Środa, 20.06.2018, imieniny: Bogny, Rafaeli, Rafała

Dwie osoby trafiły do szpitala. W mieszkaniu stwierdzono obecność tlenku węgla

Dwie osoby trafiły do szpitala. W mieszkaniu stwierdzono obecność tlenku węgla
W ostatni dzień grudnia strażacy otrzymali informację, że w jednym z budynków przy ulicy Lipowej w Starogardzie Gdańskim ulatnia się tlenek węgla. Na miejscu okazało się, że w środku znajdują się dwie osoby – rodzice zgłaszającego. Strażacy ewakuowali poszkodowanych, którzy następnie trafili do szpitala.

Strażacy na miejscu zdarzenia zastali syna właściciela budynku, który poinformował kierującego działaniem ratowniczym, że w budynku znajduje się ojciec z matką, którzy prawdopodobnie ulegli podtruciu tlenkiem węgla. W tym czasie na miejsce przybył również Zespół Ratownictwa Medycznego. 
- Ratownicy w sprzęcie ochrony dróg oddechowych ewakuowali dwie osoby z budynku i przekazali je obsadzie ZRM – informuje kpt. Karina Stankowska, rzecznik KP PSP w Starogardzie Gdańskim. - Dokonano pomiaru na obecność tlenku węgla w budynku. Pomiar wykazał obecność tlenku węgla (87 ppm). Zakręcono dopływ gazu do piecyka gazowego znajdującego się w łazience. Mieszkanie przewietrzono. Kolejny pomiar po przewietrzeniu nie wykazał obecności tlenku węgla. Pogotowie Gazowe odcięło dopływ gazu do budynku. ZRM zabrał dwie osoby poszkodowane do szpitala – mówi kpt. Karina Stankowska.
 

Akademia Morska rekrutacja
Akademia Morska rekrutacja
Akademia Morska rekrutacja
_redakcja
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe