Poniedziałek, 22.10.2018, imieniny: Haliszki, Lody, Przybysłąwa

Mniej wyjazdów strażaków i wypadków drogowych. Jak minęły tegoroczne święta?

  • 4.01.2018, 09:58
Mniej wyjazdów strażaków i wypadków drogowych. Jak minęły tegoroczne święta?
Przed kilkoma dniami witaliśmy nowy rok. Był to czas wzmożonej pracy szczególnie dla policjantów, lecz w gotowości były wszystkie służby. Sprawdziliśmy, czy w powiecie starogardzkim mieszkańcy bawili się z głową. Publikujemy pierwsze podsumowania straży pożarnej i policji.

Przez ostatnie dni na drogach, a także w miastach zaobserwować mogliśmy wzmożone patrole policji. Okres Sylwestra i Nowego Roku to szczególnie niebezpieczny czas, ponieważ dochodzi wtedy do wielu uszkodzeń ciała spowodowanych niewłaściwym korzystaniem ze sztucznych ogni, wypadków i pożarów. 

Tegoroczne święta na drogach powiatu starogardzkiego, względem lat minionych, upłynęły dosyć bezpiecznie, lecz nie obyło się bez drobnych incydentów drogowych, wypadków, czy osób wsiadających do auta na podwójnym gazie. Sprawdziliśmy policyjne statystyki od dnia 22 grudnia do 1 stycznia bieżącego roku. 
- Policjanci odnotowali 30 kolizji drogowych, 4 wypadki, 5 osób rannych, 1 nietrzeźwego kierowcę, a także 2 osoby kierujące po spożyciu alkoholu – informuje mł. asp. Małgorzata Szweda z Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim. 
W tym roku również strażacy nie odnotowali żadnych niebezpiecznych zdarzeń. 
- Sylwester i Nowy Rok minęły strażakom spokojnie – podsumowuje kpt. Karina Stankowska ze starogardzkiej straży. 
 

Ogłoszenie lokalne Starogard
Ogłoszenie lokalne Starogard
Ogłoszenie lokalne Starogard
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe