×
Piątek, 20.04.2018, imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha

Najnowsza Gazeta Kociewska już w kioskach!

  • 10.01.2018, 07:30 (aktualizacja 10.01.2018 10:19)
  • redakcja
Najnowsza Gazeta Kociewska już w kioskach!

Numer alarmowy 112 nie odpowiada? 
Mieszkańcy skarżą się na długi czas oczekiwania 

Nawet do kilku minut wynosi czas oczekiwania na połączenie z dyspozytorem numeru alarmowego – takie sygnały docierają w ostatnim czasie do naszej Redakcji. Wszystko zaczęło się przed kilkoma miesiącami, kiedy to w Starogardzie Gdańskim zlikwidowano Centrum Powiadamiania Ratunkowego i przeniesiono je do Gdańska. Liczba takich dyspozytorni w całym województwie została zmniejszona z 18 do zaledwie 2, co negatywnie może odbić się na osobach potrzebujących pomocy. 
 


Wielka kasa na rewitalizację! - Cztery pomorskie gminy, w tym Skarszewy, podpisały umowy z Zarządem Województwa Pomorskiego na dofinansowanie projektów rewitalizacyjnych. Podpisanie umów miało miejsce w Kościerzynie - ze strony Skarszew umowę podpisał burmistrz Jacek Pauli, w wydarzeniu uczestniczyła też skarbnik gminy Sabina Spierewka. Umowy takie podpisali również burmistrzowie Kościerzyny, Chojnic i Debrzna. 

Pożar w bloku  na Osiedlu Piastów - W poniedziałek, 8 stycznia na Osiedlu Piastów w Starogardzie Gdańskim doszło do pożaru jednego z pomieszczeń w bloku mieszkalnym. Gęsty dym zauważalny był z dużej odległości. Dyżurujący przy telefonie oficer na miejsce natychmiast skierował kilka zastępów straży pożarnej, policję i Zespół Ratownictwa Medycznego. 
Z mieszkań ewakuowano 41 osób. Po kilku godzinach działania dobiegły końca. Przyczyny powstania pożaru bada policja. 

Budowa „Mieszkań Plus”. Prace ruszą najwcześniej w czerwcu - Rada Miasta Starogard Gdański na sesji w dniu 19 maja wyraziła zgodę na wdrożenie programu „Mieszkanie Plus” na terenie gminy. Pod koniec maja ubiegłego roku mieszkańcy zaczęli składać wstępne deklaracje przystąpienia do tego programu. Podczas ostatniej w 2017 roku Sesji Rady Miasta, radni ponownie poruszyli temat rządowego programu, dopytując na jakim etapie obecnie jest projekt i kiedy ruszy budowa. Wstępnie wiadomo już, że budowa najwcześniej rozpocząć może się dopiero w czerwcu bieżącego roku. 

18-latka z ogromnym talentem i ciekawym sposobem bycia - Jest młoda, bystra, energiczna i bardzo skromna, a swoim śpiewem potrafi oczarować niejedną osobę, co udowodniła już wiele razy. Poezja i śpiew to coś, co fascynuje ją od wczesnych lat swojej młodości, lecz obca nie jest jej również sztuka wizażu i charakteryzacji teatralnej. Jej talent doceniło nawet jury podczas ostatniej Nocy Bardów imienia Ryszarda Rebelki. Bohaterką naszego dzisiejszego wywiadu jest oczywiście Laura Stuba, która swoje pierwsze sceniczne kroki stawiała w Teatrze Kuźnia Bracka. 

Zacięta walka przegrana… - W ubiegłą niedzielę na parkiecie spotkali się zawodnicy Polpharma Starogard Gd. i Anwilu Włocławek. Mecz, choć pełen był precyzyjnych i widowiskowych zagrań, nie przyniósł Farmaceutom upragnionych punktów. Nie zawiedli jednak kibice, którzy do samego końca wspierali swój zespół. 

Czy MOPS pomoże samotnej matce? - Do naszej Redakcji zgłosiła się Elżbieta Nowacka, która od kilku lat toczy ciągłą batalię z pracownikami Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Starogardzie Gdańskim. Samotnie wychowująca dzieci matka skarży się, że w ostatnim czasie zabrano jej świadczenie rodzinne na syna. Jej zdaniem decyzja urzędników powinna być inna. O wyjaśnienie tej sprawy zwróciliśmy się do dyrektor MOPS-u w Starogardzie Gdańskim. 

Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami miasta - W ubiegłą sobotę obchodziliśmy Dzień Objawienia Pańskiego, zwany Świętem Trzech Króli. Z tej okazji ulicami Starogardu Gdańskiego już po raz czwarty przeszedł barwny i rozśpiewany orszak, w którym udział wzięło mnóstwo mieszkańców. Trzej królowie spotkali się u Heroda, skąd wspólnie wyruszyli do stajenki niosąc złoto, mirrę i kadzidło dzieciątku Jezus. 

Pedofil zatrzymany przez rodzinę 8-latka - Nawet do 12 lat pozbawienia wolności grozi 36-letniemu mężczyźnie, który wysłał 8-letniemu chłopcu wiadomość zawierającą propozycję seksualną. Mieszkaniec Starogardu Gdańskiego został ujęty przez członków rodziny chłopca i przekazany w ręce policji. Podejrzany nie przyznał się do winy. Sąd zadecydował o tymczasowym jego aresztowaniu. 

Co w nowym roku postanowili nasi Czytelnicy? - Od blisko dwóch tygodni mamy rok 2018. Z tej okazji postanowiliśmy zapytać mieszkańców naszego powiatu, jakie mają plany i postanowienia noworoczne. Odpowiedzi były różne, ale większość pytanych osób postanowiła zmienić coś w swoim życiu na „plus”. Zobaczcie, co wyjawili nam nasi Czytelnicy i jakich odpowiedzi udzielili. A czy Wy macie już swoje postanowienia…? 
 

_redakcja
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (80)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Suweren
Suweren 16.01.2018, 22:51
Chyła,Gabriel i Burczyk oraz reszta zarządu do dymisji.
Za afery w PCPR ,za odszkodowanie dla b.dyrektor ,za nieprawidłowosci w Szpęgawsku za nieprawidlowości w ochronie środowiska stwierdzone przez CBA.
Za zatrudnianie bez konkursów i za caałokształt.

medaL
medaL 16.01.2018, 19:49
Pamiątkowa moneta MON z nazwiskiem… Misiewicza!
2 sierpnia 2017 shareinfo Komentarze bartłomiej misiewicz, mon,



Mogłoby się wydawać, że o Bartłomieju Misiewiczu już nie usłyszymy. Wiele osób stwierdza, że miał już swoje pięć minut i wystarczy. Jednak okazuje się, że jego nazwisko znów powraca w mediach. A to za sprawą tygodnika NIE, który opublikował informację o pamiątkowej monecie, którą Ministerstwo Obrony Narodowej wybiło na cześć byłego rzecznika MON.



Tych, którzy nie czytują NIE, dziennikarz tygodnika Andrzej Rozenek dodatkowo poinformował o tym fakcie na Twitterze:


Andrzej Rozenek
@ARozenek
MON wybiło specjalny medal im. Bartłomieja Misiewicza. Więcej w aktualnym @TygodnikNIE #toniefake

10:04 - 1.08.2017
146 146 odpowiedzi 203 203 podane dalej 306 306 polubień
Twitter Ads - informacje i Polityka prywatności
Przedstawiciel MON tak sprawę tłumaczy: – Wbrew pojawiającym się opiniom nie jest to medal, a jedynie okolicznościowa moneta pamiątkowa, która zgodnie z tradycją stanowi formę osobistego podziękowania dla osoby obdarowanej. W czasie, gdy Bartłomiej Misiewicz był rzecznikiem prasowym resortu, wykonane zostały pamiątkowe monety tzw. coiny z jego imieniem i
nazwiskiem.

Na stronie coin-wojskowy.pl można podziwiać coiny kolekcjonowane przez pewnego żołnierza. Wśród nich jest również moneta z nazwiskiem Misiewicza, która wzbudza tyle emocji. Żołnierz – kolekcjoner tłumaczy też historię coin:

„Jedna z historii mówi, że coiny pojawiły się podczas pierwszej wojny światowej. Jeden z pilotów polecił wybić serię monet z brązu platerowanych złotem, a następnie rozdał je swoim kolegom z oddziału. Jeden z nich został później zestrzelony przez Niemców. Uciekł następnie z obozu dla więźniów wojennych i przekradł się na stronę sojuszniczej Francji. Francuscy żołnierze nie chcieli uwierzyć w jego historię i kazali go rozstrzelać. Na chwilę przed egzekucją pilot wyjął swoją coine i tym udowodnił, że nie jest niemieckim szpiegiem. Prawdopodobnie od tamtego czasu narodziła się tradycja przyznawania tych unikatowych ni to monet ni to medali.”
Yan Killyan
Yan Killyan 16.01.2018, 17:06
A o Kilianie coś będzie w jutrzejszej GK? Np. dlaczego nie zagłosował w czwartek w Sejmie za obwodnicą Starogardu, tylko tchórzliwie wyjął kartę do głosowania, choć obiecywał być rzecznikiem obwodnicy? Albo że chciał uczniom broniącym PG3 przed pisem dać po tyłku, a nauczycieli postawić na baczność?
szalom
szalom 16.01.2018, 17:41
ze strachu,z niewiedzy,z głupoty,z braku odpowiedzialności...
kierowca
kierowca 16.01.2018, 16:02
i znowu mamy paraliż komunikacyjny - śniegowy,kto z pzd jest odpowiedzialny za ul. skarszewską,lubichowską i E -22,czy to nie ten mały ,łysy rozwiedziony nieudacznik ?,rok temu było to samo - zwolnić nieroba !!! , co na to starostwo któremu pzd podlega,rok temu dostali ci partacze jeszcze premie - skandal ...
salcia
salcia 25.01.2018, 07:46
ta pijacka mała gnida jeszcze pracuje w pzd ?
DWA BRATANKI
DWA BRATANKI 16.01.2018, 15:06
Węgry przyjęły uchodźców
KAMIL TURECKI dzisiaj 13:11
FACEBOOK | 14
TWITTER | 0
E-MAIL
KOPIUJ LINK 17SKOMENTUJ
W 2017 roku Węgry potajemnie przyjęły około 1300 uchodźców. Stało się tak pomimo rządowej antyimigranckiej propagandy. Informację ujawnił zastępca sekretarza stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych i Handlu Kristóf Altusz w rozmowie z "Times of Malta".
Gość
Gość 14.01.2018, 20:05
Radni PiS wiedzą o odszkodowaniu ktore starostwo juz wypłaciło byłej dyrektor.
Sprawa została poruszona 24 listopada2017 na sesji Rady Powiatu.
Nie zażadali dokumentow np.podpisanej ugody ! Nie zażadali od zarządu opinii prawnej dot.wypowiedzenia jak i ugody.
Starosta na parę pytań odpowiadał tak jakby wina nie leżała ich stronie a tlumaczył ,ze
lepiej zapłacić te pare groszy i nie ciągnąć batali sądowej.Dlaczego w wypowiedzenie nie zawierało uzasadnienia to drugi zarzut .
Własnie dlaczego wypowiedziano umowe chyba dlatego,ze była odpowiedzialna za nieprawidłowości i brak nadzoru .
Trzeba było to napisać !!!!
Stwierdzam ,ze nie było własciwego zainteresowania sprawą ze strony radnych.
Kto wyszkolił staroste w tym "kręceniu" ?

otco
otco 16.01.2018, 15:10
Starosta widocznie przekonał opozycję, że nic się nie stało, bo wysokość odszkodowania jest prawie taka sama, jak pensja za 3 miesiące jej pracy, którą, gdyby ją zwolnili inaczej, musieliby jej wypłacać, a ugoda była opłacalna, bo przecież sąd mógł zasądzić więcej albo, nie daj Boże, przywrócić ją do pracy, co byłoby najgorszym z możliwych rozwiązaniem.
PCPR
PCPR 16.01.2018, 22:54
Śmiech na sali gdyby wręczono zgodnie z prawem wypowiedzenie nie byłoby odszkodowania ani pozwu byłej dyrektorki PCPR. Podstawy do wypowiedzenia umowy o pracę były przypomnę miażdżące raporty z kontroli Wojewody. Osoby piastujące kierownicze stanowiska w wypowiedzeniu wystarczy utrata zaufania to już jest podstawa do zwolnienia.
Gość
Gość 16.01.2018, 18:49
To jakaś paranoja,ze Sąd móglby zasądzić więcej ???
To bzdury !!!
Odszkodowanie za wypowiedzenie z naruszenie prawa ?
Kto zabronił staroscie i rzeszy prawników dać wypowiedzenie zgodnie z prawem ?
Dać odszkodowanie i pogłaskać po główce ?

Gość
Gość 16.01.2018, 15:29
To brzmi jak żart cyt."nic się nie stało" ? Z twojego wpisu wynika ,ze to starostwo jest "oprawcą" a biedna b.dyrektor poszkodowana ?
Za takie nieprawidłowosci to dyscyplinarka a nie ....powrot do pracy lub odszkodowanie .
Prawnicy powinni znaleźć takie rozwiązanie ,zeby było adekwatnie do winy.
otco
otco 16.01.2018, 21:59
To nie moja opinia, streściłam tylko protokół z listopadowej sesji Rady Powiatu. Co to za radni, którzy nic z tym nie zrobili, choć od listopada znali temat? Przecież teoretycznie powinni sprawować funkcję kontrolną wobec zarządu powiatu.
Pora przewietrzyć całą radę i wybrać ludzi, którym zależy na dobru powiatu, a nie tylko comiesięcznej diecie za 3 godziny pracy w miesiącu...
Obywatel
Obywatel 16.01.2018, 22:37
Wiekszość radnych powiatu związana z partiami tworzacymi koalicję jest niema na sesjach jak ryby.
Niezdarnie bo niezdarnie ,ale radni PIS próbują być aktywni.
Radni z PiS powinni być przeszkoleni bo odnoszę wrażenie,ze są nieskuteczni z powodu odpowiedniej wiedzy.
Systematycznie zapoznaje się z protokołami z sesji.
Nie mogę uwierzyć ,ze mamy tak marną jakość koalucji PO - SK.
Zainteresowany
Zainteresowany 16.01.2018, 12:34
Czy protokół z kontroli CBA w starostwie jest dostępny opinii publicznej ?
Kto wie ?
Czy radni zapoznali sie z tym dokumentem ?
Obywatel
Obywatel 14.01.2018, 16:05
Zachęcam poczytajcie protokoły z sesji Rady Powiatu i sami ocencie koalicję Chyła-Gabriel i Burczyk.
Panie Cywiński bądzcie zdecydowani bo Wasze wypowiedzi i dociekanie prawdy jest w moich oczach niewystarczające.
Żądajcie na forum sesji wszelkich wyjaśnien bo mam wrazenie ,ze Zarząd podaje informacje lakonicznie.Proszę o wyjasnienie sprawy podpisanej ugody z b.dyrektorką PCPR na odszkodowanie w wysokości ok.32 tysiące złotych ?
Czy za kryzys w PCPR kotś z Zarzadu odpowie ? Jest przecież wydział nadzoru włascicielskiego ,zdrowia i pomocy społecznej z Gabrielem Patrykiem.
Pani Sala odeszła na emeryturę i zatrudniono bez konkursu za nią stażystkę (ktora staż tam odbywała ) a ktora władzy odpowiadała.
O tym bez żenady etatowy poinformował na sesji.Takich sytuacji było dużo więcej,ze najpier wybiera się na staż osoby a potem bez konkursu daje im pracę w starostwie lub np.PCPR. No i szybki awans.np.Dominika G.
Panowie Radni z PIS czy znacie treść protokołu pokontrolnego z CBA ?
Dlaczego nie interesowaliście się zatrudnieniem bez zadnego doswiadczenia na kierowniczym stanowisku człowieka na stołek dyrektora PCPR człowieka (wszyscy to wiedzą ,ze to znajomy Chyły) .
Czyz nie jest to lekceważenie nas wszystkich -zatrudnienie nowicjusza w chwili dużego kryzysu PCPR ?
Zauważyliscie panstwo radni PIS ,ze sprawozdanie z działalności z PCPR przedstawione na sesji nie jest wyczerpujące bo to raczej tylko odpowiedz do Wojewody na stwierdzone nieprawidłowosci.Zakres działania PCPR to bardzo powazny i szeroki temat wymagający zaangazowania,wiedzy i mądrej koncepcji. Czy mozna wnioskować ,ze nowy dyrektor jest zagubiony w temacie ?
Osrodki rodzinne w Sucuminie i na Owidzkiej zostały zlikwidowane i już ....dzieci wykwaterowano ,ale ze to wiecej kosztuje kogo to obchodzi ?
Starosta skompromitował się podając kwote z kosmosu ....????
Mozna ksiązke napisać o indolencji władzy ....a moze głupicie?




wkurzony
wkurzony 16.01.2018, 14:39
A jak MISIEWICZ BYŁ ZATRUDNIONY U macierewicza to gdzie ty byłeś co?, ci ludzie majom wyższe wykształcenie , praktyke , a te inne co majom????????????????
hyt
hyt 14.01.2018, 18:41
Jeśli PiS i NS nie zainteresują sie tematem odszkodowania dla byłej dyrektorki PCPR to po raz kolejny przegrają wybory w powiecie - mają podane na tacy co z tym zrobią zobaczymy - już powinna być zwołana konferencja prasowa i nadzwyczajna sesja powiatu i domagać sie wyjasnien od Starosty i zarządu jak do tego doszlo ,ze teraz trzeba wypłacic tak wysokie odszkodowanie bylej dyr.PCPR
xsd
xsd 15.01.2018, 13:55
Radni Ns- no proszę cię
gość
gość 15.01.2018, 15:23
Są zainteresowani tylko swoimi partykularnymi interesami
Gość
Gość 14.01.2018, 19:09
Masz racje a oni śpią ? Jest wiecej tematów do wyjaśnienia az żal patrzeć na ,ze opozycja powiatowa nie reaguje ?
Zarząd jest do odwołania!!!!!
powiat
powiat 14.01.2018, 16:57
Mnie dziwi nieporadność radnych powiatowych z PiS-u i Naszego Starogardu przecież takie rzeczy oni powinni ujawniać mają przecież dostęp do dokumentów protokołów kontrolnych - tym większy szacunek dla Stowarzyszenia Głos Kociewia i P.Marcina za ujawnianie rzeczy których inni nie chcą lub się boją ujawniać, ale diety radnych to pobierać co m-ce i to tak wysokie to potrafią WSTYD opozycjo powiatowa że prywatne stowarzyszenie musi za WAS wykonywać coś co do was należy i jest w waszym interesie.
mendal
mendal 16.01.2018, 19:51
Pamiątkowa moneta MON z nazwiskiem… Misiewicza!
2 sierpnia 2017 shareinfo Komentarze bartłomiej misiewicz, mon, monety, twitter
Udostępnij na Facebooku




Mogłoby się wydawać, że o Bartłomieju Misiewiczu już nie usłyszymy. Wiele osób stwierdza, że miał już swoje pięć minut i wystarczy. Jednak okazuje się, że jego nazwisko znów powraca w mediach. A to za sprawą tygodnika NIE, który opublikował informację o pamiątkowej monecie, którą Ministerstwo Obrony Narodowej wybiło na cześć byłego rzecznika MON.



Tych, którzy nie czytują NIE, dziennikarz tygodnika Andrzej Rozenek dodatkowo poinformował o tym fakcie na Twitterze:

Zobacz obraz na Twitterze
Zobacz obraz na Twitterze

Andrzej Rozenek
@ARozenek
MON wybiło specjalny medal im. Bartłomieja Misiewicza. Więcej w aktualnym @TygodnikNIE #toniefake

10:04 - 1.08.2017
146 146 odpowiedzi 203 203 podane dalej 306 306 polubień
Twitter Ads - informacje i Polityka prywatności
Przedstawiciel MON tak sprawę tłumaczy: – Wbrew pojawiającym się opiniom nie jest to medal, a jedynie okolicznościowa moneta pamiątkowa, która zgodnie z tradycją stanowi formę osobistego podziękowania dla osoby obdarowanej. W czasie, gdy Bartłomiej Misiewicz był rzecznikiem prasowym resortu, wykonane zostały pamiątkowe monety tzw. coiny z jego imieniem i
nazwiskiem.

Na stronie coin-wojskowy.pl można podziwiać coiny kolekcjonowane przez pewnego żołnierza. Wśród nich jest również moneta z nazwiskiem Misiewicza, która wzbudza tyle emocji. Żołnierz – kolekcjoner tłumaczy też historię coin:

„Jedna z historii mówi, że coiny pojawiły się podczas pierwszej wojny światowej. Jeden z pilotów polecił wybić serię monet z brązu platerowanych złotem, a następnie rozdał je swoim kolegom z oddziału. Jeden z nich został później zestrzelony przez Niemców. Uciekł następnie z obozu dla więźniów wojennych i przekradł się na stronę sojuszniczej Francji. Francuscy żołnierze nie chcieli uwierzyć w jego historię i kazali go rozstrzelać. Na chwilę przed egzekucją pilot wyjął swoją coine i tym udowodnił, że nie jest niemieckim szpiegiem. Prawdopodobnie od tamtego czasu narodziła się tradycja przyznawania tych unikatowych ni to monet ni to medali.”
Obywatel
Obywatel 14.01.2018, 17:46
Słuszne spostrzeżenie.Czyż brakuje im wiedzy ,refleksu czy poczucia obowiązku że nie są skuteczną opozycją ? Niestety nie potrafią dotrzeć do sedna sprawy bo poprzestają na urwanym wątku.
Przedwodniczacy Rady "odszczekuje się" co nie świadczy o jego kulturze.
Ani jednego słowa w sprawozdaniu obecnego dyr. PCPR na temat zaistniałej " afery" jakby sie nic nie stało ? Dlaczego radni PiS nie zażadali ,aby w komisji konkursowej na dyr. PCPR zasiadał pracownik specjalista od pomocy społecznej z Urzędu Wojewódzkiego ? A tak wolna ręka dla kolesiów ?Uważam,ze radni PiS powinni postawic warunek,zeby w naszym powiecie powstały placówki dla dzieci w miejsce zlikwidowanych.
Przez m.in brak nadzoru krzywde zrobiono dzieciom oraz narazono na straty starostwo.Teraz za pobyt dzieci w innych placówkach PCPR płaci więcej no i jeszcze ten skandal z odszkodowaniem dla b.dyrektor.Jezeli w Centrum Pomocy Rodzinie mają mniej roboty to co z etatami.?
Temat niezbędny do zbadania to sprawa spółki PKS. Ile gmin sprzedało własne autobusy i busy i zleciło przewozy szkolne PKS ?
Jaki to rachunek ,czy gminom eyszlo to na dobre ?
kociewiak
kociewiak 14.01.2018, 16:26
skandal niebywały - wszystkich zgłosić do prokuratury i ukarać !!!!!
korytko
korytko 12.01.2018, 09:32
W prywatnym zakładzie ktoś kto nie dopilnował swoich obowiązków i dzialał na szkodę firmy zostałby zwolniony dyscyplinarnie i pociągnięty do odpowiedzialności karnej ?, a co się dzieje w urzędach państwowych nic - otrzymują jeszcze nagrody, premie,podwyżki 13-pensję - takie korytko to ciężko opuścić
gość
gość 12.01.2018, 14:57
Nie tylko w prywatnym zakładzie wylatuje się za byle co, w miejskich spółkach jest tak samo, jeżeli jest ktoś z nadania zatrudniany to wszyscy tyłkiem trzęsą kogo teraz zwolnią bo trzeba zatrudnić znajomego, Starogard to klany rodzinno biznesowe, szkoda tylko młodych ludzi którzy kończą porządne studia i uciekają stąd no bo jak mają dostać pracę jak przy korycie pożyteczne głupki po wyższych szkołach trzepania worów po cemencie co donoszą byle się budować u szefa, taki jest Starogard itd...
kkl
kkl 12.01.2018, 15:35
Dokładnie rodzinne firmy dobijają to miasto a skb broni przed jakąkolwiek konkurencją... pod tym względem stg to patologia!!!
gość
gość 12.01.2018, 19:55
myślę że skb też kształtuje rynek pracy w stg
xXx
xXx 12.01.2018, 15:10
Wyższa szkoła trzepania worków to ta starogardzka?
chacha
chacha 12.01.2018, 17:30
Kuźnia kadr dla Starogardu. Inne uczelnie się nie liczą
brrrrrrrrrrrrrrr
brrrrrrrrrrrrrrr 12.01.2018, 13:42
Podwyżki hahahahahahahahahahahahahahahaha
dorota
dorota 12.01.2018, 08:10
co na to wszystko działacze PO,nie jest wam wstyd,wszak chodzi o waszego guru i jego żonę z zarzutami
hanka
hanka 11.01.2018, 15:41
Jestem zbulwersowana faktem , że kolejne publiczne pieniądze w sposób haniebny zostały wyprowadzone z kasy publicznej. Czy ktoś w końcu poniesie konsekwencje za tyle lat zaniedbań w Starostwie?
ania
ania 12.01.2018, 08:23
tam kwitnie nepotyzm i kolesiowskie układy
gonsi
gonsi 12.01.2018, 08:54
Tak? A jaki Aniusiu? Możesz podać czy tylko głupoty wypisywać i bezpodstawne oskarżenia rzucać?
gonsi
gonsi 12.01.2018, 15:42
Co jest Aniusia zatkało cacao? Fakty fakty i wiadomości!!!
Oburzony
Oburzony 12.01.2018, 15:30
Masz czelnośc pytać Anie o przykłady ? Kpisz ?
To są fakty ogolnie znane.
Obywatel
Obywatel 11.01.2018, 14:03
Pare spostrzeżeń:
1. O kontroli w Starostwie przez Inspekcje Pracy i stwierdzonych nieprawidłowościach nie ma ani słowa w naszych lokalnych gazetach.
2.O odszkodowaniu w wysokosci ok.32 tysięcy złotych,ktore starostwo musi zapłacić ze środków publicznych za wypowiedzenie umowy o pracę dyr PCPR z naruszeniem prawa ani słowa w mediach.
3.Tyle etatów w starostwie i tyle etatow w Centrum Pomocy Rodzinie a protokół z kontroli przeprowadzonej przez Wydział Polityki Spolecznej z Urzędu Pomorskiego pokazuje zaniedbania,zaniedbania i nieprawidlowości.Czy takie traktowanie obowiązków to bezkarnosc ,bezmyslnośc czy głupota ?
4.Czy ktokolwiek odpowiedzialny za nieprawidłowosci ,za te wszystkie afery poniósł konsekwencje ?
5.Gdyby nie Stowarzyszenie Marcina Wicherta nie publikowało na swojej stronie
informacji publicznych my mieszkancy bylibyśmy w" czarnej dziurze".
Dziekujemy Stowarzyszeniu za ich pracę.
bnh
bnh 11.01.2018, 14:05
powiadom prokuraturę,to złodziejstwo musi się skonczyć
Gość
Gość 11.01.2018, 15:09
Prokuraturę powinni powiadomić radni powiatowi z PIS.
Na co czekają ? Na koniec miesiąca i wypłatę diety ?
Nie przepraszajcie na sesjach ,ze żyjecie .Wyborcy was obserwują i nie mogą uwierzyc ,ze na to co się dzieje pozwalacie.Z jednej strony nieprawidłowosci ,błędy i afery ujawniane przez Stowarzyszenie GŁOS KOCIEWIA a z drugiej strony obłuda i lans i samouwielbienie tych ze starostwa w kazdej gazecie lokalnej.
Burczyk,Chyła i Gabriel do odwołania.
ktoś
ktoś 12.01.2018, 08:24
czas najwyższy
mieszkaniec
mieszkaniec 11.01.2018, 12:26
co w tej sprawie robi prokuratura,gdzie wojewoda i urząd marszałkowski,może nie wiedzą o tym skandalu ???
kot
kot 10.01.2018, 16:36
tylko niezależna prasa może to prześwietlić !!!
media
media 11.01.2018, 17:51
W Starogardzie nie ma niezależnej prasy
Czytelnik
Czytelnik 11.01.2018, 15:12
Czyli jaka gazeta ?
Wskaż proszę ,będę wdzięczny ?
Ania
Ania 10.01.2018, 16:25
Widzę,ze nie ma mojego komentarza o oszukanym konkursie w gazecie Kociewskiej. Ten konkurs to jakaś kpina. Moje zwierzę miało ponad 300 głosów a jakiś kot 160 i nagle kot wygrał. Właściciel musi mieć nie złe znajomości w gazecie. Nie chodzi mi o nagrodę ale o uczciwość więcej nie wezmę udziału a konkursie i nie kupię tej gazety. miała być zabawa a wyszło inaczej.
P. s znajomi też są zdziwieni wynikiem.
GK
GK 10.01.2018, 19:59
Pani Anno, zapraszamy do Redakcji, możemy to w bardzo prosty sposób udowodnić.
Ania
Ania 10.01.2018, 20:18
Ale co wy chcecie udowodnić? To , że ten co mniej głosów dostał to wygrał????
.
. 10.01.2018, 17:55
Bo to był wszechkot. Patriota z PiS
kiker
kiker 10.01.2018, 15:49
Zarząd powiatu z burczykiem to banda niedouczonych i niekompetentnych urzędników... To nie pierwszy taki wybryk w tej ostoi peło. Burczyk nie zna podstaw prawa pracy ... z Urbanem było podobnie. Tyle lat nieróbstwa i te same błędy.... Czas na zmiany i reformy tego urzędu!!!!
ubri te ibro
ubri te ibro 11.01.2018, 08:14
A Kopernik przeprasza za janusza.
Tina
Tina 10.01.2018, 14:50
Teraz czas na reakcje Rady Powiatu . Czas im przypomnieć jakie obowiązki do nich należą. Bo przecież oprócz podwyżki swoich diet które są bardzo wysokie maja odpowiedzialność publiczną a nie tylko przytakiwanie zarządowi. Tyle spraw wymaga uwagi radnych a moim zdaniem jakby w ogóle tego nie widzieli.Tyle nieprawidłowości w różnych obszarach działalności starostwa i żadnych konsekwencji ? Jeden z przykładów ; skargę wychowanka na dyrektor PCPR radni odrzucili na sesji a nieprawidłowości stwierdzone przez CBA ? Teraz kolejna afera bo jakim trzeba być nieudacznikiem, żeby złamać prawo przy wypowiedzeniu pracy dyrektorce. Kosztować to będzie budżet powiatu ponad 30.000 zł - bagatela ?
Tego nie wolno zostawić bez konsekwencji.
Nie może być tak dalej tz. po staremu, że będą udawać niezastąpionych wybitnych polityków ,że odbierać będą nowe tytuły i medale ?
A w gazetach będzie pełne ich zdjęć i sztucznej promocji !
Prawda jest żałosna.

powiat
powiat 10.01.2018, 18:33
Czy starosta wyda jakieś oświadczenie i wytłumaczy jak mogło dojść do tak bulwersującej sytuacji, że byłej dyrektorce PCPR trzeba było wypłacić tak wysokie odszkodowanie ?
jan
jan 10.01.2018, 14:20
poinformować media,to złodziejskie dziadostwo musi się skończyć !!!!!!!!!!
obywatel
obywatel 14.01.2018, 19:39
co tu tłumaczyć , kasa zostanie w rodzinie :)
naj naj
naj naj 10.01.2018, 15:13
Jan skończ to kozaku!
kat
kat 11.01.2018, 15:58
ty POsrańcu też będziesz ukarany
naj naj
naj naj 12.01.2018, 09:28
posrańcu ? Daleko mi od tych waszych partyjek i stowarzyszonek. A jak chcesz ukarać to podaj adres, przyjdę i będziesz miał okazje się wykazać. I możecie tu peowcy, pisowcy, nasi starogardzianie pslowcy, lewicowcy pisać co chcecie a prawda i tak sama się obroni.
Max
Max 10.01.2018, 15:27
Co z tobą ?
Nie żałujesz ,ze 30 tys. publicznych
pojdzie do pani dyr.odpowiedzialnej za nieprawidłowości ?
Nie widzisz niczego złego ,ze starostwo popełnia kosztowne błędy?
Tragedia.
naj naj
naj naj 10.01.2018, 15:44
Oczywiście, że to widzę i odpowiedzialni za tę sytuację powinni obowiązkowo ponieść konsekwencje, ale...... jak znam to miesto i powiat to zawsze my czyli społeczeństwo składamy się na zapłatę kar za błędy włodarzy -patrz sprawa z polsatem , sprawa z panem Gabigiem. Kto poniósł za to odpowiedzialność panowie Głuch i Stachowicz czy my? Tu obawiam się niestety, że będzie tak samo...
cba
cba 10.01.2018, 13:54
Działanie na szkodę powiatu ? - Powinien być wniosek do CBA o sprawdzenie
Gość
Gość 10.01.2018, 13:48
Dyrektorka PCPR dopusciła sie wielu nieprawidłowosci stwierdzonych m.in przez Wojewodę. A Zarzad powiatu wypowiada jej umowę o pracę z naruszeniem prawa i potem zawiera ugodę na ponad 32.000 zł tytułem odszkowowania.
Co to ma być ? Teatr ,cyrk ,kpina ?
Nie pierwszy raz coś knocą.
Po kilka osób z zarzadu jednocześnie uczestniczą w róznych spotkanich i imprezach w terenie ,
pozują do fotografii.Odbierają rózne honorowe tytuły , grają "baronów" a gdzie zwykła praca i poszanowanie prawa ?
Beznadzieja.
Dymisja i tylko dymisja.
zarzadzenie
zarzadzenie 10.01.2018, 13:19
Nie rozumiem tego stwierdzenia ''Inspektor Pracy ustalił iż, Starosta Starogardzki nie wydał zarządzenia w kwestii powołania na stanowisko ówczesnej Dyrektorki PCPR'', czy to znaczy ,że Dyrektorka PCPR bezprawnie zajmowała stanowisko jeśli nie było zarządzenia Starosty?
Bozenka
Bozenka 9.04.2018, 08:49
Co to sa za radni niektorzy po podstawowce albo zaledwie zawodowce.

Pozostałe