Piątek, 20.07.2018, imieniny: Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny

Włamanie w Zblewie. Nieznani sprawcy ukradli sejf z bronią

  • 8.12.2017, 11:00 (aktualizacja 08.12.2017 11:09)
  • redakcja
Włamanie w Zblewie. Nieznani sprawcy ukradli sejf z bronią
Pod koniec listopada bieżącego roku nieustalony na chwilę obecną sprawca, bądź sprawcy, okradli jeden z budynków na terenie gminy Zblewo. Złodzieje zabrali metalowy sejf, w którym znajdował się między innymi rewolwer z amunicją.

Skierowani na miejsce policjanci przyjęli w tej sprawie zawiadomienie o popełnionym przestępstwie. 
- Wykonane zostały oględziny miejsca zdarzenia, a policyjny technik zabezpieczył ujawnione ślady oraz wykonał dokumentację fotograficzną – mówi asp. sztab. Marcin Kunka,  oficer prasowy Komendy Powiatowej w Starogardzie Gdańskim. - Sprawą zajmują się policjanci z miejscowego posterunku, którzy zbierają oraz weryfikują wszelkie informacje mogące przyczynić się do zatrzymania sprawców tego przestępstwa. Warto zaznaczyć, że osoba podejrzana o popełnienie tego czynu odpowie za kradzież oraz posiadanie broni palnej bez zezwolenia – podkreśla asp. sztab. Marcin Kunka. 


Wszystkie osoby, które mogą pomóc w ustaleniu  sprawców tego przestępstwa proszone są o kontakt z Posterunkiem Policji w Zblewie tel. 58 588-42-07 lub z najbliższą jednostką Policji na telefon alarmowy 997 i 112.
 

_redakcja
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Karol
Karol 17.12.2017, 09:36
Sejf a tym bardziej z bronią powinien być zamocowany na stałe do podłoża i ścian inaczej staje się kartonem ,który można zabrać ze sobą lub dowolnie przestawiać ,wygląda na to ,że była to metalowa kaseta zamykana i tyle w temacie.Jeżeli ktoś ma broń to powinien zadbać o to by mu jej nie skradziono.Najlepiej trzymać pod poduszką.Tu pewnie rewolwer miał pilnować kasy w sejfie ale został buchnięty razem z kasą i sejfem.Że też nie udzielono właścicielowi instruktażu na temat przechowywania broni.Dzielnicowy powinien sprawdzić od czasu do czasu u osób mających pozwolenie na broń ( a wie kto ma)sposób jej zabezpieczenia i przechowywania.Teraz może być nieszczęście bo nie wiadomo w czyje łapy się dostała i nie wiadomo czy sejf został rąbnięty dla broni czy dla jego zawartości.
Beata
Beata 8.12.2017, 20:20
Ale jaja.sejfy mają a alarmów i monitoringu nie ????
Edek
Edek 8.12.2017, 11:45
Chodzi zapewne o włamanie u Heroldów....sprawa zostanie na bank umorzona...

Pozostałe