie zabraknie Słodkiej Pasji Lucy, czyli wypieków, które w ubiegłym roku cieszyły się wielkim powodzeniem. Dochód z ich sprzedaży również w tym roku zasili puszkę WOŚP.
Dodatkową atrakcją tegorocznej Orkiestry będzie pokaz rozgrzewki i kąpieli starogardzkich morsów w basenie zimnej wody. Grupa Star MORS wykapie się w basenie na parkingu przed SCK w godzinach od 15.30 do 16.00.
O godzinie 20 na Stadionie Miejskim im. Kazimierza Deyny zobaczymy słynne światełko do nieba. Sztab orkiestry i centrum obliczeniowe znajdować się będzie w Banku Spółdzielczym na Rynku.
Serdecznie wszystkich zapraszamy do wspólnej zabawy, która niesie dobro. Z roku na rok Starogard bije rekordy, jeśli chodzi o sumę uzbieranych pieniędzy. Czy i w tym roku tak będzie…? 

Po raz kolejny do akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy włączy się również gmina Bobowo. Z tej okazji na Hali Sportowej w godzinach od 15.00 do 18.00 odbędą się występy, licytacje, a także odbędzie się loteria fantowa. Na mieszkańców czekać będzie również smaczny poczęstunek. 
Oprócz licytacji, loterii fantowej, kawiarenki, występów artystycznych i muzycznych mieszkańców Bobowa odwiedzą chearleaderki i koszykarze zespołu Polpharmy. 
Na scenie zobaczymy również przedszkolaków, uczniów szkoły podstawowej, czy niezastąpione panie z Koła Gospodyń Wiejskich, zespół Spoko–Loko i Dance Crew.
 

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Na czas ciszy wyborczej wyłączona została możliwość komentowania pod artykułami.

Pozostałe