Poniedziałek, 22.10.2018, imieniny: Haliszki, Lody, Przybysłąwa

Dzieci wykonały przepiękne rękodzieła na licytację dla WOŚP

  • 12.01.2018, 10:17
Dzieci wykonały przepiękne rękodzieła na licytację dla WOŚP
Uczniowie Zespołu Szkół Publicznych w Kaliskach tradycyjnie zaangażowali się w niesienie pomocy potrzebującym. Młodzi i otwarci ludzie, przy pomocy oraz wsparciu swoich bliskich wykonali przepiękne anioły i ozdoby świąteczne, a wszystko po to, by wesprzeć Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, która 14 stycznia 2018 roku zagra w szkole kolejny raz.

Uczniowie z entuzjazmem przystąpili do realizacji pomysłu Elżbiety Pałys, by stworzyć anioły z myślą o przekazaniu dochodu z ich licytacji i loterii Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. 
- Nasi uczniowie bardzo chętnie angażują się w akcje charytatywne na rzecz innych. Zbierają nakrętki, pomagają zwierzętom ze schronisku w Starogardzie Gdańskim, biorą aktywny udział w akcjach Góra Grosza, Szlachetna Paczka, czy z zaangażowaniem współuczestniczą w organizacji WOŚP – powiedziała nam Bogumiła Wałaszewska, dyrektor ZSP w Kaliskach. - Tego właśnie w naszym Zespole Szkół uczymy oraz takie wartości, jak wrażliwość i otwarcie na drugiego człowieka promujemy – podkreśliła. 

Ogłoszenie lokalne Starogard
Ogłoszenie lokalne Starogard
Ogłoszenie lokalne Starogard

Wyjątkowe w swojej prostocie 
Wysoki poziom wykonanych prac, ich walory artystyczne oraz kreatywność  dzieci i młodzieży docenia nauczycielka plastyki Beata Dróżkowska. 
- Każdy anioł jest inny, ale wszystkie są wyjątkowo piękne, bo wykonane z potrzeby serca i autentycznej chęci niesienia pomocy – podsumowała.

Zagra zespół Banderola 
Sami uczniowie maja nadzieję, że wszystkie aniołki znajdą swoje nowe domy i wniosą do nich radość i szczęście u progu Nowego Roku 2018.
- Serdecznie zapraszamy czytelników Gazety Kociewskiej do wsparcia akcji i wzięcia udziału w 26. Finale WOŚP. Orkiestra zagra w hali sportowej ZSP w Kaliskach w niedzielę 14 stycznia w godzinach od 15.00 do 20.00. Na wszystkich czekań będzie doskonała zabawa i wiele atrakcji. Podczas imprezy charytatywnie wystąpi także zespół Banderola – zapraszają, zachęcając tym samym do pomocy Orkiestrze, nauczyciele ZSP w Kaliskach. 
 

Zdjęcia (5)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

k
k 12.01.2018, 11:20
Widze przyszłych artystów

Pozostałe