Sobota, 18.08.2018, imieniny: Bogusława, Bronisława, Ilony

26. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

  • 13.01.2018, 10:45
  • redakcja
26. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
Już w niedzielę odbędzie się 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku pieniądze od darczyńców przeznaczone będą na wyrównanie szans w leczeniu noworodków, czyli na wsparcie szpitalnych oddziałów neonatologicznych.

Wolontariuszy, zbierających datki do puszek WOŚP, będzie można spotkać na ulicach miasta już od godz. 8 rano. Miejscem, gdzie zaplanowano najwięcej imprez związanych z 26. Finałem WOŚP jest Galeria Neptun. Tam na scenie od godziny 15 będzie można usłyszeć wokalistów z Centrum Edukacji Muzycznej Michała Nagórskiego. Zagra Orkiestra Dęta z SCK oraz formacja LECIMY. Pokaz tańca zaprezentuje Szkoła Tańca Esta Fiesta oraz Zosia Lichy z grupy baletowej SCK. Gościnnie wystąpi też zespół rockowy WAJZY z Malborka.

Licytacje na rzecz WOŚP poprowadzą Jan Radzewicz i Łukasz Rocławski. O godzinie 17.00 już po raz czwarty będzie można wylicytować 4 godziny pracy prezydenta. Nie zabraknie Słodkiej Pasji Lucy, czyli wypieków, które w ubiegłym roku cieszyły się wielkim powodzeniem. Dochód z ich sprzedaży również w tym roku zasili puszkę WOŚP.
Dodatkową atrakcją tegorocznej Orkiestry będzie pokaz rozgrzewki i kąpieli starogardzkich morsów w basenie zimnej wody. Grupa Star MORS wykapie się w basenie na parkingu przed SCK w godzinach od 15.30 do 16.00.
O godzinie 20 na Stadionie Miejskim im. Kazimierza Deyny zobaczymy słynne światełko do nieba. Sztab orkiestry i centrum obliczeniowe znajdować się będzie w Banku Spółdzielczym na Rynku.
Serdecznie wszystkich zapraszamy do wspólnej zabawy, która niesie dobro. Z roku na rok Starogard bije rekordy, jeśli chodzi o sumę uzbieranych pieniędzy. Czy i w tym roku tak będzie…? 

Po raz kolejny do akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy włączy się również gmina Bobowo. Z tej okazji na Hali Sportowej w godzinach od 15.00 do 18.00 odbędą się występy, licytacje, a także odbędzie się loteria fantowa. Na mieszkańców czekać będzie również smaczny poczęstunek. 
Oprócz licytacji, loterii fantowej, kawiarenki, występów artystycznych i muzycznych mieszkańców Bobowa odwiedzą chearleaderki i koszykarze zespołu Polpharmy. 
Na scenie zobaczymy również przedszkolaków, uczniów szkoły podstawowej, czy niezastąpione panie z Koła Gospodyń Wiejskich, zespół Spoko–Loko i Dance Crew.
 

_redakcja
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (23)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

ula
ula 17.01.2018, 21:56
złoty melon i inne spółki owsika mają się coraz lepiej...
mendaL
mendaL 16.01.2018, 19:47
Pamiątkowa moneta MON z nazwiskiem… Misiewicza!
2 sierpnia 2017 shareinfo Komentarze bartłomiej misiewicz, mon, monety, twitter
Udostępnij na Facebooku




Mogłoby się wydawać, że o Bartłomieju Misiewiczu już nie usłyszymy. Wiele osób stwierdza, że miał już swoje pięć minut i wystarczy. Jednak okazuje się, że jego nazwisko znów powraca w mediach. A to za sprawą tygodnika NIE, który opublikował informację o pamiątkowej monecie, którą Ministerstwo Obrony Narodowej wybiło na cześć byłego rzecznika MON.



Tych, którzy nie czytują NIE, dziennikarz tygodnika Andrzej Rozenek dodatkowo poinformował o tym fakcie na Twitterze:


Andrzej Rozenek
@ARozenek
MON wybiło specjalny medal im. Bartłomieja Misiewicza. Więcej w aktualnym @TygodnikNIE #toniefake

10:04 - 1.08.2017
146 146 odpowiedzi 203 203 podane dalej 306 306 polubień
Twitter Ads - informacje i Polityka prywatności
Przedstawiciel MON tak sprawę tłumaczy: – Wbrew pojawiającym się opiniom nie jest to medal, a jedynie okolicznościowa moneta pamiątkowa, która zgodnie z tradycją stanowi formę osobistego podziękowania dla osoby obdarowanej. W czasie, gdy Bartłomiej Misiewicz był rzecznikiem prasowym resortu, wykonane zostały pamiątkowe monety tzw. coiny z jego imieniem i
nazwiskiem.

Na stronie coin-wojskowy.pl można podziwiać coiny kolekcjonowane przez pewnego żołnierza. Wśród nich jest również moneta z nazwiskiem Misiewicza, która wzbudza tyle emocji. Żołnierz – kolekcjoner tłumaczy też historię coin:

„Jedna z historii mówi, że coiny pojawiły się podczas pierwszej wojny światowej. Jeden z pilotów polecił wybić serię monet z brązu platerowanych złotem, a następnie rozdał je swoim kolegom z oddziału. Jeden z nich został później zestrzelony przez Niemców. Uciekł następnie z obozu dla więźniów wojennych i przekradł się na stronę sojuszniczej Francji. Francuscy żołnierze nie chcieli uwierzyć w jego historię i kazali go rozstrzelać. Na chwilę przed egzekucją pilot wyjął swoją coine i tym udowodnił, że nie jest niemieckim szpiegiem. Prawdopodobnie od tamtego czasu narodziła się tradycja przyznawania tych unikatowych ni to monet ni to medali.”
7Kaś7
7Kaś7 15.01.2018, 02:55
Ja przeczytałam ten artykuł Derfil i jestem trochę w szoku. Przecież to są bardzo istotne sprawy dla całego WOŚP.
Co do tych woodstokowiczów nawet jest:

4. Kwoty z „puszek” przekazywane na Przystanek Woodstock

Zastrzeżenia budziły również interpretacje Jerzego Owsiaka, związane z przekazywania jakichkolwiek kwot uzyskanych ze zbiórki publicznej (tzw. ,,puszki”) na organizację przystanku Woodstock, podczas gdy oskarżony wykazał, iż odsetki z kapitału, pochodzącego właśnie ze zbiórki, na taki cel były przeznaczane. Nawet świadek Dorota Pilarska wskazała natomiast, iż na delegacje pracowników fundacji, wysyłanych na Przystanek Woodstock, środki pochodziły z takiego źródła.

Dla mnie jest to trochę nie pojęte...
hehe
hehe 14.01.2018, 13:31
wspieranie owsiaka co mały procecnt z wospu daje na ćpunów w woodstoku ??
Mb
Mb 14.01.2018, 17:08
Chyba sam jesteś bezmózgim ćpunem bo nawet zdania poprawnie sklecić nie potrafisz.
bM
bM 14.01.2018, 17:17
Zgadzam się z Mb, co to za gadzina, żeby takie rzeczy pisać,co ta wstrętna polityka zrobiła z ludzi, może zmienisz zdanie jak jak aparatura za kasę zWOSP URATUJE TWOJE LUB RODZINY ŻYCIE, JESTEŚ W.........Y.
Obywatel
Obywatel 14.01.2018, 14:12
Dlaczego takie głupoty wypisujesz ?
Na jakiej podstawie rozsiewasz ploty i pomówienia ?
To jest smutne co ty robisz .Moze czujesz się niedowartościowany ,ze uderzasz w dobrych ludzi ?
Słabi ludzie atakują innych.
Duzy szacunek dla J.Owsiaka.
2sort
2sort 14.01.2018, 10:48
Wielki ukłon dla Jurka Owsiaka oraz TVN. A pogarda dla tvp i pisowców tzw. Dobrej zmany. Nie mogą latrzeć jak reszta społeczeństwa robi coś dobrego i przy okazji się jednoczy.
Derfił
Derfił 14.01.2018, 03:03
A ja proponuję się zapoznać z materiałami:
http://kontrowersje.net/8_wyrok_w_potwierdzaj_cych_e_owsiak_i_wo_p_ami_prawo_i_ukrywaj_faktury

Pan Owsiak jest strasznie nerwowy jesli ktoś zadaje mu niewygodne pytania. Jestem ciekaw co ma do ukrycia.
obywatel
obywatel 13.01.2018, 14:09
WIELKA ORKIESTRA ZNOWU ZAGRA ,SPOŁECZENSTWO ZAANGAZUJE SIE I WRZUCI DO PUSZEK DATKI.
TERAZ REFLEKSJA : Z JEDNEJ STRONY ZBIÓRKI I OFIARNOŚĆ SPIŁECZEŃSTWA A Z DRUGIEJ JAK SZANUJE SIE PUBLICZNE PUENIĄDZE : I znowu afera w starostwie bo okazało się, ze rozwiazali umowę o pracę z b.dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie z naruszeniem prawa i muszą zapłacić jej odszkowowanie w wysokosci ponad 32 tysiecy złotych .
W tej sprawie szlachetnie przedstawiciele Zarzadu powiatu zawarli ugodę z b.dyrektor.
Wstyd panowie bo to srodki publiczne a was tam jest na etatach i tak za dużo a mimo tego
robicie błędy. Który prawnik doradził staroscie takie wypowiedzenie ?
Niech wspólnie z własnych środkow zapłacą za błędy !!!!!
Co za skandal a oni bedą udawć jak to pięknie działają i ze nic się nie stało ?
Tej sprawy nie wolno zamieść pod dywan !!!

gosc
gosc 13.01.2018, 16:55
Co ma 26 Finał WOSP z tym komentarzem??? Walnie sobie komentarz, byle gdzie, byle co ... ani be, ani me, ani kukuryku. Pisz o tym pod innym tematem.
Gość
Gość 14.01.2018, 18:00
A ja myślę ,ze ten komentarz jak najbardziej w tym miejscu bo ma pokazać ,ze jedni zbierają pieniadze.,zeby pomagać a inni tak jak zarzad powiatu bezmyslnie marnuje -przykład odszkodowania dla Tatiany N.
Kukuryku
Kukuryku 13.01.2018, 18:17
Jak masz coś z głową to nie rozumiesz.
Tomek
Tomek 13.01.2018, 11:12
Wiecie co najbardziej mnie denerwuje w tym wszystkim?.Już nawet nie to ile z tego ma pomysłodawca, ale idziesz na badanie i cie nie przyjmą czy twojego dziecka bo fundusze się skończyły.Jeśli masz ochote na tym samym sprzęcie mogą cie przyjąć ale prywatnie- to za co ja płace te składki.Zdarzało się sprzęt zakupiony przez Wośp zajmował komornik bo szpital miał zadłużenie.
ja
ja 15.01.2018, 13:16
1.Środki na procedury przekazuje szpitalom NFZ i do niego skargi, a nie do WOŚP.
2. Sprzęt zakupiony przez WOŚP widnieje na ich stronie, co dokładnie i za jakie pieniądze zakupili dla danej placówki.
3. Sprzęt w większości przeznaczony jest na oddziały SZPITALNE pediatryczne i geriatryczne (łóżka, nocniki). Więc Panie Tomek jeżeli nie jesteś dzieckiem, ani starcem niedołężnym to z tego sprzętu nie skorzystasz jeżeli trafisz do szpitala, bo nie łapiesz się wiekowo.
4. Panie Tomek sprawdz jaki dokładny sprzet trafił do Starogardu. Są to m.in monitory, pulsoksymetry, glukometry, pompy, strzykawki automatyczne ( https://www.wosp.org.pl/medycyna/sprzet/przekazany-sprzet). Z czego chciałbyś najbardziej skorzystać? To jest podstawowy sprzęt, nie żadne wysokospecjalistyczne urządzenia.
5. Jeżeli szpital ma zadłużenie to czyja to wina? myślę, że nie WOŚPu.
6. Nie chcesz nie wrzucaj nic do puszki. To nie jest przymus, jak składka zdrowotna
s
s 14.01.2018, 00:43
to glosuj dalej na PO PIS
gość
gość 13.01.2018, 15:00
Powiem więcej, składasz się na sprzęt, potem masz nagły wypadek i potrzebujesz szybkiego badania i co płacisz z własnej kieszeni i masz badanie na sprzęcie na który się wcześniej składałeś, nic dodać nic ująć...
Gość
Gość 13.01.2018, 15:43
Składasz się na sprzęt a potem płacisz z własnej kieszeni żeby być na nim przebadanym.Uczciwie pracujesz opłacasz składki a nie masz pewności czy dostaniesz emeryture.Jeśli ty aktualnie nie korzystasz to z twoich składek finansujesz leczenie innym.Finansujesz z twojej kasy 500 plus dla tych którzy ani nie pracuje a mogą, nie zajmują się dziećmi, spłacają z tej kasy swoje zaciągnięte długi i piją na potęge.To tylko kilka absurdów.
.
. 13.01.2018, 13:06
A to dopiero początek horroru jaki nam szykuje PiS.
kiker
kiker 14.01.2018, 18:26
Pamiętam ile kosztowały leki za złodziejskich rządów po... to był horror. Puknij ty się w ten pusty łeb.... Na nic wtedy nie było kasy....pamiętasz najgorszą minister zdrowia kopacz, ja bardzo dobrze!!!!
fussballer
fussballer 15.01.2018, 09:23
No w porównaniu z Radziwiłem to ona była gwiazdą- przynajmniej nie gadała w kółko o klauzulach sumienia i pracy dla idei.
on
on 15.01.2018, 21:01
Masz racje i miała wiele innych zalet potrafiła kopać metr w głąb.

Pozostałe