Poniedziałek, 23.07.2018, imieniny: Sławy, Sławosza, Żelisławy

Remont Hydroforni w Bobowie zakończony!

Remont Hydroforni w Bobowie zakończony!
Końca dobiegły roboty związane z Termomodernizacją Hydroforni w Bobowie. Drugi etap prac obejmował docieplenie budynku z zewnątrz. Wcześniejsze prace polegały na kapitalnym remoncie urządzeń pracujących w środku budynku. Oba remonty przeprowadzone zostały za unijne pieniądze. Koszt termomodernizacji wyniósł blisko pół miliona złotych.

Zamówienie w ramach projektu pn. „Termomodernizacja obiektów użyteczności publicznej wraz z modernizacją i usprawnieniem źródeł ciepła i energii na terenie Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Starogardu Gdańskiego" zrealizowała firma z Nowej Karczmy. 

Prace zakończono w terminie 
Umowę podpisano 29 sierpnia 2017 r., a prace rozpoczęły się już 12 września 2017 r. Wykonawca dotrzymał terminu robót i budynek został odebrany 31 października bieżącego roku. 
Wartość kontraktu stanowiła kwota 476 000,00 zł, zakres prac związany z termomodernizacją był realizowany z udziałem środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa 10 Energia, Działanie 10.2 Efektywność energetyczna. 
- Wysokość dofinansowania to 85% wartości prac związanych z termomodernizacją. Roboty budowlane przebiegły bez większych utrudnień, zgodnie z przedstawionym przez wykonawcę harmonogramem – poinformował Tomasz Mykowski z Urzędu Gminy w Bobowie. 

Ocieplono ściany i postawiono piec 
Swojego zadowolenia z wykonanych prac nie krył również Sylwester Patrzykąt, wójt gminy Bobowo.  
- Docieplenie budynku to inwestycja, która zakończyła generalny remont całej Hydroforni. Wcześniej ze środków unijnych wykonaliśmy generalny remont wszystkich urządzeń wewnątrz Hydroforni, natomiast teraz dokonaliśmy docieplenia na zewnątrz. W środku umieszczony został również piec, który ogrzewa budynek i powoduje osuszanie ścian – komentuje Sylwester Patrzykąt. 
 

_redakcja
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

on
on 7.12.2017, 19:53
I tak przegra wybory.

Pozostałe