Poniedziałek, 22.10.2018, imieniny: Haliszki, Lody, Przybysłąwa

Hałda śmieci zalega na cmentarzu. Mieszkańcy są oburzeni

  • 7.12.2017, 10:13
Hałda śmieci zalega na cmentarzu. Mieszkańcy są oburzeni
Osoby wchodzące na cmentarz w Osieku codziennie wita ogromna góra śmieci. Stan ten pogarsza się z dnia na dzień. Mieszkańcy skarżą się, że miejsce to stało się niegodne pochówku zmarłych. O całej sprawie poinformowaliśmy zarządcę cmentarza.

Do naszej Redakcji zadzwoniła Czytelniczka, która na cmentarzu bywa jedynie czasami, gdyż mieszka poza powiatem starogardzkim. 
Zwróciła ona naszą uwagę na ogromną górę śmieci, jaka znajduje się przy bramie na terenie cmentarza. Z czasem śmieci przybywa, natomiast nikt nie kwapi się, by wywieźć zalegające odpady 
– Na cmentarzu bywam jedynie kilka razy w roku. Wcześniej śmietnik zlokalizowany był w innym miejscu, ale jak się dowiedziałam - były tam wyrzucane różne rzeczy niepochodzące z tego cmentarza. Niekiedy zobaczyć można było tam nawet stare lodówki – opowiada nam zgłaszająca. – Nie dziwię się, że śmietnik ten został przeniesiony, ale dziwi mnie jedynie fakt, że nikt teraz o to nie dba, a śmieci przybywa i przybywa. Jest ich coraz więcej, a zapach mokrych, gnijących kwiatów robi swoje – dodaje. 
O sprawie poinformowaliśmy zarządcę cmentarza – kościół świętego Rocha w Osieku (...). 

Więcej o tej sprawie przeczytacie w aktualnym wydaniu Gazety Kociewskiej. 

Ogłoszenie lokalne Starogard
Ogłoszenie lokalne Starogard
Ogłoszenie lokalne Starogard
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

a
a 8.12.2017, 17:37
Jezeli widzę ze śmietniki są pełne zabieram śmieci ze sobą, Ktos przyjeżdza i wyrzuca pelne worki zmieszanych smieci dookola nawet na te male groby, to gdzie ma sumienie??? To jest zbeszczeszenie swietego miejsca.
norka
norka 8.12.2017, 17:24
Parafia to zbór wiernych. W nim chyba funkcjonuje Rada Zboru, czy też Rada Ekonomiczna Zboru. Rady decydują co i jak. Tak jest przynajmniej w moim kraju za morzem.
W cmentarnych śmieciach w Osieku widziałam worki z opakowaniami od jogurtów, butelki nie zwrotne od piwa, puszki po piwie i konserwach, stare ubrania, buty nie do pary, radio, kartony po konserwach. Od sprzataczy w maju uslyszalam ze były równiez, kawałki styropianu budowlanego, resztki kafli z domu. A powinny być cmentarne. Tylko EKO. BIO i Surowce. Jaki śmietnik takie pro ekologiczne społeczeństwo. Uczcie się porządku od ewangelików.
kokk
kokk 10.12.2017, 14:46
Po co grzebałeś/aś w tych śmieciach że tak szczegółowo wiesz co tam było ?
Proboszcz szuka oszczędności :-) pewnie chce sobie chatę wyremontować
Kto zna osieckiego proboszcza ten wie o czym pisze
Alik
Alik 8.12.2017, 17:53
Mówisz o może o porządku na byłym już cmentarzu ewangelickim na ul. Owidzkiej w Starogardzie? Jeśli tak ewangelicy dbają o swoje groby jak przez te wszystkie lata wyglądał ten cmentarz to brawo Ty.
Jojo
Jojo 8.12.2017, 13:41
Jeżeli zarządcą jest kościół, nie parafia, to nikt nie powinien się dziwić ;) Jak budynek może interweniować? :)

Pozostałe